Lülitage oma Google’i konto kaheastmeline kinnitamine sisse peaaegu kohe

Internet muutub hirmutavaks. Pole üllatav, et üha rohkem inimesi otsib võimalusi oma veebiandmete ja -kontode kaitsmiseks. Mida paljud inimesed ei näi teadvat, on see, et Google’il on valik, mis lisab teie kontole turvataseme, mida nimetatakse kaheastmeliseks kinnitamiseks. Selle artikli lugemiseks lugege, mida see tähendab ja kuidas saate selle Google’is lubada.


Lülitage oma Google'i kontol peaaegu kohe sisse kaheastmeline kinnitamine

Lülitage oma Google’i kontol peaaegu kohe sisse kaheastmeline kinnitamine

Google’i konto kaheastmelise kinnitamise sisselülitamine

Kuuli veeremiseks näitan teile, kuidas pöörata Google’i 2FA-d (kahefaktoriline autentimine on tavalisem viis öelda kaheastmeline kinnitamine). Pärast seda arutlen mõnda asja, mida peate selle protsessi kohta teadma.

Google’i konto kaheastmelise kinnitamise valiku sisselülitamiseks toimige järgmiselt.

  1. Logige sisse oma Google’i kontole ja minge sisselogimise juurde & Vahekaart Turvalisus või minge Google’i kaheastmelise kinnitamise sihtlehele.
  2. Kerige allapoole jaotiseni pealkirjaga „Google’i sisselogimine” ja klõpsake vahekaarti 2-astmeline kinnitamine.
  3. Klõpsake nupul „Alusta”. Logige uuesti oma kontole sisse.
  4. Valige kinnitustüüp, mis teile kõige paremini sobib. Saate oma telefoni hankida Google’i viiba, kasutada füüsilist turvavõtit või valida suvandi „tekstsõnum või häälekõne”. Selgitan nende valikute erinevust allpool.
  5. Järgige kaheastmelise kinnituse aktiveerimiseks Google’i juhiseid.

Google’i kaheastmelise kinnituse 3 tüüpi:

Google Prompt:

See on usaldusväärne ja turvaline valik üksikutele kasutajatele, kes on oma konto privaatsuse pärast tõsiselt mures. Kui valite valiku Google Prompt, peate alla laadima rakenduse nimega Google Authenticator. Kui soovite oma kontole sisse logida, saadab Google teile rakenduses ühekordse autentimisvõtme. Selle võtme abil saate sisselogimist kinnitada.

Tekstsõnum või häälkõne:

Lihtsam valik kui Google Prompt, eeldab see, et peate oma telefoninumbri oma kontoga sünkroonima. Sõltuvalt sellest, millist meetodit eelistate, saadab Google teile autentimisvõtme või edastab selle teile kõne kaudu. Kuigi see on lihtne võimalus, soovitan SMS-i asemel kasutada kõne meetodit. Selle põhjuseks on asjaolu, et SMS pole täiesti nii turvaline. Rünnakute vorme, mis võivad varastada SMS-andmed otse telefonist, on palju. Vaatamata sellele vajavad need rünnakud ründaja nimel palju pingutusi. Tavakasutajad ei pea selle valiku pärast tegelikult muretsema. Kui olete kõrgem juhtkond, ajakirjanik või poliitiline aktivist, soovitan tungivalt sellest võimalusest kaugel hoida.

Turvalisuse võti:

See valik on vaieldamatult kõige turvalisem 2FA vorm, mida saate kasutada. See valik võib tavakasutaja jaoks pisut liiga palju olla. Google’i turvavõtme valik nõuab füüsilist võtit, mida peate kasutama oma konto kinnitamiseks. See on ideaalne võimalus inimestele, kellel on tõenäolisem häkkimine, näiteks ajakirjanikud, poliitilised / ühiskondlikud aktivistid, tegevjuhid, pangajuhid jne … Seda konkreetset varianti on peaaegu võimatu häkkida (tehniliselt on see võimalik, kuid täiesti mitte tõenäoline).

