Kõik, mida peate teadma juurkomplektide kohta

Juurkomplektid on küberjulgeoleku ekspertide seas peamiseks mureks. Ehkki nende päritolu on väga kahjutu, on neid kasutatud mitmesugustel pahatahtlikel eesmärkidel. Juurkomplektid võimaldavad häkkeritel juurdepääsu arvutitele ja süsteemidele, mis võimaldavad ainult volitatud juurdepääsu. Need tarkvarariistad on muutunud uskumatult populaarseks, kuna ettevõtted on hakanud muutuma turvalisemaks ja häkkimine muutub üha keerukamaks. Andke meile teada, mida peate Rootkomplektidest teadma ja kuidas saate nende eest kaitsta.


Kõik, mida peate teadma juurkomplektide kohta

Kõik, mida peate teadma juurkomplektide kohta

Mis täpselt on juurkomplektid?

Põhimõtteliselt ei ole juurkomplektid pahavara, kuna õiguskaitseorganid, ettevõtted ja isegi eraisikud võivad neid seaduslikult kasutada. Rootkomplektide peamine eesmärk on võimaldada kasutajate toimingute jälgimist ja jälgimist nende sisselogimise ajal. Seega võivad need õigesti kasutamisel olla oluliseks turva- ja järelevalvevahendiks politsei- ja äriettevõtetele. Mõned vanemad kasutavad Rootkitit ka oma laste tegevuse jälgimiseks.

Kahjuks sai Rootkits populaarseks hoopis teisel eesmärgil. Häkkerid kasutavad neid laialdaselt arvutitele ebaseadusliku juurdepääsu saamiseks. Samuti installiti juurkomplektid peamiselt kurikuulsa Trooja hobuse pahavara kasutavatesse seadmetesse. See on viinud selleni, et neid peetakse vaikimisi pahavaraks. Neid määratleb aga juurkomplektide kasutamise viis.

Kuidas juurkomplektid nakatavad arvutiseadmeid?

Kõige populaarsemalt kasutatakse juurkomplekte nuhkvarana. Neid tunnevad küberkurjategijad kogu maailmas väga hästi. Erinevalt mõne teist tüüpi automatiseeritud pahavarast ei saa nad siiski seadmeid üksinda nakatada. Küberkurjategija peab iga Interneti-kasutaja petma oma seadmesse juurkomplekti installima.

Kõige sagedamini tehakse seda selleks, et panna ohver uskuma, et tema seadet on häkkinud. Seejärel käsib küberkurjategija ohvril teatada nakkuse tõkestamiseks juurkomplekti installimisest.

Teine peamine põhjus, miks Rootkitid on taas populaarseks häkkimisallikaks muutunud, on see, et nad saavad luua robotivõrke.

Need on sisuliselt mahukas failide plaaster, mida kasutatakse sageli kaevandamiseks arvuti teisendamiseks. Täpsemalt, neid kasutatakse teatud tüüpi krüptovääringute kaevandamiseks. Neid võidakse kasutada ka koos muude küberkriminaliseeritud tegevuste hajutatud teenuse keelamise (DDoS) rünnakute käivitamiseks..

Hoolimata asjaolust, et juurkomplektid võivad olla väga keerukad, on nende kõige tavalisem sisenemispunkt inimlike eksimuste kaudu. See tähendab, et kasutaja on sunnitud selle tarkvara ise installima. See annab tarkvarale ja selle loojatele juurdepääsu seadmele, serverile või isegi võrgule.

Tavaline vahend ohvrite Rootkomplektide allalaadimiseks on e-posti või kiirsõnumivahetuse rakenduste abil. Kui Rootkit on installitud, annab see häkkerile täieliku juurdepääsu ohvri arvutile.

Kas juurkomplekte on võimalik tuvastada pärast nende installimist?

Turvatarkvara on palju, mis aitab teie seadmel viirusi ja muud pahavara tuvastada. Sama ei saa aga öelda Rootkitsi kohta. Selle põhjuseks on turul pakutavate Rootkomplektide mitmekesisus. Neid kõiki pole lihtsalt võimalik otsida, kuna turvaettevõtted teavad neist vähe. Selliste juurkomplektide avastamise ajaks on seade juba märkimisväärselt nakatunud.

Teine probleem juurkomplektide tuvastamisel on see, et need võivad olla üsna uinuvad. Enamasti ei tea kasutajad isegi seda, et nende seade on nakatunud. Lisaks mõnele anomaalsele tegevusele töötab seade ka suurepäraselt. Kui soovite teada, kas teie süsteemis on Rootkit, saate käivitada mälu skannimise.

Teie mälu skaneerimine võimaldab aga otsida ainult teatud tüüpi juurkomplekte. Sellisena pole kõikehõlmavat viisi igasuguste juurkomplektide tuvastamiseks seal.

Parim ja praktilisim viis Rootkiti aktiivsuse tuvastamiseks seadmes on jälgimine. Peaksite silma peal hoidma, kuidas seade teatud aja jooksul toimib. Kui teie seade on tõepoolest nakatunud Rootkitist, näete probleeme mitmes piirkonnas. Kõige sagedamini näete probleeme peamistele süsteemifailidele juurdepääsu saamiseks või peate tulemüüri õigusi pidevalt lähtestama. Need on märgid selle kohta, et teie seadmesse on tunginud tarkvara Rootkit.

Kui leiate, et teie seadmel on Rootkit, on soovitatav täielik puhastamine. Peate kustutama kogu süsteemi, kuna mingil viisil ei saa mõõta, kui palju faile on rikutud.

Kuidas kaitsta oma seadet juurkomplektide eest?

Kuna juurkomplektide eemaldamine on väga tüütu protsess, on kõige parem neid vältida. Tavaline viirusetõrjetarkvara on kaitse pakkumisel enamasti ebapiisav, kuna see töötab alles pärast Rootkitite installimist. Seega on vältimatu kaitse Rootkitide vastu – mitte lubada neil teie süsteemi siseneda.

Kui te ei ole nõus veebiturbeseadmetesse investeerima, on Rootkomplektide vältimiseks parim viis ohutu sirvimine. Olge kursis kõigi uusimate turul olevate pettuste ja häkkimistehnikatega. Samuti peaksite mõistma looduslike turvameetmete kasutamist selliste katsete korral. Veenduge, et teie põhiline OS oleks ajakohane ja kooskõlas uusimate tehnoloogiliste arengutega.

VPN-id või virtuaalsed privaatvõrgud on üks väheseid tehnoloogiaid, mis suudavad juurkomplekte ja muud pahavara tõhusalt blokeerida. Kõiki VPN-e ei saa siiski usaldada. Proovige hankida VPN, mis pakub sisseehitatud tulemüüri ja pahavaradetektorit. Tasuta VPN-id ei paku lisafunktsioone, nii et veenduge, et saate usaldusväärse tasulise VPN-i.

Vältige suurte telekommunikatsiooniettevõtete pakutavat VPN-i. Neil pole häid tulemusi ja te ei saa neid oma andmete privaatsena hoidmiseks usaldada. VPN-i valimisel on kõik sirvimisandmed väliste agentide eest peidetud. Teie VPN-teenuse pakkuja näeb seda siiski. Nüüd tuleb nende pakutavate privaatsuseeskirjade järgi otsustada, kui palju privaatsust nad pakuvad. Niisiis, peaksite läbi lugema poliitikaavalduse ja valima oma vajadustele vastava VPN-i.   

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map