Kuidas oma telefoni tapilülitit sisse lülitada ja nutitelefonivargad välja lülitada

Hinnangute kohaselt oli ainuüksi 2012. aastal nutitelefonide varguse ohver 1,6 miljonit ameeriklast. Vargad tegutsesid aktiivsemalt suurtes linnades. Näiteks umbes 50% San Franciscos teatatud vargustest olid nutitelefonid. Nutitelefonide vargused moodustasid ka 40% röövimistest enamikus suuremates metroolinnades, sealhulgas NYC, ja Washingtonis.


Kuidas oma telefoni tapilülitit sisse lülitada ja nutitelefonivargad välja lülitada

Kuidas oma telefoni tapilülitit sisse lülitada ja nutitelefonivargad välja lülitada

Miks on teie nutitelefonid varas??

Kõige väiksemate nutitelefonide varastamine on suur äri. Iga seadme saab mustal turul sadade dollarite eest maha müüa. Vargad teenivad suuremat kasumit, kui seade on eriti väärtuslik. Kõige kõrgemat hinda tõmbavad iPhone’id. See on mõneski pannud kuriteo nimetama isegi õunakorjajaks.

Teised dubleerivad seda lihtsalt kui iCrimesi. Halva olukorra veelgi hullemaks tehes võite isegi identiteedivarguse ohvriks langeda, kui nutitelefonide vargad pääsevad juurde teie isiklikule teabele. See võib juhtuda, kui teie seade pole parooliga kaitstud.

Nutitelefonide varguste ennetamise seadus ja tapmislüliti

Kõige kasulikum kaitse nii seadme kui ka andmete varguse ja väärkasutuse vastu on tapmislüliti. See funktsioon on nutitelefonide kasutajatele kasulik. Aruannete kohaselt vähendavad tapmislülitid nutitelefonide röövimisi 50%. Tegelikult on see niivõrd hoiatav, et alates 1. juulist 2015 on Californias otsustatud, et nutitelefonid tuleb saata koos Kill Switchi funktsioonidega.

Nutitelefonide röövimised on San Franciscos langenud alates 2013. aastast 50%. Lisaks on need vähenenud alates 2016. aastast 22%. Seda on osutanud riigi ringkonnaprokurör George Gascón 2015. aastal vastu võetud seadusele, mida tuntakse nutitelefonide varguste ennetamise seaduse vastu..

See seadus näeb ette, et tootjad peavad tegema nutitelefoni koos tapilülitiga. Tapmislüliti on tarkvara või riistvara, mis muudab mobiilseadmed seadme sisselülitamisel töötuks. See on saadaval seadmeomanikele. Paljud neist tapmislülititest on tarkvara kujul, mis on mõeldud kaugseadmete või aktiveerimislukkude pühkimiseks või kustutamiseks. See funktsioon on manustatud nutitelefonidesse. Selle sisselülitamine on äärmiselt lihtne.

See seadus loodi, kui vargad arendasid nutitelefonidele meelehärmi. See pole nii ebatavaline, kui arvestada, et nutitelefonid tõmbavad mustal turul mitusada dollarit. 2012. aasta tarbijaaruannete kohaselt toimus USA-s 1,6 miljonit nutitelefoni vargust. See arv tõusis 2013. aastal 94%, jõudes 3,1 miljonini.

Kuidas tapmislüliti tagab teie varastatud nutitelefoni surma

Pärast aktiveerimist takistab tapilüliti nutitelefonide tehaseseadete lähtestamise kaudu ümberprogrammeerimist ja kasutuselevõttu. See muudab nutitelefonide varaste töötava seadme müümise peaaegu võimatuks. Nii Apple kui ka Google on 2014. aastal käivitanud nutitelefonide integreeritud tapmislülitid. Selle abil saavad kasutajad oma turvalisuse ja turvalisuse tagamiseks juurdepääsu kõige põhilisemale nutitelefonide kaitsele..

Kuidas muuta nutitelefon mittefunktsionaalseks, kui see varastatakse?

