Kodi Crackdown 2017 – kindel ajajoon

Kodi mahasurumine USA-s, Suurbritannias, Kanadas ja Austraalias? Olete ilmselt kuulnud palju uudiseid selle kohta, kuidas võimud on viimase paari kuu jooksul Android TV karbimüüjate ja mitteametlike Kodi lisaseadmete arendajate vastu haaranud. Kas peaksite muretsema või on see kõik lihtsalt hirmutamine? Selles artiklis vaatleme peamisi sündmusi, mis on seotud ebaseaduslike Kodi lisandite kasutamisega. Samuti värskendame artiklit alati, kui ilmnevad uued olulised Kodi kasutamisega seotud juriidilised probleemid.


Kodi Crackdown 2017 - kindel ajajoon

Kodi Crackdown 2017 – kindel ajajoon

Kodi Crackdown 2017 – kindel ajajoon

Enne kui käsitleme kõiki juhtumeid, peame rõhutama, et Kodi rakendus on täielik seaduslik. Kodi rakenduse allalaadimise ja installimisega ei riku ühtegi seadust. Nagu näiteks rakenduse uTorrent puhul, pääseb Kodi kaudu potentsiaalselt juurde ka piraatmaterjalidele. Kodi rakendus ise pole seotud kolmandate osapoolte lisandmoodulitega, mis hõlbustavad juurdepääsu piraatfilmidele, telesaadetele või otseülekannetele.

Veebruar 2017

 • Ilmus uudiseid, mis näitavad, et Ühendkuningriigi intellektuaalomandi büroo on õiguste omanike ja ringhäälinguorganisatsioonide survel algatanud Kodi kasti konsultatsiooni. Näib, et eesmärk on karmistada seadusi ja muuta autoriõiguse seadusi, mis pole suunatud mitte ainult Kodi boksi müüjatele, vaid ka lõppkasutajatele.

Märts 2017

 • Ühendkuningriigi riiklike kaubandusstandardite juhataja lord Toby Harris teatas, et “hoiataks ka kõiki inimesi või ettevõtteid, kes müüvad või sellise seadme töötamine (Kodi kastid), et nad rikuvad autoriõiguse seadust. Riiklikud kaubandusstandardid kaitsevad jätkuvalt seaduslikku äri ja jälitavad neid, kes autoriõigusi sel viisil rikuvad. ”

Aprill 2017

 •  Euroopa Kohus ehk Euroopa Kohus otsustas, et “autoriõigustega kaitstud teosele, mis on saadud voogesituse teel veebisaidilt, mis kuulub kolmandale isikule, kes pakub seda tööd ilma autoriõiguse omaniku nõusolekuta”, ei kohaldata levitamist reguleerivate seaduste erandit autoriõiguse sisu. Teisisõnu, piraat sisu voogesitamine ebaseaduslike lisandite abil on nüüd sama ebaseaduslik ELis autoriõigustega kaitstud materjali allalaadimisel.
 •  Amazon ja Ebay keelavad oma veebisaidil ametlikult Android TV kastide müügi. Amazon ähvardas peatada isegi kõigi nende kontode peatamise, kes üritavad müüa “täislaaditud” Android TV karpe.

Mai 2017

 • Facebook uuendas nende kaubanduspoliitikat, et keelata Android TV Boxide müük. „Facebookis on keelatud müüa järgmisi tooteid: tooted või esemed, mis hõlbustavad või soodustavad volitamata juurdepääsu digitaalsele meediumile.“ loeb leht.

Juuni 2017

 • Phoenix, ülipopulaarne Kodi lisand, lülitub välja. Selle arendaja väitis, et “praeguste sündmuste valguses oleme otsustanud Phoenixi sulgeda.”
 • TVAddonsi veebisait läheb salapäraselt võrguühenduseta. TVAddons on Fusioni hoidlate kodu. Ilma hoiatuseta läks sait võrguühenduseta ega taastatud kunagi. Tehti palju spekulatsioone, kuid keegi ei tea praeguse hetke tõelist põhjust.
 • Suurbritannia autoriõiguse varguse vastu võitlev FACT väidab, et Kodi kasutajad, kes kasutavad mitteametlikke Kodi lisandeid piraatfilmide, telesaadete ja otseülekannete voogesitamiseks, on varsti suunatud autoriõiguse rikkumise teatistega.

