Bitcoin vs Bitcash – kõik, mida peate teadma

Buum krüptovaluuta levinud kulutulena mitte väga ammu. Tuhanded inimesed hakkasid investeerima Bitcoin, ja muud digitaalse valuuta vormid, näiteks Bitcash, Ripple ja Etherium hakkas hüppama. Vaatamata sellele, et krüptovaluutad muutuvad üha tavalisemaks, mida sa nende kohta tegelikult tead? 


Bitcoin vs Bitcash - kõik, mida peate teadma

Bitcoin vs Bitcash – kõik, mida peate teadma

Meie juhendis räägime teile läbi digitaalse valuuta ajalugu, kuidas nad töötavad, ja millised on eelised ja puudused erinevat tüüpi valuutade kasutamisest Bitcash originaali vastu Bitcoin. Kui soovite lühikest ülevaadet krüptovaluuta maailmast, tehke endale a kiirelt loetud.

Mis on krüptovaluuta?

KrüptovaluutaLihtsaim viis krüptode kirjeldamiseks on see, et need on mingis vormis digitaalne sularaha.

Just nagu reaalse elu raha, neil on väärtus, välja arvatud see, et neid ei seo a füüsiline vorm, ega keskasutus, mis neid kontrollib või haldab. 

Kehtestatud on arendajad kogu maailmast krüptovaluutad ja aktiivne kogukond, kes neid ülal hoidis ja täiustas blockchain tehnoloogia (mida arutatakse edasi.)

Enne kui süveneda krüptovaluutade töösse, on kõige parem teada saada, miks need just loodi.

Mis põhjustas krüptovaluutade tekkimist?

Krüptovaluutad tulid turule kümmekond aastat tagasi ja see töötati välja euroala vastu võitlemiseks finantskriis loodud traditsioonilise pangandussüsteemi poolt. Paljud eksperdid on võrrelnud seda perioodi perioodiga Suur depressioon. Jah, see oli nii halb.

Algasid USA pangad laenude väljastamine vasakule ja paremale saada rohkem kliente, kuid see otsus põhjustas nende languse. Paljud inimesed ei suutnud neid tagasi maksta ja mõne aja pärast põhjustas väike raha sissevool pangad kokkuvarisemise ja pankrotitoimik.

Palju inimesi kaotasid suure osa oma rahast, samal ajal kui pankade mõju ja võim selle katastroofi tõttu vähenes. See innustas andekate inimeste meeskonda moodustama teistsuguse rahalise vara, mis see oli turvalisem. 

Bitcoin on sündinud

BTC oli krüptovaluuta esimene edukas vorm. Vastupidiselt levinud arvamusele oli enne Bitcoini kontseptsiooni olemas veel teisigi digitaalse sularaha kontseptsioone, kuid ükski neist polnud nii populaarne või sama tõhus.

Bitcoini eesmärk oli sissejuhatusega ära hoida probleeme, mis tekivad tavaraha väärkäsitlusest mitmed kasulikud funktsioonid:

 • Privaatsus ja anonüümsus
 • Taskukohane tehingutasu
 • Detsentraliseerimine
 • Kiiremad tehingud välismaal
 • Piiratud pakkumine = vähem rahalisi probleeme, nagu inflatsioon

Krüptovaluutade kasutamisel on palju muid eeliseid, kuid need on kõige olulisemad.

Blockchaini tehnoloogia

Iga krüptovaluuta kasutab tehnoloogiat nimega plokiahel, mis, nagu arvata võis, koosneb a “Plokkide kett.” Plokid on koondatud kirjete vorm. Nad liiguvad järgmise ploki juurde kohe, kui eelmise ploki maksimaalne mälumaht on saavutatud. 

Võite neid ette kujutada andmetega täidetud kastidena mis näitab iga õnnestunud krüptotehingut ja nende üksikasjad. Iga plokiga on kaasas ajatempel, mis näitab oma loomise ja protsessi aeg.

