DNS-sätete konfigureerimine DD-WRT ruuteritel

Kui teil on DD-WRT-ruuter, siis arvatavasti teate, et saate ruuteri kogu potentsiaali lahti kasutada. Ma räägin VPN-i installimisest teie DD-WRT-ruuterisse ja paljudest muudest asjadest, mida saate nüüd teha. Noh, täielikku potentsiaali ei saavutata, kui te ei tea, kuidas muuta ka DNS-i sätteid. Ärge muretsege, see allolev juhend näitab teile täpselt, kuidas seda teha.


Kuidas muuta DD-WRT-ruuterite DNS-i sätteid

Kuidas muuta DD-WRT-ruuterite DNS-i sätteid

DD-WRT ruuterid ja DNS

DD-WRT ruuter on ruuter, millele on installitud spetsiaalne püsivara nimega DD-WRT. DD-WRT on Linuxi põhine alternatiivne OpenSource’i püsivara, mis sobib paljude erinevate WLAN-marsruuterite jaoks, et parandada nende jõudlust ja funktsioone. Esiteks on see nii palju erinev kui ruuter, mille teie Interneti-teenuse pakkuja teile lairibalepingu ostmisel annab. Teiseks, kui teie ruuteril on DD-WRT, peate parandama traadita ruuteri stabiilsust, privaatsust ja mis kõige tähtsam – võrguturvet. Kui ruuter on märgistatud kui DD-WRT, saate selle lihtsalt ruuterisse installida.

Ruuteri vilkumine DD-WRT-ga võib olla üsna hirmutav. Sellepärast ostavad enamik inimesi, kellel puuduvad tehnilised teadmised, lihtsalt välklambi.

Nüüd DNS-i juurde pääsemiseks. Lühidalt domeeninimede süsteem, DNS on Interneti telefoniraamat. Kui sisestate brauserisse kindla veebisaidi, suunatakse enne sisestusnupu vajutamist sisestatud sõnad DNS-serverisse. Kui nad seal on, tõlgitakse nad IP-aadressile ja saadetakse lehe laadimiseks tagasi teie brauserisse. Näete, et arvutid ei mõista meie räägitavat keelt, nad töötavad numbritega, mida me kutsume IP-deks. Nii juhtub kulisside taga iga kord, kui proovite veebilehele pääseda. Lisaks võib teie DNS-i muutmine ükskõik millises seadmes Interneti kasutamisel olla väga kasulik. Enne kui ma ütlen teile, kuidas seda teha, heitke pilk parimatele parimatele DNS-serveritele, mida saate kasutada:

 • Google
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
 • OpenDNS:
  • 208,67,222,222
  • 208,67,220,220

1. samm: hankige ruuteri IP-aadress

Ok, nii et kui kontrollisite kuidas ruuterit DD-WRT abil vilkuma panna, sa oled ilmselt praegu natuke vinge. Ärge muretsege, kui olete sellega juba lõpule jõudnud või kui teil on juba vilkunud, siis protsess ei muutu lihtsamaks. Ruuteri DNS-i muutmine on lihtne ülesanne. Kõik, mida peate tegema, on sõltuvalt lähenemisviisist järgida järgmisi samme.

Esiteks peate DNS-i seadetele juurdepääsu saamiseks saama ruuteri IP. Olen andnud teile ülevaate nii arvutist kui ka Macist. Kontrollige neid ja järgige juhiseid vastavalt sellele, millist seadet kasutate.

Hankige oma ruuteri IP-aadress MacOS-is

Macintoshis peaks protsess kesta ainult paar minutit. Tehnilisi oskusi pole vaja, viska pilk:

 1. Koputage oma Macis ekraani vasakus ülanurgas oleval Apple’i sildil.
 2. Valige Süsteemi eelistused.Eelistused Mac
 3. Pea üle Võrgustik.Valige Võrk
 4. Nüüd klõpsake nuppu Täpsemad.Täpsemad valikud
 5. Valige TCP / IP. Teie ruuteri IP peaks olema seal, kuhu nool osutab. Ruuteri IP

Hankige ruuteri IP Windows PC-st

Ruuteri IP-i hankimine Windowsi arvutis on natuke raskem kui Macis. Enne IP-aadressiga tutvumist peate siin ja seal sisestama mõned asjad. Ärge muretsege, ma juhendan teid sellest läbi. Järgige järgmisi samme:

 1. Minge oma sülearvuti juurde käsku Käsuviip.Käsurida
 2. Tippige järgmine tekst: “ipconfig”. Ärge kasutage tsitaate.
 3. Näete oma võrgu teavet teie ees.
 4. Teie ruuteri IP peaks olema kõrval Vaikimisi lüüs.Ruuteri IP-aknad

2. samm: muutke DD-WRT ruuteril DNS-i

Nüüd, kui teil on ruuteri IP-aadress, saate DNS-i sätteid hõlpsalt muuta. Toimingud, mida kavatsete teha, on üsna lihtsad, nii et ärge muretsege, et ei mõista seda, mida näete. Selle tõmbamiseks ei pea te olema asjatundlik. Teeme ära, kas teeme?

