Kui turvaline on inkognito režiim?

Võib-olla olete Google Chrome’is või Firefoxi privaatsirvimises kohanud inkognito režiimi ja kasutanud seda, teadmata päriselt, kuidas inkognito see teid tegelikult muudab. Kui teil on, siis oleksite märganud ka lahtiütlemist, mis kaasneb ütlusega: „inkognito režiimi minemine ei varja teie sirvimist tööandja, Interneti-teenuse pakkuja ega teie külastatud veebisaitide eest.” Mida tähendab inkognito režiim või privaatrežiim teie privaatsuse jaoks tegelikult??


Kui turvaline on inkognito režiim?

Kui turvaline on inkognito režiim?

Regulaarne sirvimine vs privaatne sirvimine

Vaatame erinevust tavalise sirvimise ja privaatse sirvimise vahel.

Regulaarne sirvimine

Sellised brauserid nagu Google Chrome, Firefox ja Opera peavad arvet kõigi nende aadressiribale või otsinguribale sisestatud andmete ja kõigi teie külastatud saitide üle ning salvestavad neid arvutisse erinevatel eesmärkidel. Nad salvestavad teie sirvimisajaloo, küpsised ja muud üksikasjad. See toimib kahe teraga mõõgana, kuna teie sirvimisajalugu kasutatakse tulevikus parema sirvimiskogemuse tagamiseks, kuid see on salvestanud ka isiklikku teavet ja tundlikke andmeid.

Inkognito sirvimine

Sellised brauserid nagu Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple’i Safari, Microsoft Edge ja Internet Explorer on kasutusele võtnud privaatse sirvimise meetodid, mis võimaldavad teil sirvida Internetti ilma oma otsinguajalugu salvestamata ja teavet arvutisse salvestamata. Küpsistes ega välkküpsistes ei säilitata andmeid, kuna need kustutatakse inkognito akna sulgemisel.

Inkognito režiim on osutunud väga edukaks, kuna see takistab saitidel nagu Facebook ja Instagram jne teie liikumisi jälgimast ja seejärel teie otsingutega seotud reklaamide saatmist. See on kasulik, kui teete pangatehingut või vestlete vestlusega, mida te võib-olla ei soovi oma arvutisse salvestada (kui soovite kontrollida inkognito režiimi väljalülitamist, kasutage uue inkognito akna avamiseks klahve Ctrl + Shift + N. )

Lahe, kuid on inkognito ajal tõesti turvaline?

Enne kui hakkate mõtlema, et privaatrežiim on vastus kõigile teie palvetele ja et see on kõige turvalisem režiim Interneti sirvimiseks, peaksite teadma, et see ei anna teile anonüümsust, varjates oma identiteeti võrgus. Samuti ei takista see teie Interneti-teenuse pakkujal teada saada kõigist teie külastatud veebisaitidest ja sellest, kui kaua te veebis viibisite. See ei varja teie IP-aadressi, nii et teie asukoht on endiselt nähtav. See tagab ainult selle, et teie arvutis ja Google’i kontol pole teie veebitegevuse kohta salvestusi ning on kasulik takistada teistel, kes võivad teie arvutit kasutada, teie külastatud saite nägemast..

Kahjuks on inkognito režiimis teie privaatsuse ulatus ainult teie kasutatavas seadmes ja teie otsinguid ja külastatud saite on endiselt võimalik näha oma IP-aadressi kaudu.

VPN – kõige ohutum valik

Tänapäeva maailmas on keeruline tagada sajaprotsendiline Interneti-turvalisus ja mõiste „Interneti-turvalisus” on ise muutunud oksümorooniks. Privaatrežiimi kasutamine arvutis ei ole kindlasti nähtamatuse varjamine, mida kasutate anonüümsuse viivitamatuks varjamiseks ja peitmiseks, kuid on ka üks viis, näiteks hea VPN-i kasutamine.

Virtuaalne privaatvõrk (VPN) võimaldab teil olla anonüümne, muutes oma IP-aadressi ja varjates teie tegelikku asukohta. Kõik, kes jälgivad teie liikumist või teie külastatud veebisaiti, ei tea, kes te olete või kus te olete. Samuti tagab see, et kõik teie telefonist või arvutist lahkuvad andmed krüpteeritakse otsast lõpuni koos panga tasemel turvalisusega, mis tagab, et sirvimisajalugu, allalaadimisajalugu jms ei salvestata.

Siin on loend VPN-teenustest, mida saate kasutada kõigi oma sirvimistegevuste jaoks täiendava turvalisuse ja privaatsuse lisamiseks.

Kombineerige inkognito ja VPN

Inkognito režiim parandab teie privaatsuse taset tavalise vanilje sirvimisega võrreldes, muutes teie Interneti-brauseri käitumisviisi, kuid see ei muuda muu käitumist. Kui soovite tõesti oma privaatsust parandada ja oma andmeid kaitsta, peaksite kasutama VPN-i Interneti kaudu, kuna see aitab teil hoida oma andmeid ja paroole häkkerite käeulatusest eemal..

Ja kui soovite oma sirvimise üksikasju peita kellegi eest, kellel on juurdepääs teie süsteemile, on kõige parem kasutada inkognito režiimis VPN-i. Sel moel saate end kaitsta nii Interneti-teenuse pakkuja, häkkerite kui ka arvutipartneri eest. Võite kasutada ka Tor-brauserit, kuna see ei salvesta teavet teie sirvimise kohta ja aitab teil ka anonüümsust hoida.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map