Failide ühiskasutus: mis see on ja kuidas see töötab?

Me oleme kõik varem kuulnud terminist „P2P-failide ühiskasutus”, kuid neile meist, kes pole pikka aega olnud piinavas kogukonnas või pole digitaalsed põliselanikud, võib P2P jagamine pisut segadusse ajada. Käesolevas juhendis ma lähen jalgsi teid läbi P2P failivahetus võimalikult lihtsalt.


P2P-faili jagamine: mis see on ja kuidas see töötab?

Failide ühiskasutus: mis see on ja kuidas see töötab?

P2P-faili jagamine – mis see täpselt on?

Oletame, et soovisite faili Internetist alla laadida. See, kuidas teeksite, näeb tavaliselt välja selline:

 1. Sisestage faili nimi Google’i.
 2. Leidke veebisait, millel on fail ja mis pakub allalaadimist.
 3. Pay (vajadusel) faili ja vajuta alla.

Tehnikaid uurimata palusite Google’il aidata teil Internetist faili otsida. Google omakorda jooksis läbi erinevad veebisaidid, mis võivad teie otsinguga sobida, ja esitas teile loendi soovituslikest soovitustest. Veebisaite majutatakse serverid, nii et teil oli just otsimootoril serveritele teavet kliendi päringu kohta (see olete teie!). Teisisõnu, sa kasutasid nn Klient / server mudel.

Klient / server on mudel, millele meie internet on üles ehitatud. P2P failide jagamine on erinev.

P2P-failide ühiskasutuse komponendid

Esimene erinevus kliendi / serveri mudeli ja P2P-faili jagamise vahel on see, mida kasutate „otsimiseks“. Ülaltoodud näites kasutate protsessi igas etapis Internetist leitud allikaid.

Sa ei pea Google’it tarkvara arvutis, siis sellele juurde minnes otsingumootori URL. P2P jagamise abil peate otsingu tegemiseks kasutama tarkvara. See on midagi, mille te oma arvutisse alla laadite ja installite.

P2P failijagamisvõrk VS Client: serverivõrk

P2P failijagamisvõrk VS Client: serverivõrk

Google’i puhul tähendab millegi otsimine seda, et saadate veebisaitidele vajaliku teabe taotlusi. P2P jagamise korral pole teie veebisaidid, millega suhtlete. Kui otsite oma P2P-tarkvarast faili, uurite teiste inimeste arvutis olevaid faile.

Teisisõnu, te ei taotle teavet serverist, vaid teistest arvutitest täpselt nagu sinu oma. Faili allalaadimisel saab temast keegi, kellega teised inimesed saavad selle faili jaoks ühenduse luua. See tähendab seda kõik tegutsevad nii kliendi kui ka serverina. Mida rohkem inimesi sel viisil üksteisega ühendust loob, seda suurem on P2P-võrk.

Leecherid, külvikud ja eakaaslased

P2P-faili jagamisel peaksite aru saama kolmest terminist: harjutajad, külvikud ja eakaaslased.

Leecherid on inimesed, kes on faili allalaadimiseks kasutanud P2P jagamist, kuid ei jaga seda uuesti. Kui laadite midagi P2P-failide ühiskasutusvõrgust välja ja katkestate ühenduse, kui olete lõpetanud, oleksite leepüüdja.

Külvikud on inimesed, kes on faili P2P-failide ühiskasutusvõrgust alla laadinud ja jagavad seda uuesti (mis tähendab, et nad on võrgus). Mida rohkem külvajaid failil on, seda parem on teistel failidele täielik juurdepääs ja seda kiiremini allalaadimised muutuvad.

Eakaaslased on inimesed, kes laadivad faili praegu ise alla. Kaaslasel ei ole veel täielikku faili oma arvutis saadaval, kuid nad loetakse poolikuteks külvikuteks selle faili osa suhtes, mis neil seni on. Eakaaslastest võivad saada nii külvajad kui ka leriteerijad.

Rusikareeglina on seda, et mida rohkem külvajaid fail on, seda parem on see allalaadimiseks. Kui failil pole külvajaid, ei saa te tõenäoliselt täielikku allalaadimist.

P2P-failide ühiskasutuse ajalugu

Esimene P2P-failide jagamise tarkvara, mis tormiliselt maailma haaras, oli Napster (1999 – 2001). Napster lubab inimestel tasuta MP3-faile alla laadida. Kuigi sellel oli keskne andmebaas, kuhu oli salvestatud kogu teave kasutajate ja allalaadimiseks saadaolevate failide kohta, ühendasite faili saamiseks siiski teiste kasutajate arvutitega. Kui Napster 2001. aastal autoriõiguse rikkumise tõttu kinni pandi, olid teised võrgud kohal.

Varsti võimaldasid sellised võrgud nagu Morpheus, Kazaa ja Gnutella inimestel jagada muusikat, filme, tarkvara ja faile. Kuulsaim P2P jagamise protokoll ilmus ka 2001. aastal: BitTorrent.

BitTorrent: protokoll

Kui BitTorrent tuli ümber, see omamoodi pöörde P2P jagamine. Enne BitTorrenti kasutasid paljud P2P-kliendid (tarkvara) protokolle, mis vajasid keskset indeksiserverit. See tähendab, et neil on vaja konkreetse server, kus kõik andmed indekseeritud ja salvestatud.

