8 lihtsat sammu oma iPhone’i häkkerite kaitsmiseks

Alates teie sotsiaalmeedia kontode kontrollimisest kuni veebiostude tegemiseni usaldame oma nutitelefonides palju tundlikke, privaatseid andmeid. Sellepärast on äärmiselt oluline võtta lisameetmeid oma iPhone’i või iPadi turvalisuse tagamiseks. Meie Apple’i seadme kasutajate uusimat tarkvarauuendust on palju nende jaoks, kes on oma privaatsusest teadlikud. iOS 10.3.1 sisaldab mõnda moodi väikest funktsiooni, mis suurendavad teie turvalisust mitmel viisil, kui eelnev iOS 9 suudab. Näitan teile mitmeid viise, mida saate kasutada nende funktsioonide ärakasutamiseks ja telefoni turvaliseks hoidmiseks. Vaatame, kuidas saate oma iPhone’i häkkerite eest kaitsta.


7 lihtsat sammu oma iPhone'i häkkerite kaitsmiseks

7 lihtsat sammu oma iPhone’i häkkerite kaitsmiseks

Kuidas kaitsta iPhone’i häkkerite eest – 8 sammu

Alustame sellest, mida enamik tavakasutajaid vähemalt teatavasti teeb.

1. samm: kasutage VPN-i

Lõpuks saate VPN-funktsiooni lubamisega oma iPhone’ile lisada täiendava privaatsus- ja turbekihi. VPN-serveriga ühenduse loomisel krüpteerite kogu liikluse tõhusalt, muutes potentsiaalsete pealtkuulajate jaoks võrgus toimuva luuramise peaaegu võimatuks..

VPN-ühenduse saate käsitsi konfigureerida, minnes üle aadressile Seadistused -> Üldine -> VPN. Teise võimalusena saate VPN-i rakenduse App Store’ist alla laadida ja installida. See teeb kogu VPN-i seadistamise palju lihtsamaks. Pidage meeles, et kõigepealt peate registreeruma VPN-teenuse pakkuja juures. Eelkõige on ExpressVPN-l VPN-i rakendus, mis töötab suurepäraselt iga iOS-i seadmega. Siin on parimad VPN-teenused iPhone’ile ja iPadile alates 2018. aastast.

2. samm: krüptige oma iPhone

Kõige elementaarsem meede, mida saate kõigi oma iPhone’i salvestatud üksikasjade kaitsmiseks võtta, oleks selle krüptimine sõrmejälje või parooli abil. Saate seda teha, minnes üle lehele Seaded, puudutage ID siis Pääsukood ja mis tahes turvameetme seadistamine, mis teile kõige paremini sobib.

Siin on mõned näpunäited, millele võite tugineda:

 • Seadke oma iPhone automaatselt lukustama, kui see on vahel jõude 30 sekundit kuni 5 minutit kuid ärge määrake seda Mitte kunagi.
 • Parooli saamiseks otsige Kohandatud tähtnumbriline kood või Kohandatud arvkood, unustada Neljakohaline arvkood
 • Aktiveeri Kustuta andmed et teie telefon saaks kõik pärast pääsukoodi 10 ebaõnnestunud katset automaatselt kõik kustutada.
 • Kasutage seadme varundamiseks iTunesit, mitte iCloudi, kuna iTunes on teie varukoopia krüptitud.
 • Kasutage Touch ID-d oma iPhone’i lukust vabastamiseks ainult Apple Pay, App Store, iTunes või muude rakendustega suheldes.

3. samm: kasutage kahefaktorilist autentimist

Oluline on, et teie Apple ID oleks hästi turvatud, et häkkerid ja rämpspostitajad ei saaks sellest hõlpsalt mööda. Saate seda teha Apple.com veebisait.

 • Veenduge, et ka iOS-i ja Maci seadmetega tehtavate lisaostude jaoks vajate parooli.

