4G vs WiFi – kumba on ohutum kasutada?

Kas peaksin turvalise ja turvalise Interneti-ühenduse jaoks kasutama 4G või WiFi-d? Me elame maailmas, kus peaaegu iga päev kuuleb uudiseid Interneti-pettuste, häkkinud pangakontode ja identiteedivarguste kohta. Me saame sõnumeid ja hoiatusi erinevatest usaldusväärsetest allikatest, lootes teadlikkust andmepüügist ja see on peaaegu nii, nagu oleks mõiste „digitaalne turvalisus“ oksümoron.  


Kuna üha enam inimesi satub Interneti alla ja muutuvad sellest sõltuvaks tööst, meelelahutusest ning monotoonsete ülesannete täitmisest, näiteks arvete maksmine ja piletite broneerimine jne, on oluline õppida oma andmeid kaitsma..

4G vs WiFi - kumba on ohutum kasutada

4G vs WiFi – kumba on ohutum kasutada

Interneti-stsenaariumide muutmine

Tehnoloogia arenguga on 2G arenenud 3G ja nüüd 4G Interneti-ühendusteks. Samuti on meil võimalus Interneti-ühenduse loomiseks ka WiFi kaudu, nii et milline neist võimalustest on kõige turvalisem?

Kahjuks pole 100% turvalist viisi Internetti pääsemiseks. Krüptograaf Robert Morris ütleb: „Arvutiturbe tagamiseks on kolm kuldreeglit: ärge omage arvutit; ärge lülitage seda sisse; ja ära kasuta seda. ” See näitab, et Internet pole tegelikult turvaline koht. Kuid kuna selle kasutamine pole ühelegi meist valikuvõimalus, vaatame lähemalt võimalusi Interneti-ühenduse loomiseks, mis meil on olemas.

4G vs WiFi – võrrelgem

Mobiilsideandmed, näiteks 4G-ühendus – Interneti-ühendus oma mobiilse andmeside pakkuja kaudu 4G-ühenduse kaudu on turvalisem kui avalik WiFi, kuna edastatud andmed on krüptitud. Paljudes riikides peetakse mobiilset Internetti kiiremaks kui traditsioonilist lairiba.

Avalik WiFi – Hotellides, lennujaamades, kaubanduskeskustes jne saadaval oleva avaliku või WiFi-ühenduse kasutamine on väga ohtlik ja teie andmete ohutuse kohta pole mingit garantiid. Avalik WiFi ei vaja võrguga ühenduse loomiseks tuvastamist ja kuigi see on tavainimesele kasulik, on see kasulik ka häkkerile. Küberkurjategijad nuusutavad kogu aeg ringi ja on suur tõenäosus, et nad nuhkivad teie andmeid.

Häkkeriks võib saada igaüks

Häkkimistarkvara on veebis vabalt saadaval ja seda leiavad kõik, kes teavad, kust otsida. Häkkimiseks pole vaja spetsiaalset tehnoloogiat. Häkker võib kasutada mis tahes Wi-Fi-toega arvutit ja sageli kasutavad nad jahimaadena kohvikuid, kaubanduskeskusi ja lennujaamu jne. Niisugune WiFi-ühendus võimaldab häkkeril positsioneerida teie ja ühendusterminali vahel ning segada sellega kõiki teie saadetud e-kirju koos krediitkaardi andmetega jne. Nendes asukohtades on sadu inimesi ühendatud sama WiFi-ga ja kui te olete üks neist, võite oma andmetega ohtu sattuda.

Häkkeril on aga keerulisem häkkida teie mobiiltelefoni. See pole jällegi võimatu ning 3G ja 4G andmeside võib ka ohtu sattuda, kuid mobiilsidevõrgu häkkimine on keeruline ning hõlmab spetsiaalse tehnoloogia ja seadmete kasutamist ning võib olla kallim..

VPN – kõige ohutum lahendus

Teie andmetel on mitu ohtu, kuid on ainult üks hea lahendus – virtuaalse privaatvõrgu (VPN) kasutamine. VPN võimaldab teil saada Internetis anonüümseks. VPN-iga krüpteeritakse kogu teie liiklus kõrgetasemelise turvalisusega, mida pole aga kerge lõhestada. See loob teie andmete läbimiseks turvalise tunneli, mille allikat on peaaegu võimatu jälgida. Avaldasime hiljuti ülevaate parimatest VPN-teenuse pakkujatest, kellega saate registreeruda.

Kui see kõik kõlab ülekaalukalt, pidage meeles, et privaatsed WiFi-ühendused või WiFi-võrgud, mis on suletud võrgus saadaval (näiteks see, mille leiate kodus või kontoris), on suhteliselt ohutud. Sellised ühendused on parooliga kaitstud ja neid saab muretult kasutada. Kui olete privaatsest WiFi-st eemal (reisil), lülitage Wi-Fi välja ja kasutage oma mobiilsidevõrku.  

VPN lisab täiendava ohutuskihi

Kasutage VPN-i üle mobiilsidevõrgu, kuna see on teie kõige turvalisem võimalus ja aitab teil oma turvalisust veebis täiendada, hoides oma andmed ja paroolid privaatsed ning häkkerite käeulatusest eemal. Kuna VPN krüpteerib teie arvutist lahkuvad andmed, on häkkeritel seda raske lahti saada. Tegelikult on palju VPN-e, mis pakuvad 256-bitist krüptimist, mida on isegi valitsusasutustel keeruline katkestada. Kui hindate oma turvalisust, veenduge, et saaksite VPN-i, mis pakub kõrgetasemelist kaitset olenemata sellest, kas kasutate Interneti-juurdepääsuks 4G või WiFi.