8 Google’i andmete privaatsusprobleemi, mille pärast peaksite muretsema!

Nagu ilmneb hiljuti Euroopa Liidu üldises andmekaitset käsitlevas määruses (GDPR), on veebipõhine privaatsusteadlikkus lõpuks ometi väärinud tähelepanu. Google on üks suuremaid ja kasumlikumaid veebiettevõtteid maailmas. Selle paljude toodete hulgas on vähemalt seitse, millel on üle miljardi kasutaja. Pole saladus, et Google kogub pidevalt andmeid kõigi oma kasutajate kohta, et reklaamida oma reklaami- ja turundusäri. Andmekogumisprotsess viiakse läbi kõigi Google’i hallatavate võrguteenuste, rakenduste ja veebisaitide, sealhulgas nende otsingumootori, YouTube’i, Android OS-i ja isegi Chrome’i brauseri kaudu. Kuigi paljud Google’i kasutajad on asunud oma identiteedi varjamiseks ja privaatsuse kaitsmiseks veebis mitmesuguseid samme, pole teised veel teadlikud selliste meetmete võtmise olulisusest..


8 Google’i andmete privaatsusega seotud muret peaksid kõik muretsema

8 Google’i andmete privaatsusega seotud muret, mille pärast peaksite muretsema!

Kui olete Google’i kasutaja, siis arvatavasti teate juba, et teie andmeid kogub Google. Kuid te ei pruugi olla teadlik andmete kogumise ulatusest. Siin on mõned kõige olulisemad tegurid, millest peaksite Google’i kasutamise ajal teadma.

Jälgimine

Alustame kõige põhilisema murega. Google jälgib meid kõiki. Kui teil on Gmaili konto või kasutate Google’i Interneti-otsingute jaoks, on teil kasutajaprofiil. Google kasutab oma Analyticsi jaoks kasutajaprofiile, et tõhusalt saada kasutajate kohta väga asjakohast teavet.

Seejärel antakse seda teavet erinevatele turundajatele kogu maailmas hinna eest. See võimaldab neil teenida tohutut kasumit. Just 2017. aastal andis nende turundajate jälgimise ja teabe edastamise eest saadud kasum Google’ile üle 95 miljardi USA dollari.

Google Chrome

Google Chrome viib jälgimise täiesti uuele tasemele. Nüüd jälgitakse mitte ainult teie otsinguid, vaid registreeritakse ka kogu sirvimisajalugu. Ja Google on selle üle üsna rabe. See täpsustab oma privaatsuseeskirjades üsna hästi, millises ulatuses nad lähevad. Kuna enamik meist ei lähe tegelikult dokumendi läbi lugemise pikkusesse, siis enamasti me sellest ei tea.

Kui tunnete muret oma privaatsuse pärast või soovite, et need ebameeldivad sihitud reklaamid peatatakse, on kõige parem proovida alternatiivset brauserit. Firefox on üks peavoolu brauser, mis ei jälgi teid nii palju kui Chrome. Privaatsuseteadlikumaks kasutamiseks on Tor-brauser heaks võimaluseks. Juhul, kui olete muutunud Chrome’is liiga usaldusväärseks ega soovi alternatiivi vahetada, lisage kindlasti oma Chrome’i brauserisse VPN-laiendus.

Gmail

Kui ühendate Google’i loomuliku jälgimise otsingumootori ja Gmailiga, on teil jälgimisvõimalus kolm. Isegi kui te ei kasuta kõiki neid kolme, pakute Google’ile palju elulist teavet. Eelkõige pakub Gmail Google’ile täiuslikku ressurssi inimeste väga detailsel jälgimisel.

Seda teavet edastatakse uuesti turundajatele ja reklaamijatele, kes suunavad teie eelistuste põhjal reklaame üles. Samuti on murettekitav see, kui kiiresti jälgimisfunktsioonid google’is paranevad.

Varsti pole veider midagi otsida ja mõne sekundi jooksul sellele sihitud reklaame leida.

