Androidi ja iOS-i rakendused, mis ohustavad teie privaatsust

Privaatsus on võimalus kontrollida, milline teave teie enda kohta on teistele kättesaadav. Hiljutise nutitelefonirakenduste lisandumisega hävitame nii teadlikult kui ka alateadlikult oma privaatsuse. Kooskõlas valitseva trendiga laadite alla oma Android-nutitelefoni pidevalt uusi rakendusi. Kuid kas te teate, et see harjutus võib olla tõsiste probleemide allikas. Kui rakendusi laaditakse alla tundmatutest ja kontrollimata allikatest, on oht veelgi suurem. Kahtlus, et tasulisi rakendusi saab tasuta alla laadida, on kahtlemata vastupandamatu. Fakt on see, et Google’i Androidi nutitelefonid on häkkerite rünnakute suhtes haavatavamad kui Microsofti Windows Phones või Apple iOSs. Selles juhendis vaatleme rakendusi, mis võivad teie smarphone’i privaatsust ohustada. Samuti leiate nende rakenduste loendi, mis aitavad kaitsta teie pihuarvuti turvalisust.


Androidi ja iOS-i rakendused, mis ohustavad teie privaatsust

Android & iOS-i rakendused, mis ohustavad teie privaatsust

Kuidas mõjutab Android??

Trend Micro hiljutisest ja ammendavast rakenduste aruandest selgub, et uus jumalakartmatu tuntud pahavara võib mõjutada ligi 90% kõigist Androidi seadmetest. See pahavara juurutab operatsioonisüsteemi, ilma et kasutaja seda teaks. Seejärel võtavad häkkerid täieliku kontrolli kõigi telefoni installitud soovimatute rakenduste üle.

Samuti hoiatab Trend Micro raport, et potentsiaalsed jumalakartmatu operaatorirakendused on allalaadimiseks saadaval ametlikust Google Play poest.

Veel üks Symanteci Nortoni viirusetõrjemeeskonna avaldatud aruanne osutab, et ligi 50% kõigist India nutitelefonide kasutajatest võimaldavad autsaideritele juurdepääsu tundlikele mobiiliandmetele ja telefoni kontaktidele peaaegu iga rakendusega. Hämmastav on see, et 40% sellistest telefonikasutajatest lubas isegi juurdepääsu oma telefoni kaamerale. Aruandes märgitakse ka, et enamiku kasutajate enesetunne oli sellise spiraalse riski peamine põhjus.

Avaldatud statistika kohaselt on Androidi seadmetele saadaval ilmatu 48 000 rakendust ja rakendus saab mobiiltelefoni kaudu opsüsteemi loa. Need õigused võimaldavad rakendustel teha arvukalt toiminguid, nagu telefonikõnede alustamine, SMS-ide lugemine või kellegi telefoni asukoha tuvastamine. Kuid rakendused võivad isikuandmetele juurde pääseda ka ebaseaduslikel eesmärkidel.

Lisaks on umbes 5% Androidi rakendustest kasutatavad määratud numbrile helistamiseks. Veel 2% rakendustest saab SMS-e edastada tundmatule numbrile, ilma kasutaja kaasamiseta.

Kuigi suurem osa sellistest rakendustest on välja töötatud imeliste või altruistlike kavatsustega, on ka erinevusi. Android Marketist tuvastati ja kõrvaldati panga andmepüügirakendus nimega Droid09.

Loetelu rakendustest, mis parandavad Androidi privaatsust ja turvalisust

Nutitelefoni turvalisuse suurendamiseks võite kasutada järgmisi Androidi rakendusi, mis on kõik saadaval Google Play poes.

 • ExpressVPN
 • Signaali privaatne Messenger
 • Turvaline kõne
 • SSE – universaalne krüptimisrakendus
 • Crypt4All Lite (AES) 
 • Orbot: puhverserver Toriga 
 • AppLock 

IOS-i nurk

Nagu Android, pole ka Apple’i iOS sellistest ohtudest puutumatu. Ühes hiljutises kohtuasjas esitati Apple’ile kohtuasi, kus hageja väitis, et Pandora, Apple’i muusika voogesituse teenus ja veel mõned kasutajad on edastanud kasutajate isiklikke andmeid teatud reklaamivõrkudesse, annab neile nõusoleku..

Petitsioonis mainiti ka seda, et mõned Apple’i rakendused müüvad teadlikult teavet reklaamivõrkudele, mis hõlmavad kasutajate vanust, asukohta, sissetulekut, sugu, seksuaalset sättumust, etnilist päritolu ja poliitilisi vaateid. Pandora on sondi edenedes saanud kohtukutse.

