ISP andmete piiristamine: miks seda tehakse ja mida saate sellega teha?

Andmete piiramine – iga Interneti-kasutaja halvim õudusunenägu! Paljud Interneti-teenuse pakkujad, näiteks Comcast, AT&T, nagu ka Verizon, kehtestavad või plaanivad nüüd kehtestada andmepiiranguid Interneti-plaanidele kõigil platvormidel. See tähendab, et üsna pea peate teatud andmekasutuspiirangu saavutamisel silmitsi seisma kiiruse, lisatasude või isegi Interneti-ühenduse täieliku kaotusega. Nagu ISP-de luuramisest ei piisaks, on mütsid ka kogu ülejäänud lõbu tapmiseks.


ISP andmete piiristamine: miks seda tehakse ja mida saate sellega teha?

ISP andmete piiristamine: miks seda tehakse ja mida saate sellega teha?

Kas andmete piiramine on õigustatud?

Internetis on sellel teemal praegu käimas raevukas arutelu. Inimesed väljendavad rahulolematust piiramispoliitikaga. Päev ei pruugi kaugel olla, kui andmete piiramist tõstetakse heaks ja inimesed kogu maailmas saavad tasuta ja piiramatut juurdepääsu Internetile.

Kui aga praegusel hetkel ületate oma Interneti-teenuse pakkuja kehtestatud andmepiiri, hakkate vastu astuma madala Interneti-kiirusega müüridele. Nii teenivad nad raha. Kas vajate sama kiirust? Kuluta rohkem. Kuigi see pole õiglane, on see tavapärane tava Interneti-teenuse pakkujate seas, kellel on piirkonnas monopol, ja siin ei saa midagi teha. Või saab ka?

Kuidas nad seda õigustavad

Andmete piiramine on raevukas. Sellel pole lihtsalt kahte võimalust. Kuid kas sellel praktikal on mõjuv põhjus? Enamik Interneti-teenuse pakkujaid ja mobiilse Interneti-teenuse pakkujaid arvavad nii. Neil on öelda järgmist:

 • Andmete piiramine aitab vähendada ummikuid, mida spetsiaalsed serverid kogevad.
 • See aitab reguleerida ka andmete kasutamist ja aitab kaudselt kliente, piirates nende kasutamist automaatselt.
 • Andmete piiramine on vähekasutatavate klientide jaoks õiglane, kuna see võimaldab Interneti-teenuse pakkujatel pakkuda neile oma teenust madalama hinnaga.

Kuigi need põhjused võivad esmapilgul tunduda legitiimsed, tehke natuke rohkem uuringuid ja näete, miks need on eksitavad. Leidsime järgmist:

 • Mobiilioperaatorid ja isegi ISP-operaatorid pakuvad andmesideteenust ka pärast ülempiiri saavutamist, kui klient selle eest rohkem maksab. Nii selgelt pole ummikutega probleeme, kui kasutaja saab selle eest maksta.
 • Kui olete nõus sama teenuse eest rohkem maksma, siis näib, et andmekate kaob võluväel. See näib olevat kahtlane viis panna inimesi kulutama rohkem raha sama teenuse kasutamiseks, mille eest nad juba maksid.
 • Andmete piiramine ei mõjuta mingil moel madalama hinnaga andmepakettide hindu. Tegelikult nõuavad madalama hinnaga plaanid väiksema teenuse eest tavaliselt rohkem.

Meie uurimiste põhjal näib olevat selge, et andmete piiramine on nüanss, et panna inimesed kulutama rohkem, et vähem vastu võtta. Niisiis mõtlesime selle üle kaebuse asemel välja mõned viisid, kuidas seda probleemi lahendada.

Väljapääs

Nagu enamiku tehniliste asjade puhul, otsivad inimesed juba ka võimalusi andmete korkide ümbersõitmiseks või lihtsalt mahutamiseks oma igapäevasesse, iganädalasesse ja igakuisesse andmekasutusrutiini. Kuid see on pooleli olev töö ja siiani pole selget metoodikat, kuidas seda teha, välja arvatud kahtlased, varjatud tehnikad, näiteks andmete korkfaili kustutamine ISP pakkujalt.

Me ei hakka siinsetesse nendesse süvenema. Selle asemel räägime sellest, kuidas saate kasutada paljusid tehnikaid, et vähendada oma andmekasutust ja säästa endale probleeme, mis on seotud andmete nädala lõpuni jõudmisega iga nädala / kuu lõpus.

Kuidas töötada oma andmekorgiga

Praegu ei ole muud kindlat viisi andmekorkist vabanemiseks, kui selle eest maksmine. Kuid siin on mõned asjad, mida saate teha, et anda endale mõned väärtuslikud andmereservid, mida kuu lõpus saab kasutada:

Kasutage andmete pakkimise VPN-i

Me kõik teame, et VPN-id on teie võrgus kaitsmiseks suurepärased. Kuid kas teadsite, et saate andmekasutuse tihendamiseks kasutada teatud VPN-e? Kuigi ainult mõned VPN-id pakuvad seda võimalust, on teised järele jõudmas ja tõenäoliselt saate peagi kasutada mõnda VPN-i, et mitte ainult oma andmeid tihendada, vaid ka jälgida.

Kasutage oma brauseri andmete pakkimisvõimalust

Nii Chrome kui ka Opera pakuvad andmete pakkimisvõimalusi, mida saab kasutada teie andmete üldise kasutamise vähendamiseks. Ehkki see ei pruugi tegelikult suurt vahet muuta, on see siiski mõistlik võimalus, mida kaaluda koos teiste andmete pakkimise tehnikatega.

Kasutage andmete salvestamiseks rakendust

Andmete säästmise nõudluse kasvu tõttu on palju rakenduste arendajaid, kes pakuvad tarkvara, mis aitab teil andmete kasutamist tihendada ja hallata. Võite proovida mõnda tasuta tööriista ja kui need midagi muudavad, siis tasub investeerida tasulistesse.

Muutke oma brauseri andmekasutusprotokolli

Reguleerige oma andmekasutust, tehes kõik pistikprogrammid klõpsatavaks. Nii peate oma andmed kulutama ainult asjakohase kraami jaoks. See kehtib ka selliste sotsiaalmeediarakenduste kohta nagu Facebook, Twitter ja Youtube. Lülitage kindlasti oma Facebooki rakenduse seadetes välja automaatne esitamine. Tehke sama asi Youtube’i jaoks. Kui lülitate Youtube’is automaatse esituse välja, keelatakse järgmise video esitamine kohe, kui teie vaadatav video lõpeb.

ISP andmete piiristamine: miks seda tehakse ja mida saate sellega teha?

Need on mõned parimad andmete salvestamise valikud, mida oleme leidnud. Kuid turu arenedes on üsna tõenäoline, et muud võimalused ilmnevad piisavalt kiiresti. Praegu saate kasutada head VPN-i ja kombineerida selle madala tehnoloogia taktikaga, mida me eespool mainisime. Sellega tagate oma andmeplaanist parima kasutamise ja päästate end drosselühenduste, lisamaksete ja täieliku ühenduse katkestamise probleemidest.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map