Kuidas kaitsta sirvimisajalugu ISP-st VPN-iga

Kuidas ma saan sirvimisajaloo ISP eest peita?? Veebipõhine privaatsus on alati olnud tundlik teema. Möödunud nädalal tunnistas ameerika senat kehtetuks seaduse, mis keelas Interneti-teenuse pakkujatel müüa teie sirvimisajalugu kolmandatele isikutele. See tähendab, et teie Interneti-teenuse pakkuja saab nüüd müüa teie sirvimistegevusi kõrgeima pakkumisega pakkujale – seaduslikult ja ilma teie nõusolekuta. Selleks, et kaitsta oma privaatsust ja sirvimisajalugu, peate nüüd võtma võrgus minnes lisameetmeid, näiteks kasutama virtuaalset privaatvõrku.


Kuidas peita sirvimisajalugu ISP-st

Kuidas peita sirvimisajalugu ISP-st

USA ISP-l on lubatud teie sirvimistegevuse ajal snoopida – seaduslikult

2016. aastal kiitis Obama administratsioon heaks Interneti-privaatsuse uute kaitsemeetmete komplekti. Nende meetmete kohaselt oleks Ameerika Interneti-pakkujatel keelatud koguda, säilitada, jagada ja müüa kasutajate isiklikke andmeid. See teave sisaldas sirvimisajaloole, rakenduse kasutamise andmeid, asukohateavet ja muud – ilma teie nõusolekuta.

Nüüd hääletas Ameerika kongress nende kaitsepoliitikate kehtetuks tunnistamise poolt, jättes Ameerika Interneti-kasutajate privaatsuse täielikult puutumata. Tühistamishääletuse pooldajad rõhutasid, et 2016. aastal rakendatud Interneti-privaatsuseeskirjad pidurdasid uuendusi, sundides Interneti-teenuse pakkujaid järgima põhjendamatult rangeid juhiseid..

Millist sirvimisajalugu saab mu ISP jälgida??

AT&T, Comcast, Verizon ja muud USA Interneti-teenuse pakkujad saavad nüüd ilma teie nõusolekuta järgmisi privaatseid andmeid jälgida ja müüa..

 • Geograafilise asukoha andmed
 • Finants- ja terviseteave
 • Laste teave
 • Sotsiaalkindlustuse numbrid
 • Veebi sirvimise ajalugu
 • Rakenduse kasutamise ajalugu
 • Suhtluste sisu
 • Side ajatempel

Teisisõnu saab teie Interneti-teenuse pakkuja jälgida iga teie veebis tehtud klõpsu. Kogu kogutud teavet saab seejärel müüa reklaamijatele, turundajatele, finantsettevõtetele ja muudele kolmandatele osapooltele.

Kes veel jälgib mu sirvimisajalugu?

Peaaegu kõik teie kasutatavad veebisaidid ja rakendused jälgivad teie sirvimistegevusi. Näiteks Facebook kasutab küpsiseid teie Google’i otsingute jälgimiseks. Seetõttu kuvatakse teile oma Facebooki profiili külastades kuulutus, mis on seotud teie hiljutiste otsingutega.

Ehkki teie nuhkimiseks on lihtne peatada saitide või rakenduste kasutamine, mis rakendavad pealetükkivaid küpsiseid, pole Interneti-teenuse pakkuja vahetamine nii lihtne.

Kui midagi, peaks teie Interneti-teenuse pakkuja olema teie privaatsuse kaitsmisel esirinnas, mitte vastupidi.

Mis on VPN-i kõik hüpe??

VPN-id ehk virtuaalsed privaatvõrgud pole midagi uut. Advokaadibürood ja raamatupidamisettevõtted on alati kasutanud VPN-i oma tundlike andmete kaitsmiseks. Viimase paari aasta jooksul on ka VPN-i kasutavate inimeste arv kasvanud.

VPN-serveriga ühenduse loomisel krüpteerite põhimõtteliselt kogu oma Interneti-liikluse ja maskeerite oma IP-aadressi. See tähendab, et ei teie Interneti-teenuse pakkuja, teie külastatud veebisaidid ega teie kasutatavad rakendused ei saa võrgus toimuvat jälgida. Lisateavet selle kohta, mis on VPN ja kuidas see töötab, leiate järgmistest artiklitest:

 • Mis on VPN?
 • Kuidas VPN töötab??
 • Kas VPN on seaduslik?
 • 5 VPN-i kasutamise eelised.