4. samm: lubage funktsioon Leia minu iPhone

Juhul kui teie seade kunagi varastatakse, kuvatakse Leia minu iPhone funktsiooni all Seadistused, iCloud võib selle taastamisel proovida palju pettumust. Sinult Seadistused, luba Saada viimane asukoht nii et kui aku on kriitiliselt tühi, saadab ta oma viimase asukoha Apple’ile.

5. samm: lukustatud ekraanil kuvatava teabe piiramine

iOS 10 võimaldab sellist avarat teavet oma koduekraanil kuvada. See võib olla ohtlik, kui teie telefon satub valedesse kätesse. Kuvatava teabe hulka saab juhtida kursoriga üle Seaded, puudutage ID & Pääsukood ja keelates ükskõik millise rakenduse, mille kohta te ei arva, et sellel on teavet, mida tasub lühidalt kuvada.

 • Esimene samm oleks ilmselgelt eemaldada Kodukontroll lukustuskuvalt.
 • Kui otsustate, milliseid rakenduse teatisi kuvada, Eelvaated , peaksid sõnumi- ja e-posti rakendused olema teie loendi ülaosas, nii et tekste ei kuvata ekraanil.
 • Kui te ei leia, mida peate kohandama, Seadistused vahekaardil liikuge tagasi avaekraanile, libistage alla ja siis paremale, et oma vidinaid vaadata. Kerige alla, kuni leiate Redigeeri nuppu, mida kasutate selle ekraani kohandamiseks.
 • Viimaseks on veel üks hea meede keelata Tõuske ärkvele nii et inimesed ei saa lihtsalt teie telefoni üles tõsta ja kogu teie isiklikku teavet vaadata.

6. samm: takistage kolmandatel osapooltel teid jälitamast

Kolmandate osapoolte rakendused võivad teid või teie kasutamist reklaamide kaudu jälgida ja see võib olla ohtlik, kui mõnel neist on pahatahtlikud kavatsused. Selle keelamiseks minge lehele Seadistused, siis Privaatsus, siis Reklaam ja lubada Reklaami jälgimise piiramine. Koputage nuppu Lähtestage reklaamimise identifikaator nii et ükski reklaam ei suuda teid tabada.

 • Sirvige veebi alati inkognito režiimis. Seda saate teha seadistamise teel Privaatne oma lehel lüliti ikoonil Safari brauser.
 • Vaadake teavet, mida Apple kasutab reklaamide kuvamiseks teile Kuva reklaami teaven.

7. samm: piirake juurdepääsu andmetele

Viimase abinõuna võite oma telefoni seadistada teatud aja möödudes sõnumite kirjete kustutamiseks. Selle saate teha suunaga Seadistused, teated, siis Hoidke sõnumeid ja seadke need aeguma umbes 30 päeva pärast. Sama võib kohaldada ka teie Helisõnumid; Nende kustutamine kaks minutit pärast kuulamist ei kahjusta teid.

8. samm: kontrollige oma asukohateavet

Apple lubab teil oma asukohateavet hallata Asukohateenused millega alla Privaatsus. Võite anda rakendustele käsu mitte kunagi teid jälitada või teha seda ainult rakenduse kasutamisel. Kui lubate neil teid taustal jälgida, võib see olla ohtlik, seetõttu soovitame teil seda mitte teha.

 • Alates Asukohateenused, Keela Sagedased asukohad all Süsteemiteenused et teie telefon ei saaks rakendustes asukohateavet pakkuda.
 • Teie Privaatsus ekraan võimaldab teil piirata ka seda, millist teavet te oma rakendustega jagate.

Kuidas kaitsta oma iPhone’i häkkerite eest – järeldus

Apple on tuntud selle poolest, et nende kasutajate turvalisus on seatud prioriteetide tippu, kui nad värskendamiseks oma tarkvara uut versiooni ehitavad. iOS 10.3.1 kannab edasi ja demonstreerib seda õuna poolt hästi austatud pärandit ning iga väljalaskega turvaelemendid muutuvad aina paremaks. Kui olete iPhone’i omanik, kes on endiselt varasema iOS-i versiooniga kinni, siis lõpetasite just terve rea põhjuste lugemise, miks iOS 10.3.1 teeks teile nii palju paremaks.