Plokiahel on põhimõtteliselt a detsentraliseeritud vorm pearaamatust, mis hõlmab tuhandeid servereid, ja igal võrgus oleval inimesel on a eraldi plokiahela koopia. Plokke tuleb keti osaks saamiseks põhjalikult töödelda. Ja see toimib ajajoon iga varasema tehingu eest.

Kahvlid

Kuidas oleks Bitcoini sularaha? Kas see kasutab sama plokiahel kui Bitcoin? Lühike vastus on jah. Ta teeb seda kasutades kahvlid, kus ainult algne plokiahela kood on värskendatud konkreetsetes sõlmedes.

Originaal jääb samaks, samas kui need värskendatud sõlmed erinevad originaalist kuni moodustavad uued plokiahelad. Nende uute plokkkettide vormitud mündid on erinevad ja eraldi originaalist.

Teil võib tekkida küsimus, miks just need uued krüptovaluutad loodi. Noh, Bitcoin pole just täiuslik süsteem ja osa selle kogukonnast soovis midagi paremat.

Bitcoini raha vormistamine

Bitcoin Cash ehk BCH moodustati 1. august 2017, pärast seda, kui Bitcoini kogukonna liikmed olid rahulolematu originaalprotokolliga. 

Pärast mitmeid arutelusid otsustasid nad luua terviku uus krüptovaluuta mille blokeerimislimiit on 8 MB, kus originaalis oli ainult 1 MB. Suuremad plokkide suurused võimaldasid rohkem töödeldud tehinguid ploki kohta, mille plussideks ja miinusteks on arutatud edasi.

Kõikuvad hinnad

Sarnaselt reaalse elu rahaga krüptovaluutade väärtus tõuseb ja langeb ajaga. Need muutuvad sõltuvalt sellest, kui palju neid nõutakse, võetakse kasutusele ja kasutatakse. Saame analüüsida nende väärtuse muutust nende suhtes väärtus kasv ja ROI (investeeringutasuvus.)

Nii Bitcoin kui ka Bit sularaha omavad kindlat väärtust. Bitcoin, mis on krüptovaluuta vanim ja väljakujunenud vorm, omab kõige väärtuslikum ja domineerib a suur osa krüptoturust (67,59% 16. septembri 2019. aasta seisuga), samas Bitcash omab ainult 2,11%.Bitcoini turuosa

Bitcoini sularaha oli loodi alles kaks aastat tagasi. Ehkki enamik eeldas, et see haarab suure osa Bitcoini turuosast, on tema turgu valitsev seisund pidevalt püsinud languses alates oma haripunktist 13. november 2017, tasemel 9,74%. 

CoinMarketCapi andmetel on Bitcoini hind madal 0,37% viimase 24-tunnise kauplemisperioodi jooksul, samas kui Bitcoin Cash on lõppenud 4,22%. Bitcoinidel on üldiselt rohkem stabiilne hinnakõikumine, nagu näete allolevast diagrammist.Bitcoini graafik

Abi vajama?

Paljud saadaolevad saidid annavad ajakohane teave krüptoturu kohta nagu CoinMarketCap, TradingView, ja Krüptovõrdlus kui soovite krüptovaluuta trende ise jälgida.

Krüptoturg on üha enam ummistunud ning krüptovaluuta uued vormid üritavad ridadesse ronida. Kuid Bitcoin valitseb kõrgeimat valuutat, kui Bitcoin Cash järgneb 4. koht. Kas see tähendab, et Bitcoin on krüptovaluuta parim vorm? Mitte tingimata.

BCH vs BTC: plussid ja miinused

Nüüd on teil väike idee selle kohta, mis mõlemad on. Mida te ütlete, et me vaatame seda eelised ja puudused igaüks neist? Olgu siis. Lähme.

