Häkkeritele ei meeldi see VPN-i kasutamisel

Küberkurjategijad ründavad ettevõtteid ja eraisikuid iga päev. Ükskõik, kas tegemist on andmepüügirünnaku või lunavaraga – või võib see olla lihtsalt viirust, mis lihtsalt laastab – küberkurjategijad võivad teie veebielu häirida mitmel viisil. Ja kuigi häkkerid võivad rünnata peaaegu kõiki, on nende sihtmärgid üldiselt haavatavad isikud, kellel on veebiturvalisuse kohta vähe teavet või puudub see üldse.


Häkkeritele ei meeldi see VPN-i kasutamisel

Häkkeritele ei meeldi see VPN-i kasutamisel

Kuidas häkkerid teie turvalisust veebis ohustavad

Turvateadlikud inimesed kasutavad sirvimiseks tavaliselt sibulavõrke ja kõikehõlmava turvalisuse tagamiseks VPN-e. Ja häkkerid soovivad selliseid isikuid vältida, sest hästi informeeritud inimesed satuvad harvemini pettuste alla. Siin on mõned pettused, mida häkkerid võivad teie andmete saamiseks tõmmata.

Häkkimine WiFi kaudu

Häkkerid võivad sisse seada tasuta WiFi-ühenduse lennujaamade või restoranide lähedal. Leviala seadistamine ja sissetuleva ja väljamineva liikluse lugemiseks on lihtne. Kui loote ühenduse avaliku võrguga, näevad kõik oma kasutajanimesid ja paroole inimesed, kes selle on seadistanud. Kui viibite lennujaamas ja näete WiFi-nime, mille nimele on märgitud „lennujaam“, siis arvatakse tõenäoliselt, et see on lennujaama ametlik Wi-Fi ja sellega ühenduse luua.

Häkkerid vihkavad VPN-e. Kui ühendate meepoti WiFi-ga, siis teie andmed varastatakse, välja arvatud juhul, kui olete ühendatud VPN-iga. VPN krüpteerib kõik teie andmed, nii et kui loote ühenduse, käivitage kõigepealt VPN ja seejärel sirvige teisi veebisaite.

Kui olete ühendatud VPN-iga ja pääsete juurde lõksu WiFi-le, kasutate häkkerite Interneti, kuid ei lase neil juurdepääsu teie isiklikule teabele. Nii et teile häkkerist kasu saavad ka häkker. Seetõttu ei meeldi häkkeritele nutitelefonid ja muud seadmed, millel on VPN, ning väldivad neid iga hinna eest.

Mees keset rünnakuid

Kui häkker nuhkib teie võrgus MITM-i rünnaku kaudu, saavad nad lugeda kogu sissetulevat ja väljaminevat liiklust. Samuti saavad nad andmepakette muuta. Mõõdukate nutitelefonide tundmisega häkker võib pahaaimamatut ohvrit hõlpsalt rünnata. Kui kasutate VPN-i, olete siiski selliste rünnakute eest kaitstud. VPN krüpteerib teie andmed, nii et ükskõik milline häkker saadud pakett krüptitakse ja pole loetav.

Kuna häkkerid ei suuda andmepakette lugeda, vihkavad nad seda, kui nende ohvrid kasutavad VPN-e. Kui häkker saab teada, et nende kavandatud ohver kasutab VPN-i, tahaksid nad leida teise ohvri. 256-bitist krüptimist kasutava andmepaketi avamine on peaaegu võimatu.

Ransomware

Ehkki paljud inimesed on pettuste nuhkimisest teadlikud, ei tea nad lunavara endiselt suures osas. Lunavara töötab lukustades teie failid ja rakendused ning paludes teil teha makse (krüptovaluutas, nii et seda pole neile võimalik jälgida). See on lunaraha, mida maksate oma failide tagasi saamiseks. See on häkkeritele lihtne raha teenida.

Küberkurjategijad saavad teie seadmele juurdepääsu siis, kui kasutate avalikus võrgus Internetti. Nii saavad häkkerid oma faile teie süsteemi installida. Kindla aja möödudes toimivad need failid ja lukustavad kogu teie süsteemi. Ehkki lunaraha maksmine pole soovitatav, soovivad paljud inimesed oma väärtuslikud failid tagasi saada ja maksavad lõpuks häkkerite nõudmise. Ja probleem on selles, et isegi kui maksate lunaraha, pole garantii, et saate failid tagasi.

Kuidas oma seadet häkkerite vastu kaitsta

Seadme turvalisuse suurendamiseks ja häkkerite jaoks teie tundlikele andmetele juurdepääsu raskendamiseks on kaks peamist programmi või rakendust..

  1. Kasutage viirusetõrjetarkvara: Seadistage oma arvutisse või nutitelefoni viirusetõrjetarkvara. Viirusetõrjeprogrammid, nagu Avast ja AVG, on esimene kaitseliin mitmesuguste veebiohtude, näiteks viiruste, pahavara ja lunavara vastu..
  2. Kasuta VPN-i:  Alati on soovitatav luua Interneti-ühenduse korral VPN-serveriga ühendus. See võimaldab teil kogu oma Interneti-liikluse krüptida. Seega vältige, et potentsiaalsed snoobid saaksid pealt kuulata, mida teete veebi sirvides.

Häkkeritele ei meeldi see VPN-i kasutamisel

Selliste rünnakute eest kaitsmiseks järgige veebiturvalisuse parimaid tavasid ja kasutage alati VPN-i. Häkkerid vihkavad seda, kui nende ohvrid on nutikad ja hoiavad end pahatahtlike üksuste eest kaitstuna. See teeb asjad lihtsalt kurjategijate jaoks keeruliseks.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map