Juuli 2017

 • Kolm domeeni, mida varem halb Kodi lisandumissaidi TVAddons haldas, on üle viidud Kanada privaatsusevastasele advokaadibüroole. Igaüks, kes neid domeene kontrollib, võiks teha end kõige haavatavamate TVAddonsi endiste kasutajate heaks.

August 2017

 • TVAddons kuvatakse võrgus tagasi, ehkki uue domeeni all. Mitmed Kanada ettevõtted kaebavad TVAddonsi Kodi tarkvaraprogrammide väidetava ebaseadusliku levitamise eest

November 2017

 • Paljud kolmandate osapoolte Kodi lisandmooduli arendajad nimetavad seda pärast Hollywoodi stuudiotes legaalsete ähvarduste saamist sellest loobumiseks. Selle tulemusel lakkavad töötamast sellised populaarsed mitteametlikud Kodi pluginad nagu Covenant, Bennu ja Pro Sport.
 • Kolmandate osapoolte andmehoidlad nagu Colossus, Ares Wizard ja Smash repo lähevad ka võrguühenduseta.

Kodi mahasurumine – mida saate teha?

Nagu ülaltoodud ajajoonest ilmneb, on illegaalsed või piraatkoodiga Kodi lisandmoodulid viimase paari kuu jooksul palju halba reklaaminud. Autoriõiguse trollid Suurbritannias, USA-s, Kanadas ja Austraalias on selliste lisandmoodulite vastu hävitatud. Alati soovitatakse krüpteerida oma liiklus ja peita oma IP-aadress alati, kui Internetti lähed. Virtuaalse privaatvõrgu abil saate veebit anonüümselt sirvida. Peate vaid alla laadima ja installima VPN-i rakenduse ning seejärel VPN-serveriga ühenduse looma. Kui see on valmis, on teie IP-aadress peidetud ja saate kasutada järgmisi funktsioone.

 • Vabastage geograafiliselt piiratud Kodi lisandmoodulite blokeering: Kodi lisandeid on palju, mida saate kasutada ainult teatud piirkondades. VPN-i abil saate piirkondlikest piirangutest mööda minna.
 • ISP möödaviik: Kas olete kunagi märganud, et teie Interneti-kiirus on korralik, kui sirvite veebisaite, kuid järsku langeb, kui vaatate veebis videoid? Sel juhul on teie Interneti-teenuse pakkuja tõenäoliselt teie Interneti-kiirust vähendanud. VPN-i kasutamine võimaldab põhimõtteliselt seda vältida.
 • Ülim privaatsus: Lisage kõigile oma veebitegevustele täiendav privaatsuse ja turvalisuse kiht.
 • VPN-i rakendused: Tänu kasutajasõbralikele VPN-i rakendustele personaalarvutites, Macis, Androidis, iOS-is ja FireStickis ei pea te VPN-ühenduse seadistamiseks nutitelefon olema..

Isiklikust kogemusest, ExpressVPN on parim VPN-teenus, mida saate Kodi abil kasutada. Nad on oma VPN-i rakendused optimeerinud, et need töötaksid paremini Kodi lisandmoodulitega ja neil oleks logimisreeglid. Vaadake allpool meie 2017. aasta parimate Kodi VPN-ide ülevaadatud loendit.

Kodi haarang 2017 – mis edasi saab

Kas Kodi lõpptarbijad saavad Kodi haarangu järgmiseks sihtmärgiks, pole veel näha. Mõned mitteametlikud lisandmoodulid, näiteks Quasar ja Kodi Popcorn Time, põhinevad P2P-l. Nii et neid kasutavate inimeste jälgimine poleks nii keeruline. FACT väidab ka, et neil on nimede loend, mis sisaldab inimesi, kes ostsid Android Boxes eellaaditud kolmanda osapoole lisanditega. Aeg näitab, kas nad suhtuvad oma ohtudesse tõsiselt või mitte.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map