Kuidas Internetis oma asukohta petta

Kuidas rikkuda asukohta võrgus arvutis, Macis, Androidis, iPhone’is, iPadis ja ülejäänud seadmed? Praegu kuumim arutelu Internetis on see, kui palju jälgimist tuleks lubada? Mis kõige tähtsam – kui suur jälgimine on seaduslik? Kas rakenduste kasutajatel on Interneti-teenuse pakkujate ja muude Interneti-agentuuride poolt jälgitavas asukohas sõnaõigust või eeldame lihtsalt, et oleme nende kapriiside ja meelevaldade armus? Ilmne vastus on ei. Te ei pea kogu aeg oma asukohta veebis avaldama. Tegelikult on teie privaatsuse põhiõigus lasta oma asukohas ainult neid inimesi, keda te vääriliseks peate. See tähendab ainult teie sõpru ja perekonda.


Kuidas Internetis oma asukohta petta

Kuidas Internetis oma asukohta petta

Teid jälgitakse pidevalt veebis

Küpsiste, varjatud jälgimise ja hulga muu tarkvara abil, mis kõik võimaldavad teie kõige intiimsemaid detaile avaldada kõigile, kes on nõus nende hankimise eest maksma, on mõistlik vähemalt teada, kuidas teie asukohta varjata. Mõistagi on geograafiline asukoht mõnel juhul väga kasulik. Nagu siis, kui olete kadunud ja kasutage tagasitee leidmiseks või lähima restorani või poe leidmiseks Google Mapsit. Sellegipoolest võib geograafiline jälgimine olla häiriv, kui teid pommitatakse kohalike jaemüüjate reklaamide kaudu või kui Hiinas või Venemaal elate, suunatakse teid mõnda kohta, mis pakub salakaubavedu.

Kuidas Internetis oma asukohta petta

On väga oluline teada, kuidas oma asukohaandmeid kaitsta. Teie külastatud saidid ja teie kasutatavad rakendused kasutavad teie asukoha määramiseks peamiselt kahte asja: teie avalik IP-aadress ja GPS-andmed. Siin on mõned viisid, kuidas veenduda, et teie asukoht ja igapäevased reisid pole avalikud teadmised:

VPN-id

VPN-id on küberturvalisuse ülimad võimalused. Need pakuvad parimaid funktsioone kõigile, kes otsivad turvalist Interneti kasutamist, ja on sõna otseses mõttes hindamatud, kui arvestada pakutavate võimalustega. Saate varjata oma reaalajas asuvat asukohta, kasutada alt-serverit, vaadata oma piirkonnas piiratud asju ja hoida oma tegelikku asukohta teiste eest varjatud. VPN-i rakendused ühilduvad Windows PC, Mac, Android, iOS ja FireStick. Võite isegi VPN-ühenduse seadistada otse oma ruuterile, kui see ühildub.

Kui soovite VPN-i abil oma veebipõhist asukohta võltsida, peate kõigepealt registreeruma VPN-teenuse pakkuja juures. Nagu kõike muud, mida saate veebist osta, on ka häid VPN-e ja halbu. Parimate VPN-teenuste osas saate oma geopositsiooni rikkuda, ExpressVPN on ülaosas. Siin on 2018. aasta parimad VPN-id.

Selleks, et võltsige oma Interneti-asukohta VPN-i abil, järgige neid juhiseid:

  1. Esmalt registreeruge ülaltoodud loendist VPN-iga.
  2. Seejärel laadige alla ja installige nende VPN-i rakendus oma arvutisse, Maci, Androidi või iOS-i seadmesse.
  3. Käivitage rakendus ja logige sisse.
  4. Ühendage rakenduses VPN-serveriga.

Teie tõesti IP-aadress on nüüd peidetud. Kõik teie külastatud rakendused ja saidid näevad selle asemel ainult selle VPN-serveri avalikku IP-aadressi, millega olete praegu ühendatud.

