Miks me näeme samu reklaame kõikjal Internetis?

See on tavaline nähtus: otsite uuelt nutitelefonilt suurelt ostusaidilt ja mõne aja pärast näete samu objekte (ja sarnaseid objekte) ka muude külastatavate veebisaitide hüpikreklaamidena. Kuidas täpselt need reklaamid jälgivad teid kogu veebis?


Miks me näeme samu reklaame kõikjal Internetis?

Miks me näeme samu reklaame kõikjal Internetis?

Veebisaidid jälgivad teie sirvimistegevusi

Enam pole saladus, et peaaegu kõik veebisaidid saavad teie veebitegevusi jälgida, kuid kui veebisaidid hakkavad teist liiga palju teadma, tundub see pisut jube. Kui palju teist täpselt jälitatakse? Kas veebisaidid panevad teie tegevuse jälgimiseks nuhkvara teie süsteemi??

Ärge hämmingus, kui näete kõikjal Internetis samu reklaame. See ei ole pahatahtlik ja selle taga ei ole muud eesmärki kui turundus. Kui näete samu tooteid nagu hüpikreklaamid, mida just hetk tagasi vaatasite, on selle põhjuseks lihtsalt uuesti turundamiseks kutsutud reklaamitehnika.

Mis see on?

Uuesti turundamine on tavaline reklaamiteenus, mida kasutavad nüüd mitmed e-kaubanduse veebisaidid. Nii see töötab:

  1. Külastate veebisaiti – see võib olla mis tahes sait, alates e-poest ja lõpetades oma lemmikremondiseadmete veebisaidiga.
  2. Isegi kui veebisait ise reklaame ei näita, sisaldab see siiski sisu, mida pakub mingisugune reklaamiteenus.
  3. See reklaamiteenus paigutab teie brauserisse küpsise, mis ütleb: “See brauser / kasutaja vaatas sellel ajal seda toodet / teenust.”
  4. Hiljem kolite teistele veebisaitidele, mida reklaam toetab. Isegi kui reklaamid toetavad veebisaiti osaliselt, näete reklaame.
  5. Kui see veebisait kasutab sama reklaamiteenust kui see, mida olete mõni hetk tagasi külastanud, saab teenus teie brauserist küpsise ja saab teada, millised tooted või teenused teid huvitasid.
  6. Näete samade esemete reklaame, mida mõnda aega tagasi vaatasite.

Sellel ülaltoodud tehnikal, mida reklaamiteenused kasutavad teie sirvimistegevuse jälgimiseks, võib olla mitu erinevat varianti. Isegi kui külastate oma veebi või kinnisvaraveebisaiti, näete teie asukohas ilmuvate uute kinnistute või domeeninimede reklaame, mis võiksid teile huvi pakkuda. See on jube ja tüütu, kuid kahjuks on kõige reklaami- põhinevad saidid kasutavad nüüd uuesti turundamist.

Kui turvaline see on?

Kui näete samu reklaame kõikjal Internetis, paneb kasutaja end ebamugavalt tundma, sest tundub, et teid jälgitakse. Tegelikult, kui teid jälgitaks pärast kauplusest lahkumist ja ostmist petta, oleks see õudne ja väljas. Internetis tundub see sama.

Peame mõistma, et jälgimine ei tähenda indiviidina jälgimist. Teie brauser ei tea, kuhu lähete, mida teete või inimesi, kellega kohtute. See teab ainult teie veebitegevuste kohta. See ei ole pahavara ega nuhkvara ja selle taga ei ole ühtegi kriminaalset tahet. Enamikul juhtudel ei salvestata teavet liiga kaua üheski brauseris ega veebisaidil. Küpsiste lihtsalt tühjendamine paneb teie brauseri kõik unustama.

Teie veebipõhise privaatsuse rikkumine?

Enamik inimesi nimetab seda privaatsuse rikkumiseks ja isikuandmete ebaeetiliseks kasutamiseks. Kuna kuritegelikku tahtlust pole, ei saa ka reklaamide nägemise peatamine inimestel palju olla. Neile, kes ei soovi üldse jälgimist, on kaks lahendust: 1) kasutage reklaamiblokeerijat ja 2) kasutage VPN-i.

Kasutades reklaamiblokeerija või turvasätete tugevamaks muutmine blokeerib hüpikutega ka mitmeid teisi saite. See võib põhjustada ebamugavusi, kui paljud teie regulaarselt kasutatavad saidid ja funktsioonid on blokeeritud. Adblock ja ABP on mõlemad reklaamide blokeerimise laiendite näited, mille saate installida Chrome’i ja FireFoxi.

Kasutades a VPN on kõige tõhusam viis Interneti ohutuks sirvimiseks, kuna see hoiab teid anonüümsena ja takistab jälgimist. See on kallis teenus, mis võib ületada paljude Interneti-kasutajate eelarvet. Sellegipoolest kaaluvad virtuaalse privaatvõrguga ühenduse loomisel kõik eelised, mis teil võrku minnes kaugelt üle, kulud. Teine viis turvalisuse tagamiseks on brauseri küpsiste kustutamine sageli, eelistatavalt pärast iga sirvimisseanssi.

Miks jälgivad teie reklaame veebis – lõplikud mõtted

Enamik saite loodab tulude saamiseks reklaamidele ja uuesti turundamine ei kao niipea. See jätab kasutajatele, kes ei soovi enda jälitamist, võimaluse kasutada VPN-i Internetti pääsemiseks. Veebis anonüümseks minemine on parim viis tüütute reklaamide jälgimise ja nägemise vältimiseks kõikjal.