Miks oleks vaja kaheastmelist kinnitamist

Pole saladus, et Internet muutub üha ohtlikumaks. Kuulame regulaarselt uudiseid uute rünnakute kohta nii keskmiste kasutajate kui ka mitme miljoni dollariliste ettevõtete vastu. Üks lihtsamaid viise, kuidas häkker teie andmetele juurde pääseb, on välisuksest kõndimine, st kontode sisselogimiseks omaenda parooli kasutamine..

Sisuliselt on parool turvakiht, mis keelab kellelgi teisel peale teie juurdepääsu teie kontodele. Kuid paroolide loomise osas pole inimesed eriti usaldusväärsed. Enamik inimesi kipub kasutama hõlpsasti meeldejäävaid, lihtsaid või laiskade paroole. Enamik inimesi kasutab sama parooli (või väikeste variatsioonidega) ka mitmel kontol. See on üks põhjusi, miks sõnastikurünnakud, mis on väga lihtne ja algeline viis parooli hankimiseks, toimivad tänapäevani.

Saate muuta oma elu palju lihtsamaks ja palju turvalisemaks, kui lihtsalt ei ole üks neist inimestest. Ärge kunagi kasutage parooli, mis on lühem kui 8 tähemärki ega kasuta teie nime ega teie sugulase / sõbra / lemmiklooma nime. Veenduge, et teil oleks iga loodud konto jaoks täiesti uus ja kordumatu parool. Leiate palju erinevaid tööriistu ja rakendusi, mis aitavad teil luua keerukaid unikaalseid paroole ja jälgida kõiki teie konto eri üksikasju (neid rakendusi nimetatakse paroolihalduriteks). Kui tunnete muret nende kontode häkkimise pärast, võite isegi oma paroolid paberilehele kirjutada ja seda kogu aeg oma rahakotis hoida. Kui see pole digitaalne, ei saa seda häkkida, eks?

Kaheastmelise kinnitamise levinumad tüübid

Teoreetiliselt võiks 2FA-de jaoks olla palju võimalusi. Vaatamata sellele on kõige sagedamini kasutatavaid 4 tüüpi kinnitusi. Google kasutab 3 neist kinnitustüüpidest (SMS / kõne kinnitamine, autentimisrakendused ja füüsilise turvalisuse võtmed). Neljas tüüp, tuntud kui push-based 2FA, sarnaneb autentimisrakenduse valikuga, kuid pakub pisut suuremat turvalisust. Push-põhised 2FA-d kaitsevad teid andmepüügi eest pettuste eest … kui teile tähelepanu pööratakse. Tavaliselt saadab seda tüüpi kinnitus teile kiiret teadet, et keegi proovib teie kontoga ühenduse luua. Selle isiklikuks kasutamiseks peate ühenduse heaks kiitma. Enamik push-põhiseid 2FA-sid näitavad teile ka sisselogimiskatse eeldatavat asukohta, mis tähendab, et saate hõlpsalt aru saada, kas teid häkkitakse või mitte, nähes, kas asukoht sobib teie omaga.

Google’i kaheastmelise kinnituse lubamine – lõplikud mõtted

Lihtsamalt öeldes peate hakkama oma veebiturvalisuse üle palju rohkem mõtlema. Google’i kaheastmeline kinnitamine on kindel viis, kuidas saate oma Google’i kontole turvataseme lisada. Kui olete tavaline Interneti-kasutaja, soovitan teil kasutada valikut Autentimisviip, kuna see on turvalisem ja vähem keeruline võimalus. Interneti-kasutajate jaoks, kes soovivad oma võrguturbe tõepoolest järgmisele tasemele viia, kaaluge VPN-teenuse tellimist, et kaitsta teie Interneti-ühendust ja kaitsta end võimalike rünnakute eest.