Lähiminevikus viidi skanneri alla 101 populaarset Androidi ja iOS-i rakendust. Hirmuäratav avastus oli see, et 56 neist edastas telefoni abil ainulaadse seadme ID teistele kasutajatele ilma kasutaja teadlikkuse või loata. 47 rakendust paljastas telefoni asukoha, 5 saatis aga soo, vanuse ja muud isikuandmed. Teadupärast edastas Paper Tossiks tuntud videomängu Androidi ja iOS-i versioonid telefoni ID-numbri viiele reklaamifirmale.

Kui need telefonid hakkavad iseseisvalt asju ajama, siis miks mitte teha omanikule kalkunivõileiba!

Põhimõte on see, et iOS-i rakendused saadavad rohkem isiklikke andmeid kui Androidi rakendused. See on nüüd muutunud kogu maailmas suureks mureks, kuna üha enam andmeid lekib jätkuvalt valesse kätte, mille tagajärjeks on küberkuritegude, eriti häkkimise murettekitav tõus..

Jällegi, kui need telefonid suudavad seda teha, siis miks mitte valida, kas pestakse nende eest omaniku auto! Kuidas oleks teha midagi, mis on omaniku jaoks tegelikult positiivne!?

iOS-i privaatsus- ja turberakendused

 • Signaal
 • Vaikne telefon
 • Wickr
 • Telegramm
 • LastPass
 • Sibulabrauser
 • 1Blokeerija

Rakenduse õigused

Kui kasutaja laadib rakendused Play poest alla, näitab viimane, mida kõike ta kavatseb kasutaja telefonile juurde pääseda. Kuigi see ei ole tekstikirja turvarisk, on see kindlasti märkimisväärne privaatsusrisk. See võimaldab rakendusel juurdepääsu telefoni andmetele ja riistvarale, mis ei pruugi selle jaoks vajalik olla. Ainus viis selle ärahoidmiseks on hoolikalt läbi vaadata juurdepääsuloend. Seejärel roovitage soovimatud välja ja ärge laadige neid alla. Rakenduse lubade funktsiooni saab kasutada selle kontrollimiseks, kas igal rakendusel on individuaalne juurdepääs telefoni kaamerale, mikrofonile ja kontaktide loendile.

Facebooki, Twitteri ja sotsiaalse meedia privaatsuse dilemma

Vaatamata Facebooki jõupingutustele kaitsta oma kasutajate privaatsust paremini, on iga kord, kui laadite oma nutitelefoni populaarse sotsiaalse rakenduse alla, kindlasti privaatsusriski. Selle põhjuseks on asjaolu, et Facebook teostab oma kasutajate peal pidevalt teste, enamasti ilma nende teadmata. Näiteks kasutab Facebook sõbrasoovituste tegemisel teie asukohta. Kujutatava nime abil ei saa te isegi Facebooki sisse logida. Kui proovite seda teha, palub Facebook teil esitada valitsuse ID!

Võite küsida, miks sellised ülemaailmsed ettevõtted nagu Facebook, Twitter või Google võivad oma kasutajate privaatsust ohtu seada. Kõik taandub rahale. Kui kogute teie kohta rohkem teavet, saavad need teenused pommitada teid kasutaja suunatud reklaamidega.

Inimesed, kes jagavad vabalt ja meeleldi privaatset teavet, näiteks oma e-posti, telefoninumbrit, asukohta ja isegi sotsiaalkindlustuse numbrit, on kõige murettekitavam trend. Uuringud on näidanud, et inimesed avaldavad veebis rohkem isiklikku teavet kui näost näkku.

Kaitsemeetmed

Oleme hiljuti avaldanud artikli, mis hõlmab põhjalikult kõiki meetmeid, mida saate võtta oma nutitelefoni privaatsuse ja turvalisuse kaitsmiseks. Kolmandate osapoolte ja mitteametlike rakenduste poodide arvu kasvades meelitavad mõned nutitelefonid, millel on oma rakenduste pood, meelitama kasutajaid allahindluste ja tasuta rakenduste kaudu. Pidage meeles, et iga rakendus, mis on alla laaditud tundmatust allikast ja mis ei kuulu algsesse Google Play poodi, on potentsiaalne oht.

Selle põhjuseks on asjaolu, et need kauplused ei kontrolli selliseid rakendusi sageli privaatsuse, turvalisuse ja pahavaraga seotud probleemide tõttu. Rakenduste külglaadimine mis tahes veebisaidilt on samuti potentsiaalne oht, kuna pole aimugi, kas keegi on rakenduse põhikoodi rikkunud. Sarnaselt on juurdumist kõige parem vältida ka seetõttu, et see alistab kõik telefoni tootja või tarkvaraarendaja seatud turbepiirangud. Ole seal ettevaatlik!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map