11 viisi oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks

Nutitelefonid ja pihuarvutid on tänapäeval muutunud normiks. Nende seadmete ja kiire Interneti-ühenduse abil on inimestel lihtsam kui kunagi varem jagada oma elust hinnalisi hetki oma sõprade ja perega Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, Snapchat, või muu sotsiaalsed võrgustikud. See on sotsiaalmeedia jõud. Sõnumite postitamiseks ja levitamiseks piisab vaid paarist klõpsust. Trump teab sellest kõike ja ta loob juba praegu töökohti, mida Ameerika pole aastate jooksul näinud, kuid see on juba teine ​​teema. Sama lihtsus on häkkeritele ja küberkurjategijatele hõlpsaks teinud ka juurdepääsu teie sotsiaalmeedia kontodele. Ära kasuta seda sõna parool oma paroolina, eks!?


11 viisi oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks

11 viisi oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks

11 sammu oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks

Kui te pole sellele varem mõelnud, siis siin on 11 võimalust oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks ja kaitsta nii oma privaatsust kui ka turvalisust.

Muutke regulaarselt oma sotsiaalmeedia konto parooli

Saage harjumus muuta oma sotsiaalmeedia konto parooli iga kuu. Looge tähtnumbriline parool ja veenduge, et kasutaksite iga konto jaoks teist parooli. Vältige selliste paroolide kasutamist nagu nimed, sünnikuupäevad ja muu selline teave, millele häkkerid saavad hõlpsasti juurde pääseda ja teie sotsiaalmeedia kontosid ohustada..

Kuna paroolide meeldejätmine võib olla keeruline, kasutage paroolide haldurit paroolide genereerimiseks ja salvestamiseks.

Kahefaktoriliseks autentimiseks vajutage nuppu

Kuigi kahefaktoriline autentimine on kestnud juba mitu aastat, on viimasel ajal muutunud eriti populaarseks. Oma sotsiaalmeedia kontole juurdepääsemiseks paneb kahefaktoriline autentimine sisestama uue teabe. 2FA ehk mitmefaktoriline autentimine on väidetavalt turvalisem kui paroolid ja annab seetõttu meelerahu, isegi kui häkkerid varastavad teie sotsiaalmeedia konto paroolid. Tegelikult väidavad seda küberturbe asjatundjad kahefaktoriline autentimine saab teie kontosid kaitsta ka siis, kui teie süsteemis on pahavara.

Kontrollige oma e-kirju kahtlaste sisselogimiste kohta

Enamik sotsiaalmeediaplatvorme blokeerib kõik kahtlaseks peetavad sisselogimiskatsed ja saatke kontoomanikule viivitamata meilisõnum, teavitades neid sellest katsest ja paludes neil oma parooli muuta. Nii, jälgige oma e-posti tähelepanelikult ja kui saate meili, et häkker üritas teie sotsiaalmeedia kontole juurde pääseda, muutke kohe oma parooli.

Ärge klõpsake lühendatud URL-i

Mõelge kaks korda lühendatud linkidele klõpsamisele, isegi kui saate selle usaldusväärsetest allikatest. Mõnikord võite seda teha, kuid kui teie antennid tõusevad üles, sulgege veebileht, klõpsamata sellel lehel midagi. See samm kaitseb teid klikkimise eest, mida häkkerid kasutavad sotsiaalmeedia profiilidele ja muule tundlikule teabele juurdepääsu saamiseks.

Järgmiste veebisaitide abil saate enne nende klõpsamist kontrollida lühikesi URL-e.

  • CheckShortURL
  • Unfurlr
  • GetLinkInfo

Olge teadlik oma privaatsusest

Pidage meeles teave, mille postitate sotsiaalmeedias, jääb igaveseks. Nii et ärge postitage midagi, mis võimaldab küberkurjategijatel teie elule juurde pääseda. Nad saavad seda kasutada sotsiaalse inseneri pettusteks. Saate oma privaatsusseadet muuta oma sotsiaalmeedia kontodel, tagades, et postitatud teavet näevad ainult sõbrad ja pereliikmed. Võite peatada postituste ühe ja mitme muu kättesaadavuse.

Logi välja sotsiaalmeedia kontodest

Kui kipute oma sotsiaalmeedia kontodele juurdepääsu saamiseks kasutama oma mobiiltelefoni või mõnda muud pihuarvutit, on see mõistlik logi välja enne, kui midagi teed. Allalaaditud rakendused või RFID-põhine tehnoloogia võivad teie sotsiaalmeedia kontosid kahjustada.

Puhastage oma rakendused

Teie sotsiaalmeedia kontodel võivad olla rakendused, millele olete sirvimise ajal juurdepääsu saanud. Vaadake oma rakendusi ja kustutage kõik, mida te enam ei kasuta või ei mäleta allalaadimist. Rakendused on üks viis, mida häkkerid kasutavad sotsiaalse meedia kontode sotsiaalsete rünnakute vastu.

Võta sõbrataotlused vastu valikuliselt

Inimesed, kes soovivad teid sõbraks saada, saate sotsiaalmeedias palju taotlusi. Olge ettevaatlik, kelle taotlusega te nõustute. Häkkerid ja küberkurjategijad kasutavad seda taktikat sageli selleks, et saada teie usaldus ja seejärel pääseda juurde teie kontodele.

Kasutage oma sotsiaalmeedia kontodele sisselogimiseks HTTPS-i

Ärge kasutage oma sotsiaalse meedia kontole sisselogimiseks ühtegi muud URL-i. Kasutage oma kontodele juurdepääsu saamiseks kindlasti HTTPS-i URL-e. See hoiab ära teabe juurdepääsu küberruumis edastamise ajal. Kasutage täiendava turvameetmena VPN-i ka veebis sirvimisel.

Sulgege vanad sotsiaalmeedia kontod

Kui teil on sotsiaalmeedia konto, mida te enam ei kasuta, sulgege see. Ärge riskige isiklike andmete jätmisega kontole, kuna häkkerid pääsevad sellele teabele juurde, et pääseda juurde teie teistele sotsiaalmeedia kontodele.

Ärge kasutage automaatse sisselogimise funktsiooni

Ärge salvestage oma paroole ja sisselogimisandmeid oma arvuti brauseris. Kui keegi tungib teie arvutisse või pihuarvutitesse, võimaldab see neil piiramatult juurdepääsu teie sotsiaalmeedia kontodele. Selle asemel pange punkti, kus peate pärast iga seanssi alati sisse ja välja logima.

11 sammu oma sotsiaalmeedia kontode turvamiseks

Sotsiaalmeedia saidid on suurepärane võrkude ja suhtlusplatvorm. Sotsiaalmeedia kontosid saab siiski häkkida, kui te ei võta õigeid turvameetmeid. Lisaks sellele, et teil on sobiv pahavaravastane tarkvara, järgige oma sotsiaalmeedia kontode turvalisuse tagamiseks järgmisi viise.

Seal on mõned halvad inimesed. Selle teadmiseks ei pea te vaatama fantastilist ja neetlikku filmi Blackhat!