Kuidas marsruuterit DD-WRT abil vilgutada – täielik installijuhend

DD-WRT installimine ruuterile ise ei ole lihtne ülesanne. Kui te pole just asjatundlik ja teil pole arvutiteaduste tausta, võivad Internetist leitavad ressursid teid rohkem segadusse ajada kui aidata. Tõde on, et ruuteri vilkumine pole lihtne. See pole ka erakordselt keeruline, see vajab lihtsalt palju keskendumist, uurimist ja paigaldusjuhendit.


Kuidas marsruuterit DD-WRT abil vilgutada - täielik juhend

Siit leiate selle juhendi. Kui olete keegi, kellel pole tarkvara taustal palju tausta, kuid soovite siiski ruuteri DD-WRT abil vilkuma panna, on see juhend teile.

Pidage siiski meeles. See on keeruline protsess ja paljud uuringud, mida vajate enne installiprotsessi alustamist, peavad tegema ainult teie ise. Väidetavalt aitab see juhend teid protsessi ajal aidata, kuid see pole kõigi DD-WRT-i installijuhendite lõpp. Enne kui alustate DD-WRT installimist oma ruuterile, lugege seda juhendit hoolikalt ja täielikult läbi.

Mis on DD-WRT??

DD-WRT on püsivara, mis on omamoodi püsitarkvara, käitab ruuterit. DD-WRT on Linuxi-põhine, vaba ja avatud lähtekoodiga, mis muudab selle väga konfigureeritavaks. See tähendab, et DD-WRT-ga ruuteri olemasolu selle opsüsteemina annab teile routeri üle suurema kontrolli. See annab ruuterile ka suurema funktsionaalsuse, kuna mitteäriline aspekt tähendab, et sellel võib olla palju funktsioone.

Teisisõnu, DD-WRT on ruuteri opsüsteem, mis täiustab ja täiendab teie traadita Interneti ruuterit.

Miks peaksite oma ruuterit vilkuma??

Nagu ma eelpool ütlesin, annab DD-WRT teile suurema kontrolli oma ühenduse üle. Kogenumad kasutajad saavad kasutada DD-WRT-d oma ühenduse paljude erinevate aspektide juhtimiseks, kuid DD-WRT-ruuteri kõige tavalisemad kasutusalad on:

 • Installige VPN oma ruuterile: Kui teil on ruuter, mis töötab DD-WRT-l, saate VPN-i ruuterile konfigureerida ja kaitsta kõiki ühendatud seadmeid. Siit saate vaadata meie parimate VPD-de loendit, mida saab DD-WRT ruuteritega kasutada.
 • Suurendage oma WiFi-signaali: DD-WRT võimaldab muuta traadita kanalit selle sätetest. Võite valida kanali, millel pole palju marsruuterit ühendatud, ja nautida kiiremat Interneti-ühendust.
 • Juurdepääs oma koduvõrgule eemalt: Kui valisite ruuteri enda isiklikuks VPN-serveriks, saate kaugjuurdepääsu kõigile koduvõrgu seadmetele. See on väga mugav, kui teil on olulisi faile, mida vajate liikvel olles, kuid te ei soovi neid oma arvutist kopeerida.

HOIATUS. Asjad, millele peaksite tähelepanu pöörama

Enne ruuteri vilkumise alustamist peate paar asja üle kontrollima. DD-WRT vale versiooni installimise teel ei taha te ruuterit liisutada (purustada). Kuigi selles juhendis käsitletakse ruuteri vilkumist üksikasjalikult, peate siiski omaette kodutööd tegema.

Jällegi on väga oluline enne ruuteri vilkumist proovida ise uurida.

Esimene asi, mida peate kahekordselt kontrollima, on ruuteri mark ja mudel. Mitte iga ruuter ei ühildu DD-WRT-ga ja DD-WRT ei ühildu kõigi ruuteritega. Selle lõpuleviimine ei tohiks olla keeruline, peate vaid tegema mudeli ja mudeli ruuteri tagaküljelt ning kontrollima, kas see sobib. Toetatud seadme olemasolu kontrollimiseks vaadake seda loendit DD-WRT wiki lehel. Pärast seda saate tutvuda tuntud mitteühilduvate seadmete loendiga, et olla eriti kindel. Kui saate teada, et teie ruuter töötab DD-WRT-ga hästi, saate edasi liikuda.

Pärast ühilduvuse kontrollimist peate veenduma, et installimiseks allalaaditud püsivara vastab teie ruuterile. Vale püsivara installimisel panete ruuteri müüri. Toetatavate seadmete lehel leiate kogu vajaliku teabe allalaaditava püsivara ja ruuteri jaoks valitud versiooni kohta. Leht on pisut räpane ja kasutab palju arenenud tehnilist kõnepruuki, kuid see ei tohiks teid hirmutada. Lisateavet allalaaditava püsivara kohta leiate seadme loendist alla kerimisel. Järgige kindlasti lehte T.. Samuti peaksite seda foorumit kontrollima, kuna seal on palju teavet, mis aitab teil leida õiget allalaaditavat püsivara..

