Kuule Alexa, kas sa luurad mind?

Oh, Alexa! Kuidas me armastame, et olete teie ümber! Lihtne rõõm oma isiklike hääle abil aktiveeritud abiliste olemasolust kodus ja potentsiaalselt kuhu iganes sa ka ei lähe, on üle jõu. Seetõttu on need assistendid muutunud nii populaarseks ja on tänapäeval üks enim ostetud seadmeid. Kuna nende populaarsus on tõusnud, siis muretsege, kas neid saab kasutada tarbijate nuhkimiseks ja nende privaatsuse kahjustamiseks. 


Kuule Alexa, kas sa luurad mind?

Kuule Alexa, kas sa luurad mind?

Mis muret teeb??

On üldteada fakt, et suured ettevõtted nagu Amazon ja Google kasutavad oma klientide andmeid sihitud reklaamide pakkumiseks ja väidetavalt kasutajakogemuse parandamiseks. Samuti on üldteada fakt, et kõik, kes tunnevad muret oma veebipõhise privaatsuse pärast, loevad enne selle aktsepteerimist EULA hoolikalt läbi. Kuid praeguses seisus ei viitsi enamus meist kõiki juriidilisi asju läbi vaadata, et teada saada, kui suurt osa privaatsuskompromissist me peaksime ootama.

Nüüd, kus Alexa ja teised isiklikud abistajad on meie kodudes, kasvab mure veelgi. See on tõusnud punktini, kus inimesed mõtlevad, kas neid saab kasutada kuulamisseadmena ja salvestada elutähtsat teavet. Mis juhtuks, kui räägiksite oma abikaasaga ja ütleksite talle oma sularahaautomaadi PIN-koodi või krediitkaardinumbri? Kui Alexa selle üles võtab (mida see võib väga hästi teha, kui te igavesti kuulamisrežiimi välja ei lülita), pole see tõenäoline, et teie isiklik rahaline turvalisus võib tõsiselt kahjustada.

See on vaid üks paljudest asjadest, mida peate Alexa või mõne muu isikliku hääle abil aktiveeritava abilise kasutamisel valvama. Seda silmas pidades vaatame mõnda peamist küsimust, mis on Alexa osas hiljuti tõstatatud, ja kuidas peaksite neid lahendama.

Millised on võimalused?

Võimalus nr 1

Kas teadsite, et teie Alexa saab nüüd muuta üsna vahvaks nuhkimisseadmeks? See on õige! Hiljuti mainitud küberturbeettevõtte hiljutises ajaveebipostituses kirjeldasid nad, kuidas seadme lihtne füüsiline koputus võib sõna otseses mõttes muuta selle täiuslikuks seadmeks teie kõige privaatsemate vestluste kuulamiseks..

Me ei saa isegi hakata mõistma selle tagajärgi ja kui kasulik see võib olla häkkeritele, kes üritavad kahjustada üksikisiku turvalisust. Ainus, mis muudab selle rikkumise pisut vähem tõenäoliseks, on asjaolu, et häkkeril peab olema üksusele füüsiline juurdepääs, et muuta see nuhkimisseadmeks. Kui see on tehtud, ei takista miski Alexat salvestamast kõiki teie isiklikke vestlusi, neid talletamast ja edastades vea installinud kolmandale osapoolele..  

Siiski tuleb märkida, et see kasutatav rikkumine on saadaval ainult 2015. ja 2016. aasta mudelites. 2017. aasta mudeli jaoks on seadme peal summutusnupp, mis tagab, et vestlusi ei salvestata. Ehkki võite arvata, et vaigistamisnupu välja jätmine on lihtsalt kahjutu, pidage meeles, et kõik salvestatud vestlused võivad põhjustada suuri turbelekkeid. Paljud luksushotellid pakuvad nüüd oma valitud tubades isiklikke abistajaid. Kui juhtub, et olete ärireisija, on mõistlik veenduda, et keegi ei kuula nende seadmete kaudu teie eraviisilisi vestlusi..

Võimalus nr 2

Kui teie kodus on lapsi, veenduge, et nad ei räägiks teie äraolekul abilisega. Neil on võimalik tellida midagi ja toode saadetakse teile paari päeva jooksul. Kuigi te ei pea võib-olla asja eest maksma, on see siiski vaeva, mida peaksite vältima.

Kui te ei kasuta aktiivselt Amazon Echo, peaksite selle lihtsalt välja lülitama. Samuti on hea mõte öelda, et teie lapsed ei peaks seadmega segama. Kui nad ei kuula teid liiga hästi ja tõenäoliselt hiilivad mõne vestlusega Alexa teie selja taha, lülitage lihtsalt hääleostuvõimalus täielikult välja. Võite minna oma Amazoni kontole ja leida valiku „Halda minu seadet”, kust leiate tõenäoliselt soovitud funktsiooni väljalülitamise..

Ülalnimetatud seadmehaldusvaliku alt leiate ka hulga muid võimalusi, näiteks saate kustutada otsinguajalood üksikult või koos. See aitab teil vältida otsinguajalool põhinevaid häirivaid sihitud reklaame ja peatada nende praegu ebameeldivate parimate pakkumiste ajakulu..

Võimalus nr 3

Oletame, et sünkroonisite asjade Interneti-seadmed Alexaga lihtsa toimimise huvides. Ehkki see võib tunduda suurepärane viis kõigi oma seadmete haldamiseks ühest liidesest, kahjustab see teie turvalisust ja privaatsust jämedalt. Näiteks võivad teie Interneti-Interneti-seadmete kõik turvarikkumised võimaldada häkkeritele juurdepääsu Alexas salvestatud elutähtsale teabele. See tähendab, et teie andmeid võidakse varastada või teie vastu kasutada. Me juba teame, kui halvad on nende oletatavate nutikate asjade Interneti-turbefunktsioonid. Pole mingit põhjust neid oma turvalisuse ja privaatsusega usaldada.

Parim viis selle probleemi vältimiseks on lihtsalt mitte ühendada oma seadmeid ja hoida neid üksteisest eraldi. Kui olete privaatsustundlik inimene, peaksite saama hea VPN-teenuse pakkuja, kui te seda veel pole. See tagab, et kõik koduvõrgu ühendused on krüptitud ja häkkerid ei saa neid lahti rikkuda.

Viimane märkus

Ei saa eitada, et Alexa ja Echo on mitmes mõttes tohutu abi. Siiski on äärmiselt oluline teada nende puudusi ja tagada, et te jääksite hoolimata sellest, kui palju te neid seadmeid kasutate.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map