 1. Avage mis tahes brauser, mille kasutamisel tunnete end mugavalt.
 2. Minge oma ruuteri seadete lehele. Selleks saate kirjutada ruuteri IP, mille just brauseri aadressiribale saite.
 3. Teil palutakse oma mandaatidega sisse logida. Sisestage kasutajanimi ja parool. Kui nad on endiselt vaikimisi seatud, on see enamasti administraator.
 4. See viib teid DD-WRT ruuteri avalehele.
 5. Kui olete seal jõudnud, vajutage nuppu Seadistamine ja seejärel nuppu Häälestus.Seadistamine - põhihäälestus
 6. Nüüd kerige lehte allapoole ja näete ala Network Address Server Settings.
 7. Staatilisi DNS 1 ja Staatilisi DNS 2 on kolm välja.
 8. Sisestage oma eelistatud DNS-serverid.DD-WRT-i DNS-i seaded
 9. Lõpuks kerige alla ja klõpsake nuppu „Rakenda sätted“.Rakenda seaded
 10. Olete valmis. DD-WRT ruuteri DNS-serverid on edukalt muutunud.

5 parimat DD-WRT ruuterit

Kui te ei tea oma teed DD-WRT ruuterite ümber, siis valisin parimad, mida saate oma Interneti-kogemuse parandamiseks. Vaadake neid allpool:

 • Netgear R7000
 • Netgear R6400V2
 • Linksys WRT3200ACM
 • Asus RT-AC5300
 • Asus RT-AC56U
 • Linksys WRT1200AC
 • Netgear R9000

Miks vahetada DD-WRT ruuterite DNS-servereid?

Ruuteri DNS-sätete muutmisest saate palju eeliseid. Mõne Interneti-teenuse tellimisel määrab ISP teile automaatselt mitu seadet, sealhulgas DNS-serveriga, mida kasutate Interneti-ühenduse kasutamisel. Kui Interneti-teenuse pakkuja ei investeeri palju oma serveritesse, võite mõne probleemiga eriti kiiresti hakkama saada. Vaatame üle, milline DNS-i käsitsi konfigureerimine võib teile tulevikus kasulik olla.

Ühenduse kiirus

Kas olete kunagi olnud tunnistajaks Interneti-ühenduse järsule langusele? Te kõik teate seda ja ütlete seda siis, kui see juhtub: “Seal on ülekoormus”. Jah, teie Interneti-teenuse pakkuja serverid võivad kergesti ülekoormatud olla, eriti kui teie riigis pole palju Interneti-teenuse pakkujaid. Kui muudate oma DNS-serverit, võite ühenduda selle serveriga, kus tipptunde pole.

Kujutage näiteks ette, et loote ühenduse DNS-serveriga, kus öösel on teie riigis tipptund? See tähendab, et kõik selles piirkonnas magavad ja saate Internetis vabalt ringi liikuda, ilma et peaksite viivitusprobleeme tekitama. See on tehnilises maailmas. Päris selles ei märka te siiski suurt erinevust, kuid teie veebileht laaditakse palju kiiremini kui siis, kui tegutsesite oma Interneti-teenuse pakkuja serverites.

Juurdepääs geograafiliselt piiratud sisule

Nüüd ei saa seda teha ainult DNS-serverit muutes. Selle eemaldamiseks peate investeerima nutikusse DNS-puhverserverisse. Võite soovida, et ma kõigepealt asjad selgeks teeksin. Voogesituskanalid on saadaval kogu maailmas, kuid on piiratud oma piirkonnaga. Teisisõnu, voogesitusteenused võimaldavad teatud riikides ainult teatud sisu. Kõige tavalisem viis nende piirangute jõustamiseks on vaataja IP-aadressi uurimine ja täpse asukoha määramine.