Aktiveerige Android Kill Switch On

Nutitelefoni leidmiseks kasutage nuppu „Leia minu seade”

Google’i seadmejälgimistarkvarale „Leia minu seade” on juurdepääs nutitelefoni seadete lehel. Selle tarkvara kaudu saate seadme hõlpsalt üles leida sisse logitud brauserist. Google “Leia minu telefon” ja see kuvab praeguse asukoha juhuks, kui tarkvara “Leia minu seade” töötab.

Teine samm on seadme Google Plaadist lahti võtmine. Seadme peitmise peitmiseks minge Google Play seadete lehele. Seal saate oma seadme nähtavust ümber lülitada.

Järgige järgmisi samme:

1. samm: aktiveerige kaugjuurdepääs

  1. Juurdepääs Google’i seadetele.
  2. Seejärel peate siin klõpsama Androidi seadmehalduri suvandil.
  3. Järgmiseks lubage mõlemat võimalust.
  4. Klõpsake nuppu Luba „Kauglukustamine ja tehaseseadete lähtestamine”, samuti „Selle seadme kaugjuhitav asukoht”..

2. samm. Juurdepääs seadme asukohale ja lukustage see

  1. Kui olete langenud nutitelefoni varguse ohvriks, minge veebitoega seadmesse. Logige sisse Google’i ja avage „Android-seadme halduri” paneel.
  2. Saate jälgida seadme asukohta kaardil ja nutitelefoni kas heliseda, lukustada või kustutada.
  3. Nüüd peab nutitelefoni varas tõestama, et olete teie, kui nad soovivad seadme tehase lähtestada ja väidavad, et see on nende oma. Mis tahes Google’i kontoga sisselogimine on lubatud ainult siis, kui see oli varem seadmesse konto või kasutajana lisamise järel sünkroonitud. See pole külalistena sisse logivate inimeste jaoks lubatud. Seega, kui seda teavet ei saa seadistuse ajal jagada, ei saa seadet pärast tehase lähtestamist kasutada.

Aktiveerimise sammud Lülitage iOS sisse

Seadme leidmine, kasutades funktsiooni „Leia minu iPhone”

Iga iPhone on lingitud iCloudi kontoga. Sellel on nii aktiveerimise lukk kui ka „Leia minu telefon”. Kui esimene jälgib seadme viimast teadaolevat asukohta, nõuab viimane selle kasutamiseks seadmesse kasutajanime ja parooli sisestamist.

Kui plaanite oma iPhone’i müüa, saate aktiveerimisluku välja lülitada. Selleks peate välja lülitama funktsiooni “Leia minu iPhone” ja konto seadmest eemaldama.

Nutitelefoni varguse korral peatab aktiveerimislukk vargused nende jälgedes. Nüüd ei saa nad varastatud iPhone’i oma kontoga linkida, muutes selle peaaegu sama kasulikuks kui tühimass! Selleks peate toimima järgmiselt.

1. samm: valiku „Leia minu iPhone” lubamine

  1. Juurdepääs seadetele ja minge iCloudi.
  2. Sisselogimiseks kasutage oma isiklikku Apple ID-d.
  3. Lubage suvand „Leia minu iPhone”.

2. samm: „Lost Mode” lubamine

Kui kahtlustate, et teie iPhone on varastatud või see on valesti paigutatud, saate lubada selle „Lost Mode“.

Võite kasutada isegi lukustuse kontaktnumbriga kohandamise võimalust. See tagab teie seadme ohutu tagastamise kadumise korral. Kui seade laaditakse alla, saab selle normaalseks taastada, logides sisse Apple ID sisselogimisega.

Kuidas oma telefonilülitit sisse lülitada – järeldus

Telefoni varastamine võib olla paaniline olukord. Kuid selleks, et veenduda teie andmete turvalisuses (ja ka selleks, et varas teie telefonist kasu ei saaks), aktiveerige selle tapmise lüliti. See on lihtne ja vähendab nutitelefonide varguste arvu. Siin on mõned muud meetodid, mida saate nutitelefoni turvalisuse tagamiseks kasutada.