Kuidas kontrollida, kas VPN lekib IP-aadressi ja kuidas seda parandada

Kuidas kontrollida, kas VPN lekib teie IP-aadressi? VPN-id on kahtlemata ka turvatööriistad ja aitavad kasutajatel IP-aadresse muuta või varjata. See aitab neil eelistatud sisu asukohapõhistest piirangutest mööda hiilida või isegi kontrollida, kas teenusepakkuja laseb Interneti-ühendust tahtlikult või aeglustab. Kahjuks võivad turvavead ootamatult teie tõelist IP-aadressi paljastada, isegi kui VPN-i kasutatakse ja see muutub hõlpsasti kasutatavaks. See tähendab, et teie veebipõhine privaatsus ja turvalisus võivad olla ohus. Rääkimata sellest, et blokeeritud blokeeritud kanalid võivad ka teie tegelikku asukohta tuvastada. VPN-i lekked on tõsised. Need võivad ohustada teie pangaandmeid, e-kirju, paroole ja isegi sotsiaalkindlustuse numbreid.


VPN-i lekete tuvastamine ja parandamine

Kuidas kontrollida, kas VPN lekib teie IP-aadressi, ja seda peatada

Kuidas põhjustab VPN-i lekkeid?

Selle tuum on see, et VPN või virtuaalne privaatvõrk varjavad teie IP-aadressi, samuti teie teenusepakkuja identiteedi ja teie asukoha. Kui külastate YouTube’i ja näete, et mõni video ei ole teie riigis vaatamiseks või kui olete püüdnud uude teenusesse sisse logida, öeldakse teile vaid, et teie riik ei toeta seda, tähendab see, et nad teavad teie IP-d aadress. VPN-ide kasutamine aitab neist asukohapiirangutest mööda minna. Siin on kolm peamist viisi, kuidas teie VPN võib teie isiklikku teavet lekitada.

Aegunud protokollid ja vead

Paljud VPN-i pakkujad ei suuda oma VPN-protokolle ajakohasena hoida. Tagasi 2014. aastal, Südamevereline viga kasutati ära VPN-seansside kaaperdamiseks. Aasta hiljem näitas turbeviga, et paljude VPN-i kasutajate tegelikke IP-aadresse on lihtne a WebRTC funktsioon. Teisisõnu, isegi kui olete ühendatud VPN-iga, näevad teie külastatud veebisaidid mõnel juhul ikkagi teie tegelikku aadressi.

DNS-i lekked

Võib-olla on DNS-lekked kõige tuntum vorm, kuidas VPN-ühendus võib teie IP-aadressi lekitada. DNS-i lekked on peamiselt põhjustatud opsüsteemi halvast konfiguratsioonist, kasutaja vigadest ja VPN-i pakkuja vigadest. DNS tähistab domeeninimede süsteemi. Põhimõtteliselt on see mehhanism, mis muudab veebisaitide IP-aadressideks. Sarnaselt IP leketega võivad DNS lekked paljastada ka teie asukoha. DNS-i lekked mõjutavad tõenäoliselt kõige rohkem Windows OS-i sellepärast, kuidas see DNS-i taotlusi ja eraldusvõimet käsitseb.

IPv6 lekked

Isegi IPv6-protokoll võib põhjustada VPN-i lekkeid. IPv6 võib seda teadmata avaldada privaatset teavet, näiteks teie praegust asukohta. IP-protokollid on vajalikud selleks, et saaksite andmeid Internetis saata ja vastu võtta. Ilma nendeta poleks teil võimalik veebisaite külastada, faile alla laadida ega e-kirju saata. Kuna IPv4 IP-aadressid otsa saavad, võeti kasutusele IPv6 IP-d.

Probleem on selles, et mõned VPN-teenused saavad käsitleda ainult IPv4-päringuid ja ignoreerida IPv6-taotlusi. Kui teie Interneti-teenuse pakkuja pakub teile IPv6-d, kuid teie VPN-teenus eirab IPv6-taotlusi, lekib teie VPN-ühendus tõenäoliselt teie tegelikku asukohta ja muid tundlikke andmeid.

Kuidas kontrollida, kas VPN lekib teie IP-aadressi?

Nii see töötab: VPN-i sisselogimisel on teil võimalus valida väljumisserver või mis tahes koht, mida VPN teeskleb teie asukohta. See veenab kõiki teenuseid, mida te tegelikult toetatud riigis asute. Nii saate kontrollida, kas teie VPN lekib ja mida saate selle peatamiseks teha.

  1. Kontrollimaks, kas töötav VPN on mõjutatud, minge saidile, näiteks Whatismyip.network, ja pange tähele oma tegelikku IP-aadressi, mille ISP on pakkunud.
  2. Seejärel logige sisse oma VPN-i, valige mõnes muus riigis väljumisserver ja kontrollige oma ühendust.
  3. Naaske veebisaidile Whatismyip.network, et kontrollida uuesti oma IP-aadressi.
  4. Ideaalis näete uut IP-aadressi, mis vastab teie isiklikule VPN-ile kui ka teie valitud riigile.