Kui 2001. aastal loodi BitTorrenti protokoll, laaditi failid alla ühe suure plokkina. See tähendas, et allalaadimine võttis palju aega ja kui külvimasin, millega olete ühendatud, äkki läheb võrguühenduseta, on teil oht kaotada juurdepääs failile.

P2P jagamisele lisatud BitTorrenti protokoll lisas palju parandusi, kuid kõige revolutsioonilisem oli faili jagamine sadadeks väikesteks tükkideks, mis laaditakse alla mitmest külvikust. Omakorda saab teie BitTorrenti klient (protokolli kasutav tarkvara) koheselt külvajaks, kui teil on tükk faili.

See juhtus lihtsasti: kui soovisite liituda sülemiga (arvutite grupp, mis laadib alla ja üles), peate esmalt alla laadima .torrent faili ja seejärel laadima selle BitTorrenti klienti. .Torrent-fail sisaldas teavet selle kohta, kuidas leida eakaaslasi (jälgijaid), kes seda konkreetset allalaadimist kasutavad.

Nüüd on asjad natuke teistmoodi. Magnetlingid on võtnud üle selle, kus valitsesid .torrent failid.

Veebilehele on manustatud link Magnet, mis tähendab, et te ei pea seda alla laadima ja oma BitTorrenti kliendile söötma. Magnetlinke saab jagada nii, nagu võiks mõelda. Samuti edendavad need P2P-võrkude detsentraliseerimist: magnetilingid võivad teid ikkagi ühendada eakaaslastega ilma jälitajat omamata.

Siit saate vaadata meie nimekirja 5 parimat BitTorrenti klienti.

P2P-failide ühiskasutuse riskid

Suurte asjadega kaasneb suur vastutus, eks? Ehkki P2P-failide ühiskasutusel on kogukonna moodi struktuuris teabe jagamise vinge metoodika, on sellel palju ohtusid.

Puhtal kujul on P2P-failide ühiskasutus see, et võtate kellegi arvutist ja teistelt inimestelt midagi ära, tehes sama teiega. Kui arvutid ühenduvad üksteisega, edastatakse nende vahel teave, mis aitab iga arvutit tuvastada.

On olnud juhtumeid, kus häkkerid varastasid seda ühendust kasutades nimed, sünnipäevad ja isegi sotsiaalkindlustuse numbrid. Muudel juhtudel on inimestele teada, et nad varjavad viirusi oma seemnetega, saates need välja samasse sülemisse kuuluvatele inimestele.

Vähem pahatahtlik risk on autoriõiguse seadused. Kui te pole rahvusvaheline advokaat, kes on spetsialiseerunud autoriõiguse rikkumisele, võib see teie jaoks keeruliseks tõmmata, mis on seaduslik ja ebaseaduslik allalaadimine. Failide jagamine ei ole iseenesest ebaseaduslik, kuid seal on mõned tõsised tagajärjed, kui sa seda kasutada midagi alla laadida ebaseaduslikult.

Kuidas Torrent / P2P-faili turvaliselt jagada

Kuna P2P-failide ühiskasutus põhineb ideel luua otseühendus teiste arvutitega, on teil vaja moodust, kuidas tegeleda P2P-i jagamise / torrentimisega, ilma et peaksite end küberohtudele altima. Teil on vaja viisi anonüümselt piinata … Teil on vaja VPN-i.

VPN krüpteerib teie andmed ja muudab teie IP-d, et see vastaks mis tahes serverile, mille olete valinud ühenduse loomiseks. Kui kasutate P2P-faili jagamise ajal VPN-i, veenduge, et teie isiklik teave oleks turvaline.

Veel üks hea põhjus VPN-i kasutamiseks piinamise ajal on varjamine tõsiasjaga, et piinate oma ISP-st. Mõned Interneti-teenuse pakkujad hakkavad teie ühendust segama, kui nad märkavad, et kiusate liiga palju. VPN-id krüpteerivad teie andmed nii kaugele, et isegi teie Interneti-teenuse pakkuja ei näe, mida te teete. Selle ajaveebi postituse lugemiseks leiate kõik põhjused, miks Torrenters peaks VPN-i kogu aeg kasutama.

Parim torrentimise / P2P-failide ühiskasutuse VPN

ExpressVPN on vaieldamatult parim VPN, mida kasutada Torrentingu jaoks ja teie tavaliseks Interneti-kasutamiseks. Sellel on teie andmete jaoks 256-bitine AES-krüptimine ja see hoiab teie logide ja teabe absoluutselt nullpunkti. ExpressVPN-l on üle 2000 serveri enam kui 94 riigis, mis kõik toetavad P2P-failide ühiskasutust. ExpressVPN-i puhul on tore, et neil on 30-päevane raha tagasi garantii, nii et saate VPN-i proovida enne, kui otsustate selle täielikult pühenduda..

Allpool on loetletud muud peamised VPN-id, mida saate kasutada P2P-faili jagamiseks ja torrentimiseks:

P2P jagamine – lõplikud mõtted

P2P-failide ühiskasutust kasutatakse enamasti failide ja meediumite torrentimisel ja allalaadimisel. Kuid tegelikult on palju tavalisi rakendusi, mida inimesed kasutavad, mis tuginevad P2P jagamisele. Sellised rakendused nagu Airbnb, Uber, Angel List ja eBay toetuvad oma äri alusena P2P-tehnoloogiale.

Andke mulle kommentaaride jaotises teada, kas see juhend aitas selgitada P2P-faili jagamist. Ma ootan alati ettepanekuid, mida järgmisena selgitada!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map