Kuidas kaitsta oma Gmaili kontot häkkerite eest

Nagu kõik muud veebikontod, on ka teie Gmaili konto haavatav häkkerirünnakute ja muude mitmesuguste küberohtude eest. Need eduka täitmise korral võivad teie elu üsna armetuks teha, kuna enamus meie konfidentsiaalsest ja tundlikust teabest on tavaliselt salvestatud meie isiklikele e-posti kontodele.


Kuidas kaitsta oma Gmaili kontot häkkerite eest

Kuidas kaitsta oma Gmaili kontot häkkerite eest

Kõik, kes saavad paroolidele ebaõiglase või ebaseadusliku juurdepääsu, võivad lihtsalt kustutada või rikkuda kõik kontaktid, ajakavad, konfidentsiaalsed manused, aga ka privaatsed vestlused ühe hiireklõpsuga või mõne hiireklõpsuga! Lisaks saavad puhtaks ka teie pangakontod ja investeeringud!  

Kuidas kaitsta oma Gmaili kontot häkkerite eest

Teie Gmaili häkkimine võib põhjustada lõpmatut õudusunenägu. Sellepärast nõuab ta konto kaitsmist järgmiste sammude kaudu:  

Piirake kõigi rakenduste juurdepääsu isiklikule teabele

Iga kord, kui vajutad Google’i kontolt autoriseerimist vajava rakenduse nuppu, lubate rakendusel juurdepääsu teie isiklikule teabele. See teave on rakendusele kättesaadav ka siis, kui te seda enam ei kasuta. Seetõttu külastage seda Google’i lehte, et saada täielik loetelu kõigist teie Google’i kontoga ühendatud rakendustest. Saate täieliku konto kõigi volitatud rakenduste kohta ja kogu teabe, mida nad saavad salvestada.

Kustutage kõik rakendused, mida te enam kohtusse ei kaeva, või kõik kahtlased rakendused, mis ootamatult teie loendis kuvatakse. Samuti hoiduge tulevikus kõigist rakendustest, mis küsivad teavet teie Google’i kontolt, kui ka veebisaitidest, mis julgustavad isikliku konto loomise asemel registreeruma Twitteris või Facebookis. Veebisaidi ohutuse kontrollimiseks laske Mywot veebibrauserisse installida. See saadab hoiatusi kahtlastel veebisaitidel või muudel mitmesugustel veebiohtudel.

Looge see läbitungimatu parool

Parool on teie Gmaili konto turvalisuse peamine võti. Sama parooli kasutamine mitme konto jaoks seab selle häkkeririski, kuna ühele paroolile juurdepääsu saamine võib põhjustada ka teiste saitide ebaõiglase juurdepääsu. Pikad paroolid on soovitatav kasutada sõnadega, mida sõnaraamatus tavaliselt ei kasutata ega leita. Katsetage uut parooli, sisestades selle parooli tugevuse mõõturisse, mis annab teile teada, kui tugev see on.

Muutke oma parooli perioodiliselt

Parim on, kui vahetate oma parooli perioodiliselt, näiteks kord kolme kuu jooksul. Muutke parool keerukaks tähestike, numbrite ja sümbolite kombinatsiooniks, märkides selle päevikusse, et te ei ununeks. Hoidke päevikut muidugi käeulatusest eemal, et teave ei satuks valedesse kätesse. Ärge kunagi avaldage ka oma parooli. Kui peaksite seda tegema, muutke seda nii kiiresti kui võimalik ja tehke sellest midagi, mida ainult teie teate.

Teie e-posti kontot tuleb kohelda nagu teie isiklikku seifit, võtmeid, mida te lihtsalt ei anna üle tänaval kõndijatele, isegi mitte teie pereliikmetele. Parooli muutmiseks minge sellele lehele ja tehke vajalik. See on tegelikult üsna lihtne.

Hankige kaheastmeline kinnitamine

Kaheastmeline kinnitamine on iga Gmaili konto täiendav kaitsekiht. Kontole juurdepääsu saamiseks avalikes arvutites on see eriline tähtsus. Selle seadistamiseks külastage seda lehte. See tagab, et iga kord, kui proovite tuvastamata seadmest oma Gmaili kontole pääseda, küsib Google kinnituskoodi, mille ta SMS-i, häälekõne või mobiilirakenduse kaudu saadab. Kui see kood on sisestatud, avaneb teie Gmaili konto.

Uurige regulaarselt

Võimalik, et teie Gmaili konto avatakse kohtadest, mis on mõnevõrra kahtlased või kahtlased. Jälgides peaksite tähele panema, et teie kontole on üritatud pääseda välismaalt, punase lipu all kohe üles!

Jälgimiseks võite kerida Gmaili postkasti lehe alumisse ossa ja klõpsata ekraani paremal asuval üksikasjade ikoonil just viimase kontotoimingu all. Kui klõpsate lingil, kus kuvatakse erinevad kohad, kust teie e-posti avatakse, ilmub aken. Iga võõras koht sellel peaks vajaduse korral viivitamatult tähelepanu äratama vajalike toimingute tegemiseks. Hoidke hoiatust ka ebahariliku tegevuse kohta.

Hoidke kõik Gmaili seaded värskendatud

Gmaili sätete regulaarne värskendamine on aja jooksul testitud ja tõestatud viis häkkerite tõkestamiseks. Selleks saate klõpsata hammasrattaikoonil, mis asub Gmaili postkasti lehe paremas ülanurgas. Valige sätted ja klõpsake seejärel menüü vahekaarti Kontod. Selle eesmärk on tagada, et kõik e-posti aadressid, mis kuuluvad jaotisesse „Saada kirjad kui”, on teie omandis ja kasutuses olevad meiliaadressid.

Kui see on tehtud, klõpsake vahekaarti Üldist, kerides alla jaotiseni „Brauseri ühendus”. Valige suvand „Kasuta alati https-i”, kuna „s” https-i lõpus tähendab täiendavat kaitsekihti. Seega kontrollige oma e-posti avalikus arvutis kontrollides, kas https on olemas. Kui soovite veenduda, et teie e-kirju ei edastata tundmatutele e-posti aadressidele, vaadake vahekaarti Edastamine ja POP / IMPAC.

Kuidas kaitsta oma Gmaili kontot häkkerite eest – viimased mõtted

On ütlematagi selge, et te ei tohiks kunagi klõpsata linkidele ega alla laadida faile, mis näevad välja kalastavad. Teenused, millega olete liitunud, ei saada kunagi teile meilisõnumeid, kus küsitakse teie konto üksikasju või parooli. Lisaks on VPN-i kasutamine soovitatav täiendava turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks.