Kuidas kaitsta oma Facebooki kontot häkkerite eest

Kuidas takistada häkkereid ja küberkurjategijaid teie Facebooki konto varastamast? Facebook on ilmselgelt teie parim valik sotsiaalmeedia osas. Kuid nii paljude teiste inimeste jaoks pääsevad nad sellele juurde iga päev oma mobiiltelefoni, lauaarvuti, kontoritöökoha või sülearvuti kaudu, lahkudes sageli lehelt ilma välja logimise nimel vaeva nägemata. Pole hea! Ärge kuuluge nende inimeste hulka! Seda tehes kutsute tegelikult häkkerirünnakuid, mis võib pikas perspektiivis kaasa tuua ränki tagajärgi. Nii et siin on, mida peate tegema, et kaitsta oma Facebooki kontot häkkerite eest. Esimene samm on pärast oma Facebooki lehel surfamist iga kord välja logida. Kui seade aga varastatakse, muutub see hoopis teistsuguseks asjaks.


Kuidas kaitsta oma Facebooki kontot häkkerite eest

Kuidas kaitsta oma Facebooki kontot häkkerite eest

Kasutage alati tugevat parooli

Kõik paroolid, mis ühendavad tähestikku, sümboleid, numbreid ja ebatavalist nime, on tugevad. Veenduge ka, et see erineks täielikult paroolidest, mis teil on muude veebikontode (nt Gmaili, Hotmaili, ajaveebide ja hostimise) jaoks. See tähendaks võimalikule häkkerile esimese tõkke loomist ja takistaks tal juurdepääsu teie kontole vaatamata sellele, kui palju permutatsioone ja kombinatsioone ta võib proovida. Selle tasuta veebitööriista abil saate hõlpsalt luua tugeva juhusliku parooli. 

Muutke oma parooli perioodiliselt

Sõltumata sellest, kas tegemist on teie panga-, e-posti või sotsiaalmeedia kontoga, muutke kindlasti oma konto paroole perioodiliselt. Ehkki üks kord kuue kuu jooksul peaks piisama, seda väiksem on aeg vaheldumiste vahel, seda parem. Ärge kunagi kasutage sama parooli mitme konto jaoks. Kui häkker ohustab ühte kontot, pääseb ta juurde ka kõigile teie muudele tundlikele andmetele.

Kinnitage oma isiklik telefoninumber

Isikliku mobiilinumbri kinnitamisel suurendate oma Facebooki konto turvalisust automaatselt. See tagab, et isegi kui unustasite või parooli unustasite, saab teile uue SMS-i saata. Mobiiltelefoni numbri kinnitamiseks minge esmalt konto seadetesse, leidke mobiil ja klõpsake seejärel telefoni lisamiseks ikooni ja sisestage siis telefoninumber.

Pärast seda valige oma mobiilioperaatoriks riik, kus te elate. Teid juhendatakse saatma SMS-i antud numbrile. Kui olete seda teinud, saate SMS-i abil koodi, mis tuleb sisestada vastavasse veergu. Teie mobiiltelefoni number on nüüd ametlikult registreeritud Facebookis, mida saab hiljem kasutada oma konto taasaktiveerimiseks.

Turvaline sirvimine on ülioluline

Tagamaks, et teie sirvimistegevused Facebookis on ohutud, lülitage sisse turvalise sirvimise võimalus. Kui olete selle teinud, piirate automaatselt kõigil Facebooki integreeritud välisrakendustel juurdepääsu teie isiklikule teabele ilma teie nõusolekuta või teadmata ja kahjustada.

Sisselogimiskinnitused tuleb aktiveerida

Facebook pakub sisselogimiskinnitusi, laiendatud turvafunktsiooni, mis nõuab turvakoodi sisestamist iga kord, kui sisenete oma Facebooki kontole tundmatu seadme abil.

Sisselogimiskinnituste aktiveerimiseks minge konto seadetesse > Turvalisus, otsige sisselogimiskinnitusi ja klõpsake nuppu Redigeerimine. Aktiveerimiseks märkige ruut.

Ilmub hüpikaken sisselogimiskinnituste kirjeldustega, jätkamiseks klõpsake nuppu Seadista kohe. Facebook saadab teile koodi automaatselt SMS-i teel. Sisestage see kood antud kasti ja klõpsake nuppu Esita kood.