Kuidas VPN kaitseb teid ISP nuhkimise eest

Kuidas VPN kaitseb teid ISP nuhkimise eest

Milline on parim VPN, mida saan kasutada oma sirvimisajaloo kaitsmiseks?

Kõik VPN-teenused pole usaldusväärsed. Mõni neist peab teie sirvimistegevuse logisid, teised aga aegunud protokolle. Siin on rida küsimusi, mida peaksite enne VPN-iga registreerumist endalt küsima.

 • Kas minu VPN kasutab ajakohaseid protokolle?
 • Kas minu VPN-il on hea maine ja teadmised privaatsuse valdkonnas??
 • Kas töötingimusi (teenusetingimusi) on lihtne mõista??
 • Mille eest VPN mind kaitseb? seda?
 • Kas VPN-teenus on avalikustatud teabe suhtes aus?
 • Kas minu VPN peab minu sirvimistegevuse logisid??

Üldiselt müüvad VPN-teenused, mis väidavad end olevat tasuta, oma kasutajate andmeid kolmandatele osapooltele. Nii et teil on parem ilma nendeta. Tasulise VPN-i kasutamine, mis austab teie veebipõhist privaatsust, on tasuline. Siin on nimekiri parimad VPN-i pakkujad, mida saate sirvimistegevuse peitmiseks oma Interneti-teenuse pakkuja eest.

Kuidas seadistada VPN-i sirvimisajaloo peitmiseks??

VPN-ühenduse seadistamine sirvimisajaloo ja muude tundlike andmete kaitseks on üsna lihtne, isegi kui te pole VPN-i kunagi varem kasutanud.

 1. Esiteks registreeruge mainega VPN-teenusega.
 2. Kui olete oma konto loonud, laadige VPN-rakendus alla ja installige oma Windowsi arvutisse, Mac-i, iPhone’i, iPadi või Androidi.
 3. Käivitage VPN-i rakendus ja looge ühendus VPN-serveriga.
 4. Jätke VPN-i rakendus taustal töötama ja sirvige veebis anonüümselt.

Nagu näete, kulub sirvimistegevuse peitmiseks ja Interneti-teenuse pakkuja Internetis luuramise takistamiseks vaid paar minutit.

Mis saab Tor-brauserist?

Tor on lühike sõna „sibulabrauser”. Tor-brauseri saate alla laadida ja installida siit. Tori brauserit on oluliselt muudetud, et maksimeerida teie veebi privaatsust. Toris veebis surfates on kogu teie liiklus hõivatud krüptitud. Seega saate seda meetodit potentsiaalselt kasutada sirvimisajaloo kaitsmiseks. Sellel on siiski mõned puudused. Ühe jaoks teeb Tor inimesi rohkem on vastuvõtlik Firefoxi vananenud versioonile tuginemise tõttu. Teatud juhtudel võib Tor-i kasutamine ka kahjuliku pahavaraga kokku puutuda.

Kas peaksin sirvimisajaloo peitmiseks kasutama privaatset brauserit??

Chrome’i inkognito režiimi või Firefoxi privaatakna kasutamine ei takista Interneti-teenuse pakkujal teie võrgutegevusi jälgida ega sirvimisajaloole juurde pääseda. Kuid see hoiab teatud saite teid jälitamast. Privaatse brauseri kasutamisest üksi ei piisa sirvimisajaloo ja tegevuste varjamiseks. Isegi kui kasutate privaatakent, peaksite maksimaalse veebipõhise privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks ühenduse looma ka VPN-serveriga.

Kuidas peita sirvimisajalugu ISP-st – alumine rida

Kurb tõde on see, et kõigel on hind, isegi meie privaatsusel. Ehkki sirvimisajaloo kaitseks peab kuu jooksul maksma umbes 10 dollarit kuus, ei pruugi see tunduda ideaalne, kuid praegu on see ainus viis veenduda, et teie Interneti-teenuse pakkuja ei suuda teie privaatset teavet kõrgeima pakkumisega pakkujatele müüa..

Lõpptulemus on see, et meie Interneti-teenuse pakkujad Verizon, AT&T ja Comcast soovivad saada veebireklaami hiiglasteks. Interneti-juurdepääsu müügist tulu teenimise asemel soovivad Interneti-teenuse pakkujad kasutada kulla turustamise tohutuid võlvi. On peaaegu kindel, et Ameerika Interneti-poliitika viimaste muudatuste taga on ahnus ja mitte miski muu.