Nutikas DNS on DNS-serverite ja taktikaliselt paiknevate puhverserverite liitmine. See suunab ümber teie Interneti-liikluse osa, mis aitab kanalil mõelda, et pääsete tema veebisaidile tema riigist. Selle tulemusel on teil täielik juurdepääs kanali sisule vaatamata sellele, et olete füüsiliselt väljaspool selle leviala. Nüüd pole kõik nutikad DNS-i ülesanded valmis. Sellepärast läksin edasi ja vaatasin üle 3 punkti top nutikad DNS-teenused seal väljas. Pange tähele, et kaks neist on puhtad VPN-i pakkujad. Siin nad on:

ExpressVPN

ExpressVPN on üks suurimaid VPN-i pakkujaid maailmas. Nad pakuvad serverite geograafia osas suurt mitmekesisust. Me räägime enam kui 2000 serverist 94 riigis. Lisaks on VPN-il lihtne ja kasutajasõbralik liides. Te ei pea olema oma klientidega töötamiseks nii tehnilised teadmised, ükskõik millist platvormi te kasutate.

Mis puutub selle MediaStreamerisse, siis on teada, et ta blokeerib sadu kanaleid ilma tagasilöögita. Nad pakuvad teile kogu teavet, mida vajate oma nutika DNS-teenuse seadistamiseks oma seadmes. Ärge muretsege, nad said teie selja. Kui teile nende teenus ei meeldi (ma kahtlen selles), võite küsida tagasimakset, kui 30-päevane periood pole möödunud.

BulletVPN

BulletVPN, Eestis asuv, on kiirusest rääkides kindlasti üsna kiire. Olenemata sellest, kas blokeerida geograafiliselt piiratud teenuste (nt Netflix) blokeerimine või valitsuse kontrollitud filtritest mööda minemine, saab see VPN kõike hõlpsalt teha. Üks asi, mis selle VPN-i sammu tagasi saab, on see, et sellel on ainult 30 riigi serverid, mis on natuke võrreldes teiste seal asuvate VPN-idega.

Kuid me räägime nutikast DNS-puhverserverist ja sellel VPN-i pakkujal on üks teenus. Kui otsustate BulletVPN-i investeerida, võib see hõlmata kümneid kanaleid.

Unlocator

Unlocator pakub nutikat DNS-i teenust nagu ükski teine, kui soovite voogesituskanalite avamist. Taani ettevõte pakub 7-päevast prooviversiooni, mis ei hõlma teie krediitkaarditeabe esitamist.

Leiate, et teenus pakub kiiret meediateenuste blokeeringu vabastamise viisi, mis hõlmavad enam kui 233 kanalit kogu maailmas. Ma räägin Hulu, Netflixi, ABC, Disney filmide kõikjal, ESPN, Sky ja Spotify meeldimistest. Toetatud teenuste täieliku loendi leiate nende veebisaidilt. Kui teile meeldib nende teenus, saate konfiguratsiooni valimisel järgida veebisaidil pakutavaid häälestusjuhendeid.

Kas see on ohutu?

Pole nii, et nad pole turvalised, nad ei lisa lihtsalt teie ühendusele midagi muud. Nutikas DNS on tööriist piirkondlikest piirangutest, perioodist mööda hiilimiseks. Kui soovite lisaturvalisust, on selleks vaja VPN-i.

VPN-id pakuvad puhverserveritega võrreldes paremat privaatsust, kuna VPN-id krüpteerivad liiklust ja peidavad teie tegeliku IP-aadressi. Kaitseosa läheb ainult VPN-idele. Ükskõik kui turvaline server, mida nutika DNS-iga kasutate, pole, ei saa te Interneti-ühenduse kasutamisel täiendavat kaitsekihti. Teie Interneti-teenuse pakkujal on krüptitud VPN-tunnelis toimuva nägemine palju raskem või peaaegu võimatu..

Seega, kui olete turvalisuse friik, kes on tänapäeval hästi teadlik Interneti ohtudest, soovitan teil kasutada selle asemel VPN-i. Kui olete siin ainult voogesituse jaoks, on teie parim nutikas DNS, kuna ühendus ei kao, kuna te ei krüpteeri oma andmeid. Aitamaks teil rohkem välja otsida parim VPN DD-WRT ruuteritele, kontrollige allpool olevat tabelit.

DNS-i seadistamine DD-WRT-ruuterites – viimased mõtted

Seal sul see on. Nüüd saate vabaneda sellest, mida teie Interneti-teenuse pakkuja teile peale surus, kui ütlesite „Olen ​​nõus” ja „Ühenda”. DD-WRT ruuteritest on abi tarkvara installimisel, ilma et peaksite läbi tegema tüütuid tehnilisi asju. Muutke oma DNS-i sätteid ja nautige nüüdsest täiesti teistsugust Interneti-kogemust.