Bitcoini sularaha

Me kavatseme selle koos uue tulijaga avaldada. Palun:

 • Eelised

See on palju odavam kui Bitcoin, seega on lihtsam kätte saada. Ka selle tehingutasud on madalamad. Praegu on selle keskmine tehingutasu 0,00396 dollarit, samas Bitcoini väärtus on 1 045 dollarit. Bitcoini keskmine tehingutasu kannatab kõrgete piiride (kõige halvema olukorra korral) all 63,85 dollarit 22. detsembril 2017). Teisalt on Bitcoin Cash olnud järjekindlalt alumine külg alates selle loomisest:

Olles odavam ja kiirem, muudab Bitcoin Cash üldiselt kaubandussõbralikumaks.

 • Puudused

Ehkki suurenenud ploki suurus pakub eeliseid, on sellel võimalik kõrvaltoime võrgu vastupidavuse vähendamine väliste rünnakute vastu samuti tsentraliseerimine.

Sellel on ka madalam investori usaldus võrreldes Bitcoiniga ning selle “turulepääsu ja vastuvõtmise määr” on vähem domineeriv. See tuleneb asjaolust, et see on krüptovaluutaturul palju uut kui Bitcoin.

Kauplemine on olemasolevate kaubanduspaaride osas vähem elujõuline – nende puuduste kumulatiivne mõju alandada Bitcoin Cash hinda ja vastuvõtmise määra.

Bitcoin

Nüüd tööstuse hiiglase jaoks. Siin on Bitcoini plussid ja miinused.

 • Eelised

Olles algne allikas, toimib Bitcoin baasvaluuta kogu krüptovaluutasüsteemi jaoks. Sellega kauplevad ülejäänud krüptovaluutad ja sellega saab kaubelda praktiliselt igal börsil (sellel on kõige rohkem kauplemispaare.) 

See domineerib enam kui poolel kogu krüptoturul (67,6%) ja jääb endiselt Kuldne standart kiiresti arenevas ja väga konkurentsitihedas tööstuses. Selle massilisuse tõttu kasutajabaas ja kõrgem turu lagi, Bitcoin säilitab oma väärtuse palju paremini kui Bitcoini sularaha.

Kuna krüptoturul on kõige rohkem sõlmi, muudab see uskumatult raske rünnata tsentraliseeritud institutsioonide ja valitsuste poolt.

 • Puudused

Bitcoini on palju veel kallim ja on kõrgemad tehingumäärad. Tehingud on ka tavaliselt aeglasemalt. See muudab selle üldostude jaoks kohutavaks valikuks.

Veel üks väike puudus on see, et Bitcoini arendusmeeskonnal puudub tugevam ühendatud rinne võrreldes teiste meeskondadega. See sisemine diskursus koos tohutu kasutajaskonnaga võib lõppeda selle parendamise protsessi takistamine

Investeerimine krüptovaluutas

On üsna lihtne öelda, et krüptovaluuta ostmise vastu on huvi erinevatel inimestel. Kõigil on oma põhjused. Olgu tegemist anonüümsuse või lihtsalt kasumi teenimisega, investeerimine Bitcoini, Bitcash või ükskõik milline krüptovaluuta võib olla hea mõte. Räägime mõnedest teemadest ja viisidest.

1. Kust ma neid ostan?

Kas te ei tea teist teed? Ma aitan sind selles. Võimaldab selle kõigepealt lahti lüüa kus saab osta krüptovaluutat.

Krüptovaluutavahetused

Need asutused sageli on tehingu haldamine tasuline, nii et tehke kindlasti oma uurige ja leidke endale sobiv. Need kaks on populaarsemad:

 • Mündibaas

See on USAs asuvate krüptovaluutainvestorite seas väga populaarne, kuna teie pangakonto linkimine on suhteliselt lihtne. Coinbase’i tasud a 0,5% ostu levikust ja lisatasu, millest sõltub piirkonnas sa oled sisse ja kasutatud makse tüüp.

