5 peamist põhjust, miks vajate VPN-i – ülim juhend

Millised on 5 peamist põhjust VPN-i kasutamiseks? Viimase paari aasta jooksul on VPN-ist palju tehtud. Kuid mõned Interneti-kasutajad ei saa endiselt täpselt aru, kuidas VPN töötab ja miks nad peaksid VPN-ühendust kasutama. Selles abijuhendis püüan selgitada virtuaalseid privaatvõrke lihtsate, hõlpsasti mõistetavate mõistetega. Esitan teile ka loetelu asjadest, mida VPN-id saavad ja ei saa. Siin on 5 parimat põhjust mis puutub miks peate kasutama virtuaalset privaatvõrku.


5 peamist põhjust, miks vajate VPN-i

5 peamist põhjust, miks vajate VPN-i

Mis on VPN?

Esiteks ei hakka ma oma VPN-i selgituses liiga tehniliseks. Nutikad lugejad võivad avastada, et mõned tehnilised andmed pole lisatud. Kuid seda VPN-i algaja juhend on mõeldud neile, kes vajavad lihtsat tõlgendamist selle kohta, mis on VPN ja kuidas see töötab.

VPN tähistab virtuaalset privaatvõrku. See ei asenda mingil juhul vajadust Interneti-teenuse pakkuja järele. Teisisõnu, enne kui saate VPN-i kasutada, peate olema kõigepealt ühendatud Interneti-ga.

Põhimõtteliselt VPN-serveriga ühenduse loomine krüpteerib kogu teie Interneti-liikluse. See tähendab, et keegi, isegi teie Interneti-teenuse pakkuja ei saa pealt kuulata, mida teete veebis. Samal ajal VPN peidab teie IP-aadressi. Selgitan hiljem nende kahe funktsiooni eeliseid.

VPN-i seadistamine saab teha kahel viisil. Teie ka VPN-ühenduse käsitsi seadistamine oma kaudu PC, Mac, iPhone, iPad, või AndroidVõrgusätted või olete lihtne laadige alla VPN-i rakendus mis lõpetab teie jaoks VPN-i konfigureerimise.

Kogu seadistusprotsess ei erine palju kodus WiFi-võrguga ühendamisest. Teil on vaja nime VPN-server, kasutajanimi ja parool. Saate neid kõiki saada registreerumine VPN-i pakkujaga. VPN-i rakenduse kasutamine välistab vajaduse VPN-serveri nime käsitsi sisestada.

Lühidalt, VPN pakub teile täiendav privaatsuse ja turvalisuse kiht millal iganes võrgus käite.

Miks kasutada VPN-i? 5 peamist põhjust

1. Kaitske oma veebipõhist privaatsust

Teie ISP, autoriõiguse trollid, ja isegi häkkerid saab hõlpsalt jälgida, milliseid veebisaite te külastate ja milliseid rakendusi kasutate. See tähendab, et teie sirvimistegevust saab jälgida teie IP-aadressile. VPN-ide kasutamine võimaldab teil seda peamiselt teha maskeeri oma IP-aadress. Selle asemel näevad potentsiaalsed pealtkuulajad ainult teie ühendatud VPN-serveri IP-aadressi.

2. Geograafilistest piirangutest mööda hiilimine

Mitu korda olete proovinud teatud voogesituskanalit võrgus vaadata, ainult et saada geograafilise asukoha viga selle asemel. Seda nimetatakse geoblokeerimine. See on nähtus emigreerub iga päev välismaale minnes nägu. Veebipõhised VOD-kanalid on saadaval ainult teatud piirkondades. Näiteks saate Hulu vaadata ainult USA-s. Sama kehtib ka Suurbritannias asuva BBC iPlayeri kohta. Virtuaalsed privaatvõrgud võimaldavad teil muuta oma IP-aadressi ja saada lõppkokkuvõttes juurdepääsu geograafiliselt piiratud kanalitele kogu maailmast. Siin on nimekiri parimatest voogesituse kanalitest, mille saate blokeeringu tühistada.

 • Netflix
 • Hulu
 • HBO GO
 • Amazoni kiirvideo
 • Sky GO
 • BBC iPlayer
 • CW-teler
 • Kuumstar

3. Juurdepääs ISP-ga keelatud veebisaitidele

Enamiku riikide Interneti-teenuse pakkujad keelavad kodanikel juurdepääsu teatud saitidele. Hiina blokeerib oma suure tulemüüri kaudu paljusid populaarseid veebisaite nagu Facebook, Google, Twitter, Youtube. Teisest küljest ei lubata Ühendkuningriigis külastada selliseid torrentide veebisaite nagu Piraatide laht või KickAss Torrents.

Koolid ja kolledžid kasutavad sama kontseptsiooni. Õpilastel pole juurdepääsu teatud sotsiaalsetele veebisaitidele. Mõlemal juhul saate VPN-i kasutada mööda minna Interneti-tsensuurist ja pääsete igal ajal juurde kuhu soovite.