DD-WRT püsivara allalaadimine

Kui lähete DD-WRT viki juurde, võite end pisut jahmatada. Keskmise kasutajana, kes soovib oma ruuterit vilkuma panna, ei pea te uurima kõiki tehnilisi üksikasju. Pidage meeles, et DD-WRT on avatud lähtekoodiga tarkvara. See tähendab, et iga arendaja, kes soovib luua oma versiooni, saab esmase koodi alla laadida ja näpistada seda nii, nagu soovib. Sellepärast on DD-WRT jaoks nii palju erinevaid versioone ja ehitusi. Rusikareeglina laadige alla ainult püsivara, mille tegi Kong või BrainSlayer (kes juhtub olema algne arendaja).

Turvaliseks püsimiseks hoidkem kinni BrainSlayeri ehitistes. BrainSlayer värskendab oma ehitust regulaarselt, kuid te ei pea seda tegema. Püsivara saate alla laadida siit. Kõik, mida peate tegema, on minna uusimale versiooniuuendusele, klõpsake failil, millel on ruuteri nimi ja mark, ja laadige alla fail, mille nimi sisaldab sõna “püsivara”..

Riistvara seadistamine

Nüüd, kui teil on vajalik fail, peate seadistama riistvara, mida hakkate kasutama. Selleks vajate:

 • Teie ruuter
 • PC või sülearvuti
 • Etherneti kaabel
 • Stabiilne toiteallikas

Kui olete selle kõik valmis saanud, toimige oma riistvara seadistamiseks lihtsalt järgmiselt.

 1. Ühendage ruuter ja lülitage see sisse.
 2. Võtke Etherneti kaabel ja ühendage ruuter arvuti või sülearvutiga. Ühendage ruuteril Etherneti kaabel ühte LAN-pordist. Ära ühendage see pessa, mille pealkiri on „WAN”.
 3. Ühendage Etherneti kaabli teine ​​ots arvuti või sülearvuti LAN-porti.
 4. Lülitage arvuti Interneti-ühendus välja. Tegelikult lihtsalt lülitage WiFi täielikult välja. Kui teie arvuti on ruuteri vilkumise ajal Interneti-ühendusega, on väga suur võimalus, et panete ruuteri kogemata müüki.

Kui olete selle kõik valmis seadnud, võite liikuda varem alla laaditud püsivara installimise juurde.

DD-WRT installimine

Siit edasi on kõik samm-sammult protsessi jälgimine. Mõnel ruuteril võivad olla väikesed erinevused ja soovitan tungivalt (ei, ma ütlen teile seda teha) tutvuda oma marsruuteri installijuhenditega, kui need on olemas. Juhendid peaksid leidma samast kohast, kust leidsite toetatud seadmete lehel ruuteri ehituse. Kui spetsiaalset installijuhendit pole, siis toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma ruuterisse Administraatori leht. Selleks saate oma brauseri aadressiribale sisestada ruuteri IP. IP leiate ruuteri tagaküljelt või ruuteri kasutusjuhendist. Tõenäoliselt algab see numbritega „192.168.x.x” või „10.0.x.x.”.
 2. Logige sisse oma kontole ja minge lehele Administraatori sektsioon.
 3. Valige Püsivara uuendamine.
 4. Kliki “Vali fail” ja laadige üles oma DD-WRT püsivara (fail, mille varem alla laadisite).
 5. Nüüd oodake ruuteri värskendust. Sel ajal ärge tehke ruuteri ega sülearvuti / arvutiga midagi. Tegelikult minge tehke midagi muud ja tulge mõne minuti pärast tagasi.

Nüüd, kui olete püsivara installinud, saate Interneti-ühenduse uuesti luua. Minge tagasi ruuteri juurde administraatori leht. Teil võidakse paluda sisestada kasutajanimi / parool. Selle vaikeseade on root / admin.

Pärast sisselogimist näete äsja vilkunud DD-WRT ruuteri vaikimisi lehte. Sealt saate tutvuda kõigi funktsioonidega, mis teil nüüd on. Kui soovite oma DD-WRT turvaliseks muuta, peaksite kaaluma VPD konfigureerimist oma DD-WRT ruuterile.

Kuidas ruuterit kõvasti lähtestada

Nüüd on soovitatav teha ruuteri jaoks kõva lähtestamine, et veenduda, et kogu vana püsivara mälu on kadunud. Ärge muretsege, kõva lähtestamise korral ei eemaldata teie uut püsivara. Kõva lähtestamise jaoks peaksite tegema järgmist.

 1. Hoidke lähtestamise nuppu all. Lähtestusnuppu tuleks kogu lähtestamise ajal hoida all
 2. Loendage 30 sekundini
 3. Ühendage ruuter 30 sekundiks toiteallikast lahti
 4. Lõpuks ühendage ruuter uuesti ja oodake veel 30 sekundit

Nii saate veenduda, et midagi vanast püsivarast ei mõjuta DD-WRT-d.

Teie ruuteri vilkumine DD-WRT-ga – viimased mõtted

DD-WRT ruuter annab teile Interneti-ühenduse juhtimise enneolematu taseme. Sellepärast on oluline teada, kuidas ruuterit DD-WRT-ga vilkuma panna, ilma et see seda ületaks. Kui järgite seda juhendit või tegelete üldiselt püsivaraga, lugege enne installiprotsessi alustamist kindlasti läbi kogu teave ja tehke uuringud. Ja pidage meeles, et see on õppeprotsess. Enne kui saate selle teate hankida, on hea aeg võtta ja on täiesti vastuvõetav osta ruuter, mille eelinstallida DD-WRT.

Edu!