 • Binance

Seda peetakse suurimaks krüptovaluutavahetuseks maailmas maht, Binance võtab tasumistasu ja lisatasu 0,1% tasu iga kaubanduse jaoks. Saadaval on allahindlusi, seega kontrollige neid kindlasti. Binance’is on tavaliselt krüptovaluutad vahetatud üksteise vastu. Kuid teil on siiski võimalus neid osta krediitkaart hinnaga.

Maaklerite vahetused

Inimesed võtavad maaklerid sageli tööle saamise eeliste tõttu suuremad likviidsusvarud, madalamad libedustasud ja hajutatud tasud, ja rohkem kaubeldavaid krüptovaluutapaare. Siin on kaks parimat krüpteerimismaaklerit:

 • Plus500 

Plus500 pakub palju eeliseid, näiteks arvukaid maksevõimalusi (näiteks Paypal,) 100 dollarit minimaalseid sissemakseid, a reaalajas vestluse võimalus, ja a kiire registreerumisprotsess.

 • eToro

eToro pakub palju maksevõimalused, a minimaalne sissemakse 200 dollarit, ja suurepärane tugimeeskond.

Muud viisid, kuidas saate BTC-sse investeerida

Tahad rohkem? Said pihta. Kontrollige järgmist.

 • Bitcoini sularahaautomaat

See töötab samamoodi nagu sularahaautomaadid. Mündi ATM-radar on tuhandeid sularahaautomaate kogu USA.

 • P2P vahetused

Kasutajad saavad postitada kuulutusi, märkides ära nende soovitud vahetuskurss ja makseviis jaoks Bitcoins. Teised kasutajad saavad reklaamidele vastata nii, et saavad kohtuda isiklikult ja tasuda sularaha või kasutades e-pangandus otse kaubelda.

 • Halltoonide fondid

Võite saada mõlemad Bitcoin ja Bitcoin Cash halltoonide kaudu, mis on teie digitaalse valuuta varahaldur. Kuigi need aktsiad maksavad rohkem kui mündi tegelik väärtus, ei pea te muretsema ladustamine või rakendus täiendav turvalisus.

Mõned näpunäited enne ostu lukustamist

Enne mis tahes otsuse tegemist soovitan teil tungivalt tutvuda teemaga järgmised näpunäited. Olen üsna kindel, et teil on selles küsimuses erinev vaatenurk:

 • Hoidke oma põhiteave käes

Teie SSS, pangakonto number, ID-pilt, paroolid oma digitaalsele rahakotile jne. Krüptotehingute ja registreerimisprotsesside jaoks on vaja teie andmeid, seega on kõige parem valmistuda.

 • Vältige krediitkaardi kasutamist

Oma investeeringute finantseerimine laenu võtmine kõrge intressiga allikatest on halb idee.

 • Võtke arvesse, et krüptoinvesteeringutel puudub kindlustus

Väärtpaberiinvestorite kaitse korporatsioon ei kindlusta krüptovaluutat varguse või rikke korral (mõnel börsil, näiteks Coinbase’il, on siiski oma kindlustuspoliis.)

 • Veenduge, et veebitehingud tehakse a-ga turvaline ja privaatne Interneti-ühendus. (Proovige usaldusväärset VPN-i).
 • Kui soovitud vahetusplatvorm ei paku teie eelistatud krüptovaluutat, saate seda lihtsalt teha osta esmalt Bitcoin ja vaheta see oma eelistatud valuuta vastu.

2. Kuidas oma krüptovaluutat talletada?

Võite oma valuutasid hoida kahte tüüpi digitaalset rahakotti:

Kuum rahakott

Asutatud pakkujad või börsid pakuvad sellist rahakotti pilvesalvestus millele pääseb juurde Interneti kaudu. Börsid pakuvad liitumisel tuliseid rahakotte. Paljud eelistavad kasutada kolmandate osapoolte kuumad rahakotid mida saab kasutada erinevatel platvormidel. 