Inkognito

Selle kohta, mida inkognito režiim Google Chrome’is tegelikult on, on palju väärarusaamu. Enamik inimesi arvab, et kui sa seda kasutad, ei saa sind keegi jälgida. See on täiesti vale eeldus. Ei ole nii, et Google ei saa teid jälitada. Google saab teid inkognito režiimis jälgides jälgida.

Siiski otsustab ta mitte. Kuid see ei tähenda, et teid ei jälitaks ükski teine ​​veebisait. Kui külastate veebisaiti, mis jälgib ja registreerib kogu kasutaja tegevust tavalises brauseris, saate teid jälgida ka inkognito režiimis. See ei ole mingil juhul vahend anonüümseks veebis olemiseks. Parimal juhul sunnib Google üksi teid jälitama.

Küpsised

Küpsised on väga moodus viis Google’i kasutajate jälgimiseks. Ehkki neid kasutavad ka teised ettevõtted ja suuremad veebiettevõtted, on Google selles erakordselt hea. See toimib nii, et iga kord, kui kasutate Google’i teenust, saate küpsise. See väike andmebaidi sisaldab märkimisväärsel hulgal teavet teie kasutamise kohta.

Samuti salvestatakse küpsised kasutaja seadmesse. See annab teile teatava kontrolli, kuna neid saab käsitsi kustutada. Kuna küpsiseid ei ole privaatsuseeskirjades mainitud, ei tea inimesed neist.

Andmete lekked

Kui mõtlete Google’ile, arvate, et teie isikuandmed on üsna turvalised. See vastab mingil määral tõele. Google on tavaliselt olnud väga võimeline kaitsma oma andmeid ja kasutajate andmeid. Kuid see ei tähenda, et selles pole kunagi viga olnud. 2009. aastal avastati Google Docsis teatud viga. See viga lekkis kogemata umbes 0,5 protsenti kõigist serveritesse salvestatud dokumentidest, kuid on sellest ajast parandatud.

Ehkki see ei pruugi tunduda suur arv, tähendas see siiski, et mõjutatud oli umbes 500 000 kasutajat kogu maailmas. Kui nad salvestasid Google’i dokumentidesse tundlikku teavet, võib see põhjustada suure kompromissi. Kuigi Google parandas vea kiiresti, on alati võimalus, et vead ilmnevad veelgi. Seega, kui kasutate Google Docs-i laialdaselt, veenduge, et need sisaldavad ainult teavet, mis ei mõjuta teid otseselt.

Valitsuse taotlused

Kuna tegemist on suure veebiettevõttega, eeldatakse, et Google’il on teatud seos valitsustega. Kuid see, kui palju ta on kogu maailmas valitsustega koostööd teinud, on paljudele julgeolekuekspertidele muret valmistanud.

See ei tähenda ka, et Google annab teie andmed vabalt ära. Tegelikult on mõned valitsused avalikult avaldanud rahulolematust Google’iga, kes ei tee nendega koostööd. Nii et lõppkokkuvõttes on küsimus, millisest valitsusest me räägime ja millist mõju nad saavad kasutada, et mõjutada Google’i nendega koostööd tegema.

Seosed CIA ja NSA-ga

CIA ja NSA on kaks peamist teavet koguvat USA valitsusasutust. Ja neil on juba laialdane ühenduste võrk kogu maailmas. Võimalik, et Google võib olla seotud mõlemaga. On lihtne aru saada, miks privaatsuse eksperdid muretsevad.

NSA või CIA saavad hõlpsalt Google’ilt teavet hankida ja luurata miljardeid inimesi kogu maailmas.

Samamoodi seostatakse Google In-Q-Tel-iga, mis on LKA investeerimisaspekt. In-Q-Tel eesmärk on pakkuda CIA-le tipptasemel tehnoloogiaid. Teatavaid ettevõtteid on rahastatud ka Q-Tel kaudu.

8 Google’i andmete privaatsusega seotud muret – lõppsõna

Ehkki pole nii, et Google on ebaeetiline ettevõte, mille eesmärk on teie turvalisust ja privaatsust kahjustada, on kõige parem hoida turvalisust. Peaks olema teadlik, millesse nad satuvad, ja siis tegema arukaid otsuseid. Saate end kaitsta, kui olete aru saanud, mida ettevõtted üritavad sinult varastada.