Katkesta eelmised seansid

Täiendav eelis, mida Facebook pakub, on see, et see teavitab teid kõigist varem läbi viidud aktiivsetest seanssidest, sisselogimisallikatest ja seadmetest, mida kasutati teie Facebooki kontole juurdepääsu saamiseks. Eelmiste seansside katkestamiseks minge turvalisuse lehele ja leidke aktiivsed seansid. Seejärel klõpsake redigeerimise ikoonil, et saada täielik nimekiri kõigist eelmistest ja praegustest aktiivsetest seanssidest. Kõigi muude seadmete tehtud toimingute tapmiseks või kustutamiseks klõpsake lihtsalt lingil Lõpeta tegevus.

Privaatse sirvimise aktiveerimine

Kui aktiveerite privaatse sirvimise võimaluse kõigist brauseritest, suurendate oma Facebooki konto turvalisust. Seda seetõttu, et teie tegevust ei registreerita sirvimisajaloos. Siit saate teada, kuidas privaatset sirvimist sõltuvalt eelistatud brauserist sisse või välja lülitada.

  • FireFox
  • Chrome
  • Safari

Hoidke end sisse logitud sisselogimisvõimaluse kasutamisest

Tühjendage oma Facebooki konto sisselogimislehel märkeruut Hoia mind sisse logitud, eemaldades olemasoleva linnukese. Logige sisse värskena iga kord, kui külastate oma Facebooki lehte ja teil palutakse iga kord sisestada oma e-posti aadress ja parool. See takistab ka parooli unustamast.

Rämpsposti linkidest mööda hiilida või neid eirata

Facebook vaatab rämpsposti tõsiselt ja püüab alati oma funktsioone täiustada, et kaitsta oma liikmeid Interneti-pettuste, näiteks rahapettuste ohvriks sattumise eest Facebooki vestluste ja sõnumite kaudu tehtud kaudsete või otseste taotluste kaudu; andmepüügilingid, mis viivad teid kahtlastele või võltsidele veebisaitidele, ja pahatahtlikud lingid, mis on loodud teie isiklikule ja konfidentsiaalsele teabele juurdepääsu saamiseks või seadme kahjustamiseks. Samuti on näha, et väidetavalt Facebookist saadetud e-kirjad pärinevad tegelikult andmepüügisaitidelt, mis on loodud kelmuse jaoks.

Seetõttu on soovitatav ainult mitte kunagi klõpsata linki, mis äratab kõige nõrgema kahtluse, isegi kui see pärineb kelleltki teilt, kes on teile teada. Selliste linkide saamisel võtke alati ühendust vastava isikuga ja veenduge, kas ta on selle lingi tõesti saatnud. Tavaliselt pole saatjal teadmisi selliste linkide edastamisest tema nime all. Ärge kunagi jagage oma kasutajanimesid ega paroole mitte kellegagi, eriti kahtlaste veebisaitide ja paigutustega.

Lisaks peaks teie sisselogimine olema ainult veebisaidil www.facebook.com ja mitte üheltki muult veebisaidilt või lingilt, välja arvatud juhul, kui juurdepääs toimub Facebooki rakenduse kaudu. Brauseri pidev värskendamine uusimatele versioonidele tagab brauseri turvalisuse ja kahtlaste andmepüügisaitide kiire tuvastamise.

Avalikud WiFi levialad

Häkkerid sihivad pidevalt avalikke WiFi levialasid, et häkkida pahaaimamatute kasutajate sotsiaalmeedias, e-posti ja pangakontodel. Selle põhjuseks on asjaolu, et need WiFi levialad on halbade turvameetmete tõttu kahjuks väga haavatavad küberkurjategijate rünnakute suhtes. Kui loote ühenduse avaliku WiFi levialaga, veenduge, et kasutate VPN-i. Virtuaalsete privaatvõrkude kohta lisateabe saamiseks lugege meie 2017. aasta parimat VPN-teenuse juhendit.

Kaitske oma Facebooki kontot häkkerite eest – järeldus

Viimane, kuid mitte vähem tähtis, logige välja pärast oma Facebooki lehe iga kord külastamist. See on kõigi Facebooki tegevuste suurejooneline finaal. Logi kindlasti iga päev välja kõigist oma sotsiaalmeedia kontodest. Tõsi, iga kord on vaja sisse logida; see sõltub lihtsalt sellest, kui muretsete selle pärast. See on teie üleskutse!