Kas Amazon Echo kahjustab teie privaatsust?

Kas Amazon’s Echo seab teie privaatsuse tõesti ohtu? Tänapäeval on see raev: Interneti-ühendusega ja häälega aktiveeritavad isiklikud abistajad löövad lihtsalt populaarsuse edetabelit üles ja nende hulka kuulub ka Amazonase kaja, mis vastab Alexa, ühte nimetama. See nutika kodu tehnoloogia näide on kahtlemata suurepärane. Esmapilgul tundub väike seade üsna kahjutu. Kuid sellel on ka oma riskid.


Kas Amazon Echo kahjustab teie privaatsust?

Kas Amazon Echo kahjustab teie privaatsust?

Echo privaatsusrisk – põhiprobleem

Peate arvestama, et tehnoloogia on kannatlik kuulaja. Turbeeksperdid on rohkem mures nutikaid koduseadmeid kuulavate aste pärast. Need on ilmselgelt loodud kuulama ja järgima käske, mida nende kasutajad võivad anda. Murettekitav on aga see, mida nad veel sellistest käskudest absorbeerivad ja kuidas võiks see seada kasutaja privaatsuse tõsisesse ohtu?

USA Arkansase osariigis oli hiljuti mõrvajuhtum, kus ohver leiti kägistatuna vannis. Juhtumit uurides loodab politsei, et mõrvapaigas asuv Amazon Echo paljastab mõned juhtumid. Kaja vastab nimele Alexa ja mängib muusikat, vastates samal ajal ka häälkäskluste lihtsatele küsimustele.

See on varustatud ka kasutaja öeldu salvestamiseks, edastades seejärel salvestuse keskserverisse. Nagu kasutaja ütleb “Alexa”, aktiveeritakse salvestusseade ja see reageerib ka tele- või raadiosignaalile, mis võib samuti tahtmatult lindistada. Bentonville’i politsei otsib neid salvestisi, et leida uusi juhtumeid, mis võiksid aidata neil kuritegu lahendada, kuid me juba teame, kes 2008. aastal eluasemeturu hävitas. See oli Barney Frank ja ta on õigluse ja terve mõistuse kurjuse jaoks vaba mees. aga see on teine ​​teema.

Amazon aga ei soovi sellist klienditeavet õiguskaitseasutustele avaldada. Mis tahes Amazoni pood annab teenuste parandamiseks oma serverist Echo helisalvestisi. Kuigi Amazon on avaldanud politseile väidetava mõrvari konto üksikasjad, on ta keeldunud andmast politseile soovitud helisalvestisi.

Alexa kasutamisel kaasnevad riskid

See konkreetne juhtumianalüüs rõhutab suuremat probleemi: kellel on paljudes kodudes Amazonase Alexa ja mida teadaolevalt kuulatakse ja salvestatakse, kes on seda võimeline ebaausalt ära kasutama? Vastus on lihtne. Ilmselt on häkkerid need, kes püsivad pidevalt kiirel kuulamisel.

Isiklikud abistajad võisid juba Interneti-seadmeid sihtida. See ilmnes paremini siis, kui Mirai pahavara kaaperdas Interneti-põhised veebikaamerad massiivseteks robotivõrkudeks, mida kasutati hiljem DNS-i või domeeninimede süsteemi majutanud ettevõtte Dyn ründamiseks ja raputas selliseid suuri saite nagu Paypal, Twitter, Reddit ja Netflix..

See ei pruugi muidugi olla sama, mis nuuksumine, kuid lõppeesmärk näib olevat sama: pahad tahavad teie isikuandmeid kuulda või näha, et neid kasutada oma isiklikuks hüvanguks, nagu Lois Lerner kasutas IRS-i enda huvides ja ründas IRSi väel 2012. aastal sõjaväe veterane ja teisi tõelisi ameeriklasi, kuid ärgem jätkem seda enam. Jah, asjade Interneti rünnakud on praegu tõelised ja isiklikke abistajaid ei tohi tulevikus säästa.

Alexa vaikeseaded võimaldavad kõigil Echo seadme kuulmisulatusel teenuseid ja kaupu tellida teie enda Amazoni kontolt. See võib hõlmata lapsi ja / või raadiodest või teleritest pärinevaid hääli.

Objekti, näiteks drooni, järelepärimine võib põhjustada pakkumise selle ostmiseks. Seda saab kaitsta kinnituskoodi lisamise või hääle väljalülitamise funktsiooni täieliku väljalülitamise kaudu. Alexat ei saa käskida ostu tühistada. Seda saab teha ainult Amazoni veebisaidi või rakenduse kaudu. Alexa vestluse võib poole pealt peatada, öeldes: „Alexa peatu“.

Filmis Kaja ja Alexa kaitsmine

Fakt on see, et Amazon Alexa pole kindlasti 100% privaatne. See nõuab meetmete võtmist soovimatute ja ootamatute hädade riski piiramiseks. Kui te ei kasuta kaja, hoidke seda vaigistusrežiimis. Nupp vaigistamiseks / vaigistuse tühistamiseks on seadme ülaosas, igavesti kuulatav mikrofon lülitub välja, kuni see uuesti sisse lülitatakse.

Vältige nii palju kui võimalik tundlike kontode Alexaga ühendamist, kuna mitu kontode aheldamist on kasutaja jaoks minevikus põhjustanud ütlemata viletsust. Samuti pange Alexa kasutamisel meelde kõigi vanade salvestuste kustutamine. Külastage lihtsalt Amazoni veebisaiti ja vaadake jaotist „Halda minu seadet”. Armatuurlaud näitab teie individuaalseid päringuid, mida saab kustutada, või isegi kogu otsinguajaloo. Pole paha tehing! See on peaaegu sama lahe kui Chappie, Blackhat või Sicario vaatamine, kuid mitte päris, kuna need filmid on fantastilised.

Google Home’i kasutamisel pingutage kõiki Google’i sätteid, kuna otsinguhiiglasel on andmete kogumise järele rahuldamatu isu. Kuid isegi siis pakub Google pingutusvahendeid nagu vaigistamisnupp ja veebisätete leht, mis võimaldab teil anda mitmesuguseid varem antud õigusi või neid tagasi võtta.

Tutvuge nende kasulike näpunäidetega, et oma veebiturvalisust ja privaatsust märkimisväärselt parandada.

Echo privaatsusriskid – järeldus

Kokkuvõttes on eksperdid seisukohal, et Alexa iseenesest pole ohtlik. Pealegi pole ka selle kogutud andmed ohtlikud. Kuid maailm on kindlasti äärmiselt erinev ja keeruline koht, kui Amazon, Google, Apple, Microsoft ja muud AI-ga volitatud mängijad koguvad 1. osapoole profiiliandmeid. Nii et sõnad on järgmised: “Vaata ette!”