Kuidas kaitsta oma BitCoini rahakotti

Lähiminevikus on maailm olnud arvukate turvaohtude tunnistaja, eriti seoses elektroonilise andmekaitse ja äritehingutega seotud rahaülekannetega. Sellised terminid nagu kübervargus ja lunavara pole enam võõrad. Krüptovaluutade (nt bitcoinid) abil tõusevad populaarsuse edetabelid üles, lisaks saate seda teha järgmiselt: kuidas kaitsta oma Bitcoini rahakotti.


Kuidas kaitsta oma BitCoini rahakotti

Kuidas kaitsta oma BitCoini rahakotti

Kui turvaline on Bitcoin?

Bitcoin on seni osutunud kõige turvalisemaks virtuaalseks valuutaks. Kuid ka siis pole säästetud oma osast küberrünnakutes. Bitstamp oli hiljuti uudistes, kui pärast börsi virtuaalsete rahakottide ohtu seadmist vigastati 19 000 BTC-d. See oli puhaskahjum umbes 5 miljonit dollarit. Troojalane, Pony Loader 2.0 on võimeline tuvastama ja varastama nakatunud süsteemidesse salvestatud rahakotte. See on varastanud ka muud krüptovaluutad nagu Litecoin.

Miks see korduvalt juhtub? Kuna bitcoini tehingud on pöördumatud, ei saa ükski vahendajana tegutsev ametiasutus neid tühistada. See eeldab erilist tähtsust, kuna nii ostvad kui ka müüvad osapooled pole teineteisele tundmatud ja tagurdamine võib toimuda ainult vea korral. Veelgi enam, võimud ei suuda varastatud bitcoine jälgida, vaatamata sellele, et nende jälitamiseks kasutatakse arvukalt tehnikaid.

Lisaks sellele, kuigi Bitcoini kasutajad jäävad iga üksiku virtuaalse rahakoti jaoks loodud privaatsete Bitcoin-aadresside kaudu anonüümseks, avalikustatakse kõik tehingud kõigile, kes näevad aadressile kuuluvat tehingute loendit. See nõuab täiendavaid ettevaatusabinõusid, mis suurendavad privaatsust, varjates arvuti IP-aadressi selliste tööriistadega nagu VPN või Tor.

Bitcoini rahakoti kaitsmine

Kui hakkate oma Bitcoini rahakotti kaitsma, suurendate tegelikult oma turvalisust valuutaga makstes. See võimaldab teil kaitsta nii oma identiteeti kui ka muidugi rahakotti võimaliku kübervarguse eest.

1. Mitmekülgne mitmetahuline Bitcoini klient

Privaatsuse suurendamiseks ja ka oma IP-aadressi varjamiseks kasutage Bitcoini klienti, mis võimaldab teil iga tehinguga uue aadressi muuta või seda muuta. Samuti on soovitatav jagada tehingud arvukateks rahakottideks nende olulisuse põhjal. Soovitatav protseduur on säilitada suhteliselt väiksemate igapäevaste tehingute jaoks rahakott, mida saab vajadusel täiendada.

2. Identiteedi kaitse 

Olge eriti ettevaatlik, kui jagate tehingute teavet avalikes kohtades, näiteks võrgus. Vastasel juhul võite riskida oma identiteedi ja Bitcoini aadressi eksliku avaldamisega. See võib viia katastroofiliste tulemusteni, nagu on varem nähtud. 

3. Kasutage tugevat parooli

Veenduge, et kasutate juhuslikku tugevat parooli. Ärge kasutage sama parooli ka mitmel platvormil. Kui teete seda, võite seada kõik oma veebikontod ohtu, kui küberkurjategijad ühte neist tungivad. Selle tööriista abil saate hõlpsalt luua tugeva juhusliku parooli.

4. Tingdeponeerimise teenus

Tingdeposiiditeenus on kasulik, kui ostate või müüte midagi kelleltki, keda te ei tunne. Maksja peab saatma oma bitcoinid tingdeponeerimisteenusele, kui ta ootab ostetavat eset. Vahepeal teab müüja, et tema raha on deponeerimiskontol turvaline, ja kannab varem kokkulepitud eseme edasi. Kauba kättesaamisel teatab ostja deponeerimiskontole lõppmakse tasumisest.