Tehingud on tavaliselt kiiremini kuumade rahakottide jaoks. Kuid võtke arvesse, et Bitcoiniga kuumadel rahakottidel on: suur häkkimisoht. Valige kindlasti vahetusplatvorm, mis pakub kindlustust, või vähemalt täiendav turvalisus. 

Siin on mõned populaarsed kuumade rahakottide allikad:

 • Blockchain

See ei tulene valuutavahetusest, vähendades teie ohtu saada häkkimise märklauaks. 

 • Mündibaas

Kaasas kindlustus, mis katab häkkimise, varguse, valeülekande ja turvarikkumiste põhjustatud kahjud.

 • Elektrum

Ainulaadne tarkvara, mis võimaldab teil oma valuutat arvutisse salvestada.

 • Seeneniidistik

Mobiilne kuum rahakott nii iOS-i kui ka Androidi kasutajatele. 

Külm rahakott

Külmad rahakotid pakuvad täiendavad turvameetmed mida kuumadel rahakottidel pole. Need on kaasaskantavate seadmete kujul, mis võivad teie valuutat talletada. Siin on mõned populaarsed külma rahakoti pakkujad:

  • Pearaamat Nano: Sarnaselt mälupulgaga võivad need rahakotid maksta 60–120 dollarit
  • Trezor: Väga pisikesed külmad rahakotid, mis maksavad 80–170 dollarit

Ärge unustage kasutada ka tugevaid paroole kahefaktoriline autentimine oma valuutavahetuse digitaalse rahakoti kontode jaoks.

3. Kuidas ma oma investeeringut haldan??

Pidage meeles, et iga investeering kaasneb võimalike riskidega. Digitaalsed valuutad on seotud suhteliselt kõrgemate riskidega, kuna nad on mängu võrreldes muude väljakujunenud investeerimisvormidega, näiteks, palju uuema mänguga võlakirjad või aktsiad. Siin on mõned võimalused vähendada neid riske:

 • Mitmekesistage oma portfooliot

Olete sellest arvatavasti varem kuulnud, paljud investorid on seda taktikat kasutanud enne krüptovaluutade sündi. Kõrval investeerides arvukatesse allikatesse, teil on suurem tõenäosus hoida oma investeeringuid seal, kus tulusad valuutad suudavad tasa teha ebaõnnestunud investeeringud.

 • Mängige mängu “Osta ja hoia”

See on nii lihtne, kui see kõlab. Osta krüptovaluutat ja lihtsalt oodake, kuni selle väärtus tõuseb. Seda peetakse passiivseks investeerimisvormiks, mis sageli edestab aktiivset tehingut. Samuti on see odavam madalamad tehingutasud.

Nagu eelmistes osades mainitud, on digitaalse valuuta turg äärmiselt kõikuv, kusjuures hinnad on pidevalt muutuvas olekus. Need vähesed peamised strateegiad, mida oleme maininud, võivad teid aidata hallake oma investeeringut muutlikul turul.

Tõsi, see ei pruugi olla kiireim viis oma investeeringutest lühiajaliseks teenimiseks, kuid üldiselt toimib pikas perspektiivis paremini. See sobib suurepäraselt algajatele, kes soovivad sukelduda krüptovaluutade maailma.

Bitcoin vs. Bitcash – järeldus

Selle töö kohta on palju õppida krüptovaluutad nagu kuidas neid omandada, või nendega seotud riske. Kuid loodame, et meie juhend on teile andnud mõista, mis on krüptovaluutad, kuidas need toimivad ja kuidas nendega turvaliselt investeerida.

Kui on midagi sellist, mida te ei saa oma peaga ümber pöörata, siis hüüdke meile allolevates kommentaarides ja heidame sellele küsimusele pisut tähelepanu.