Seejärel külastage WebRTC testi lehte, märkides samal ajal kuvatava IP-aadressi üles. Kui mõlemad tööriistad projitseerivad teie VPN-i IP-aadressi, teate, et see on korras. Kui aga WhatIsMyIP.network peegeldab teie VPN-i, kui WebRTC test näitab teie tavalist IP-aadressi, siis teate, et teie brauser lekib kindlasti teie Interneti-teenuse pakkuja pakutavat aadressi.

Paranda VPN-i lekkimine – keelake brauseri WebRTC

Firefox, Chrome ja Opera ning nendel põhinevatel brauseritel on vaikimisi lubatud WebRTC. Internet Explorer ja Safari seda ei tee. Seega neid see ei mõjuta. Mõlemal juhul, kui ülalnimetatud test töötab teie brauseris, teate, et teid mõjutatakse.

Üleminek brauserile, mis pole WebRTC-toega, töötab siin. Kui soovite jätkata sama brauseriga nagu Opera ja Chrome, installige Chrome’i veebipoe ScriptSafe laiend. See on tegelikult liiga suur, kuid keelab teie brauseri WebRTC. Ooperikasutajatel on vabadus seda lisandmoodulit kasutada, kui esmalt mõnest sammust mööda minna.

Firefoxi abil on saadaval kaks võimalust. Võite installida Mozilla funktsiooni Keela WebRTC lisandmooduli või otse keelata WebRTC, avades uue vahekaardi ja otsides aadressiribal „about: config”. Klõpsake valikul „media.peerconnection.enabled” valesättel. Kuid privaatsust kaitsvad brauserilaiendid, näiteks uBlock, AdBlock, Disconnect ja Ghostery, ei välista seda käitumist. Samuti pidage meeles, et teie lemmik privaatsuse lisandmoodul või reklaamide blokeerija värskendab ennast, et tulevikus WebRTC blokeerida.

VPN-i lekke parandamine – VPN-i konfigureerimine ruuteril

See on kindlam viis kaitsta ennast lisaks brauseri näksimisele lisandmoodulite värskendamisel või installimisel. Püsiv meetod on VPN-i käitamine ruuteril selle asemel, et seda otse arvutis teha. See kaitseb kõiki koduvõrgu seadmeid kui ka muid seadmeid, nagu tahvelarvutid, nutitelefonid ja digiboksid sama krüptimisega, mida teie töölaud saab VPN-ist.

Kui vahetate väljumisservereid sageli, peate ruuteri seadistusi iga kord muutma, kui soovite. Samamoodi, kui teie ühendust vajatakse mõnikord ainult töö tegemiseks ja mitte voogesituse jaoks, peate iga kord, kui lülitit vajatakse, oma VPN-i ruuteris keelama või lubama. Protsess võib olla keeruline või lihtne ning sõltub teie VPN-ist ja ruuterist. Lihtsalt ärge paluge, et Napoleon Dynamite teeks seda teie heaks!

Paranda VPN-leke – kasutage oma VPN-i rakendusi

Kui konfigureerite VPN-ühenduse käsitsi, on DNS-i lekete oht suurem ja see sõltub teie täpsest opsüsteemi konfiguratsioonist. VPN-i pakkujatele meeldib ExpressVPN värskendage ja optimeerige oma VPN-rakendusi pidevalt, et vältida DNS-i lekkeid.

Valige õige VPN-i pakkuja

Mõnel juhul võidakse VPN-i kasutajaid meelitada odava VPN-teenuse kasutajaks registreeruma. Ehkki mõne vea salvestamiseks võib teil tekkida kiusatus seda teha, võite selle käigus oma privaatsust rikkuda. IP-aadresside lekke tõttu on tuntud IPN-i tasuta VPN-teenused. Kas soovite veenduda, et kasutate kuulikindlat VPN-teenust. Oleme selles ülevaatejuhendis koostanud kõik parimad VPN-i pakkujad.

Kuidas näha, kas VPN lekib teie IP-aadressi – järeldus

VPN-i lekkimine mõjutab peamiselt Windowsi kasutajaid, kuid sõltuvalt kasutatavast VPN-ist ja selle konfiguratsioonist võib teie IP-aadress lekkida ka Linuxi või Maci süsteemides. Halvim uudis on see, et VPN-i lekete tõttu kaitsete arvate, et kaitsete oma tundlikke andmeid reaalse paljastamise ajal. Loodetavasti on ülaltoodud juhend andnud teile parema ettekujutuse sellest, kuidas VPN võib teie IP-aadressi tegelikult lekitada ja kuidas selliste juhtumitega toime tulla, kui te nendega kokku puutute.