4. Kasutage avalikke WiFi levialasid turvaliselt

Kas olete restoranis, lennujaamas, kolledžis, haiglas või Interneti-kohvikus, on avalik WiFi mugav viis veebis käimiseks. Mida te ei tea, on see, et need WiFi levialad on äärmiselt head häkkimise suhtes haavatav. Küberkurjategijad sihivad neid võrke, kuna neid pole korralikult turvatud. Seadistades enne avaliku WiFi levialaga ühenduse loomist oma sülearvutis või nutitelefonis virtuaalse privaatvõrgu ühenduse, hoiate ära häkkerite seadmesse sissetungimise.

5. Laadige torrentid alla anonüümselt

Selleks, et laadige failid alla P2P kaudu tarkvara nagu uTorrent, teie IP-aadress tuleb lisada torrenti sülem. Kõigile kasutajatele, kes jagavad teie allalaaditavat faili, lisatakse nende süle ka nende IP-aadress. See on lihtsalt viis, kuidas võrdõigusvõrkude protokoll töötab. Kuid see tähendab ka, et cautoriõiguse kaitserühmad saavad jälgida kogu IP-aadressi mis laadivad alla torrentifailid.

Teie IP-aadressi peites võimaldab virtuaalne privaatvõrk seda teha lae torrente anonüümselt.

Asjad, mida VPN ei tee

Päeva lõpus saab virtuaalne privaatvõrk täita ainult teatud ülesandeid. Võimaliku segaduse likvideerimiseks selles, mida saate VPN-ide abil saavutada ja mida mitte, lugege järgmist loetelu.

 • Teate vabastamine geograafiliselt piiratud kanalid ei välista nende kanalite kehtiva tellimise vajadust. Teisisõnu, kui kasutate VPN-i vaadata Hulu väljaspool USA-d, sisselogimiseks on teil endiselt vaja Hulu tellimust. Sellegipoolest on endiselt palju tasuta voogesituskanaleid, mille saate VPN-i abil blokeeringu tühistada. BBC iPlayer, ITV, Crackle, Channel 4, Demand 5, CBC, SBS ja TVPlayer on vaid mõned näited.
 • VPN ei asenda vajadust viirusetõrjeprogrammi järele. Kahjulikud viirused või pahavara võivad teie seadet siiski nakatada.
 • Virtuaalse privaatvõrgu kasutamine ei anna teile juurdepääsu teiste kasutajate lokaalselt talletatud failidele.
 • Selliseid asju nagu pole tasuta VPN-id. Kui puutute kokku VPN-i pakkujaga, kes väidab, et see on tasuta, siis seetõttu, et nad müüvad teie andmeid kolmandatele osapooltele või seetõttu, et saate nende teenust kasutada ainult teatud aja jooksul.

Parimad VPN-i pakkujad

Virtuaalse privaatvõrgu teenused kasvavad iga päevaga. Mõned esitavad teie privaatsuse kaitsmise ja geoblokkide eemaldamise kohta tohutult väiteid. Kahjuks ei pea kõik need pakkujad oma sõnale truuks. Olen neid üsna palju läbi vaadanud. Siin on mõned funktsioonid, mida peaksite enne VPN-teenusega registreerumist tähelepanu pöörama.

 • Ööpäevaringne reaalajas vestluse tugi: Mis tahes veebis kasutatava teenuse või rakenduse korral võite kokku puutuda teatud juhtumitega, kus vajate eksperdi abi. Abikäsi on alati kättesaadav, kui seda vajate.
 • VPN-i rakendused: Virtuaalse privaatvõrgu käsitsi seadistamine on teostatav. See võtab siiski natuke aega ja oskusteavet. Veenduge, et teie valitud VPN-teenuse pakkuja pakub teie jaoks rakendusi PC, Mac, iPhone, iPad, või Android.
 • Arvukad VPN-serverid: Kui on geograafilistest piirangutest möödahiilimine kui olete järel, peate kontrollima, kas teie VPN-teenuse pakkuja pakub servereid kogu maailmas. See võimaldab teil blokeerida kõige rohkem blokeeritud kanaleid.
 • Kiirus: Mõnel juhul võib VPN-i kasutamine teie Interneti-kiirust järsult vähendada. See sõltub suuresti teie kasutatavate VPN-serverite kvaliteedist.
 • Puudub logipoliitika: Privaatsuse osas kontrollige, et teie VPN-i pakkujad ei peaks teie sirvimistegevuse logisid.
 • Tagasimaksepoliitika: Võib-olla kõige olulisem omadus kõigist. ExpressVPN, pakub näiteks 30-päevast raha tagasi garantii. Kui mingil põhjusel tunnete, et nende teenus ei vasta teie vajadustele, saate oma raha tagasi.

ExpressVPN linnuke kõigist ülaltoodud kastidest. Seetõttu pidasin seda parimaks VPN-teenuseks, mida saate praegu kasutada. Järgmine loend sisaldab maailmas enim kasutatud VPN-pakkujaid.

5 põhjust, miks peaksite kasutama VPN-i – alumine rida

Kuigi üritasin ülaltoodud VPN-i juhendit võimalikult lihtsana hoida, on kindlasti mõned punktid, mida te võiksite vajada täiendavate selgituste saamiseks. Küsige julgelt küsimusi, mida vajate VPN allpool olevas kommentaarikastis. Kokkuvõtteks peate oma veebipõhist privaatsust alati tõsiselt võtma.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map