Lülitage jälgimine välja oma mobiilibrauserites ja rakendustes

Paljud brauserid ja rakendused kasutavad oma kliendi kogemuse suurendamiseks geoseiret. Kuid saate need välja lülitada, minnes lihtsalt seadetesse ja lülitades välja asukohapõhised teenused. Võite oma brauserist valida ka „ärge jälgi”. Selle probleem on aga see, et pääsete juurde vaid piiratud hulgale serveritele ja hostitud saitidele. Samal ajal ei varja see midagi teie IP-aadressi ja seega ka teie tegeliku asukoha varjamiseks. Kuid see on vähemalt samm väiksema geograafilise jälgimise poole.

TOR

Kõik, kes teavad veebiturvalisusest midagi ja tunnevad selle pärast muret, kasutavad TOR-i. See brauser võimaldab teil andmete saatmisel või vastuvõtmisel olla anonüümselt võrgus. Kuid see ei takista ettevõtetel teie asukohta teada saada, kuna teie IP-aadress on neile endiselt nähtav. Tegelikult jälgivad valitsusasutused TOR-i käitavaid IP-aadresse sageli selgesõnaliselt, tagamaks, et neid ei kasutata ebaseadusliku kraami jaoks.

Kasutage alati HTTPS-i

Kui olete teadlik privaatsusest, siis veenduge veebisaidi külastamisel alati, et veebisaidi aadressil oleva HTTP lõpus oleks „S”. See tagab, et teie ühendus on turvatud SSL-i või turvalise pistikupesa kihiga. See on veebiturbe kõige põhilisem tüüp, kuid on sellegipoolest oluline.

Kasutage jälgimisvastaseid rakendusi

Need tööriistad on kasulikud põhitaseme privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks. Need takistavad teie külastatud juhuslikel saitidel teid jälitamast. Kogenud häkkerite ja internetisõprade jaoks on neist siiski lihtne mööda minna. Ehkki need võivad olla heaks igapäevaseks võimaluseks, ei tohiks neile kindlasti lootma jääda.

Keela WebRTC

RTC või reaalajas konfiguratsioon osutab teabele, mida antakse kõigile, kes seda teie serverist veebis taotlevad. See tähendab, et ANYBODY saab teie IP-aadressi jälgida. Kuid seda probleemi saab hõlpsalt lahendada ka õigete rakenduste installimisega. Androidi rakenduste pood pakub teile palju selliseid rakendusi. Kui kasutate Firefoxi brauserit, saate selle otse konfiguratsiooniseadetest keelata.

Sotsiaalmeedia

Sotsiaalmeedia on kohaliku maaklubi 21. sajandi ekvivalent. Siin saate suhelda ja leida mõttekaaslasi, arvestamata piire ega poliitilisi piire. Kuid see muudab teid vastuvõtlikuks ka röövloomade hulgale, kes lihtsalt ootavad, et saaksite oma valvuri maha jätta. Rusikareeglina, ÄRGE KUNAGI andke kunagi kellelegi isiklikku teavet, välja arvatud juhul, kui teil on mõjuvat põhjust neid usaldada. Sõprade sildistamine kohaliku resto või veekeskuse piltidega võib tunduda lõbus, kuid see näitab teie asukohta ja nende inimeste asukohta, kes kõik on teiega ühendatud, seades kõik potentsiaalsesse ohtu. Lülitage oma sotsiaalmeediarakenduste automaatse jälgimise funktsioonid välja ja veenduge, et teie postitused oleksid kättesaadavad ainult kinnitatud inimestele.

VM-id

Virtuaalsed masinad või VM-id on suurepärased tagamaks, et pahatahtlikud agendid ei sisestaks teie mobiiltelefoni, sülearvuti ega muude seadmete andmevoogu. Põhimõtteliselt võimaldab VM avada faile serverist, mis pole teie oma. Nii et see annab valeinfot teie tegeliku asukoha võimalike spookide kohta. Ehkki pisut tüütu, on see meetod ideaalne, kui teate, et teie kübertegevust jälgitakse.

Kuidas Internetis oma asukohta röövida – kokkuvõte

Kui hoolite oma turvalisusest ja ei soovi, et keegi teie asukohta vahekaartidel hoiaks, järgige kindlasti ülaltoodud meetodeid.