5. Varundage virtuaalne rahakott

Füüsilise salvestuse osas pidage kinni normidest, mis on sätestatud mis tahes olulise varunduspoliitikaga. Uuendage sageli, kasutage erinevaid asukohti ja meediume, hoides neid alati krüptituna. Krüpteerimisega tagate turvalisuse.

6. Krüpti rahakott

Rahakoti krüptimine on hädavajalik, eriti selle veebis hoidmise ajal. Ohutuse peamine võti on väga tugeva ja ebatavalise parooli omamine. Kogu tundliku teabe sisaldavate failide krüptimiseks kasutage sobivalt selliseid tööriistu nagu DESlock +. Veelgi parem on krüptida kogu kasutajaruum või süsteem, kus on failid.

Kui arvate, et teavet ei saa teilt võtta, minge lihtsalt filmi Blackhat vaatama!

7. Kahefaktoriline autentimine on kohustuslik

Internetis salvestusteenuste kasutamisel on oluline enne nende valimist kriitiliselt uurida nende eeliseid ja miinuseid, mis on tõeliselt usaldusväärsed. Kuid isegi siis peate meeles pidama, et ükski veebisalvestusteenus pole absoluutselt lollikindel ja teenusepakkuja võiks välja töötada Achilleuse kandi ja häkkida, arvestades tänapäeval roostet valitsevate professionaalsete häkkerite ja küberruumiröövlite ülitarkust..

Kahefaktoriline autentimine nõuab iga teie tehtud tehingu jaoks ühekordset parooli ja see saadetakse teie mobiilseadmesse. Kui see on teie otsast kätte saadud, läbitakse ainult tehing.

8. Ärge kasutage oma mobiilseadmetes rahakotte: 

Mobiilseadmed võivad kindlasti olla mugavad, kuid on häkkerite jaoks ka eriti haavatavad. Seega on mõistlik nende kasutamist vältida. See on veelgi olulisem juhtudel, kui suured rahasummad kantakse kas ostmiseks või müümiseks. Tehing võib olla ohustatud või kaotatud. Sellistel juhtudel on tegelikult turvalisem hoida oma rahakotti millelegi, mis pole veebiga ühendatud.

9. Kasutage lisatud turvalisuse jaoks VPN-i

Ühendamine virtuaalse privaatvõrguga, paremini tuntud kui VPN, võimaldab teil kogu liikluse turvaliselt krüptida. See tähendab, et kogu teie liiklus kulgeb läbi eratunneli, hoides tundlikud andmed potentsiaalsete uudishimulike silmade eest eemal. Lisateavet selle kohta, milliseid VPN-teenuseid on kõige parem kasutada koos BitCoiniga, lugege julgelt meie põhjalikku VPN-i redaktsioonijuhendit.

10. Mitme allkirjaga aadressid

Need aadressid sobivad korporatiivseteks või kõrge turvalisusega tehinguteks ning kasutavad rohkem kui ühte võtit, mida hoitakse eraldi seadmetes, jälgivad ja mehitavad ainult volitatud töötajad. Nii muutub häkkerite töö palju raskemaks, kuna ta peab Bitcoinide näppimiseks ohustama kõiki seadmeid, milles klahve hoitakse..

Süsteemide korrapärane värskendamine ja virtuaalse rahakoti eemaldamine, kui te seda ei kasuta, on kaks muud võimalust oma rahakotti kaitsta.

Kuidas kaitsta oma Bitcoini rahakotti – järeldus

Nagu kõigi muude veebis kasutatavate teenuste puhul, on ka Bitcoini rahakoti abil tehingute tegemisel teatud risk. Kui aga rakendate vajalikke ettevaatusabinõusid, pole põhjust, et peaksite seda turvalist krüptovaluutat maksimaalselt ära kasutama..