Miks on hotellituba WiFi kasutamine riskantne ja kuidas turvalisena hoida?

Kas hotelli WiFi on ohutu? Kas hotelli WiFi on turvaline kasutada?? Kui olete teadlik privaatsusest, siis teaksite, et avalikku WiFi-võrku ühenduse loomine pole ohutu, kuna häkkerid võivad selle levitada. Ehkki mainekas hotell ei ürita kunagi teie andmeid varastada, võib leiduda häkker, kes seadistab võltsitud Wi-Fi leviala ja nimetab seda hotelli Hotel WiFiks. Kui ühendate selle ühenduse, näevad nad kõiki andmeid, mida te selles võrgus saadate ja vastu võtate.


Miks on hotellituba WiFi kasutamine riskantne ja kuidas turvalisena hoida?

Miks on hotellituba WiFi kasutamine riskantne ja kuidas turvalisena hoida?

Kas hotell WiFi on turvaline ja turvaline?

VPN-i kasutamine kaitseb teid seda tüüpi rünnaku eest, kuid mitte paljud külalised ei kasuta VPN-e, mis teeb sellest tõhusa rünnaku ja häkker pääseb juurde oma e-posti paroolidele, sotsiaalmeedia paroolidele ning isegi panga- ja krediitkaarditeabele..

Häkker võib ka selle võrgu kaudu viiruse teie arvutisse jätta. Ja kui häkker on tõesti hea, saavad nad seda meetodit kasutada hotelli turvasüsteemi tungimiseks ja külaliste üksikasjade varastamiseks. Kui olete reisija, on see hirmutav teave.

Miks kasutada hotelli WiFi-d??

4G-mobiili andmete ühendamine võib olla väga kallis, eriti kui reisite. Reisijad otsivad võimalusi vähede MB-de kokkuhoidmiseks igal pool, kus vähegi võimalik, mis teeb hotelli WiFi kasutamise atraktiivseks. Kui te pole ettevaatlik, võivad teie mobiilse andmeside tasud ulatuda sadadesse dollaritesse. Seetõttu muutub hotelli WiFi kasutamine enamiku reisijate jaoks sunniks.

On mitmeid põhjuseid, miks võiksite olla Interneti-ühenduses isegi puhkuse ajal. Kui viibite ärireisil, on hädavajalik kasutada võrku. Ja isegi kui olete isiklikul reisil, soovite kasutada kaarte, et leida juhiseid, sotsiaalmeediat, et jagada pilte ja isegi tõlkida, kui olete mõnes muus riigis. Ja seda kõike ei saa teie mobiilse andmeside abil teha.

Hotelli WiFi kasutamise neli ohtu

Hotelli Wi-Fi kasutamisel võite neid rünnata.

 • Replay rünnak: Selle rünnakuga kordab häkker kasutaja autentimisseanssi. Nii saavad nad juurdepääsu võrgule ja saada oma ohvri isiklikku teavet.
 • Pealtkuulamise rünnak: Nagu varem arutatud, saab häkker selle rünnaku korral luua ohvri meelitamiseks võrgu. Kui ohver liitub võrguga, seatakse tema andmed ohtu.
 • Liikluse analüüsi rünnak: Selle rünnaku korral suudab häkker luurata hotellivõrku ja näha selle kohta edastatavaid andmeid.
 • Sõnaraamatu rünnak: Selles rünnakus üritab häkker võrgu parooli arvamiseks kasutada sõnastiku sõnu. See hõlmab julma jõu meetodit, rakendades kõiki võimalikke paroole.

Hotellid on lihtsad eesmärgid

Häkkerid peavad hotelle lihtsateks sihtmärkideks, kuna reisijad, kes peatuvad hotellides, ei soovi üldiselt oma mobiilseid andmeid kasutada, kuna see võib olla kallis. Enamik reisijaid otsib tänapäeval Wi-Fi-ga hotelle. Hotelli leviala rünnaku kõige levinum vorm on pealtkuulamisrünnak, kus häkker loob võltsvõrgu ja meelitab ohvrit seda kasutama. Ja kui plaanite ööbida hotellis, mis pole usaldusväärne ega odav, võidakse selle võrku häkkida.

Kuidas hotell WiFI kasutamisel turvaliselt püsida?

Kui te ei saa hotelli WiFi-turvalisust usaldada, kuidas siis reisil võrgus püsida? Siin on mõned näpunäited.

 • Ärge liituge peaaegu kõigi WiFi-võrkudega, mis on sama nimega kui teie hotell. Selle asemel küsige hotellivõimudelt Wi-Fi üksikasju.
 • Kontrollige selle kaitse üksikasju. WPA2 kaitseb turvalist WiFi-ühendust. Seda saate kontrollida, minnes võrgu atribuutidesse ja valides WiFi.
 • Kontrollige, kas parool töötab. Proovige ühendada vale parooliga. Kui see ikkagi ühendab, siis on see ebaõiglane.
 • Kasutage VPN-i. Kui ühendate VPN-i abil, on kogu liiklus krüptitud, nii et isegi kui häkker kontrollib võrku, ei saa nad lugeda midagi, mida teie saadate.

Parim VPN, mida saab kasutada hotellis ööbides

Seal on palju VPN-teenuse pakkujaid, kes kõik väidavad end olevat parimad. Kui tegemist on VPN-idega, mida hotellides kõige rohkem kasutada, siis soovite veenduda, et teie VPN pakub rakendusi seadmetele, mida kavatsete kodust eemal viibides kasutada. Nende seadmete hulka kuuluvad PC, Mac, Android, iPhone ja iPad. Samuti soovite kontrollida, kas teie VPN-il on õige tagasimaksepoliitika. Nii saate oma raha alati tagasi, juhuks kui VPN ei tööta reklaamitud viisil. Kokkuvõttes on siin hotellidele parimad VPN-id.

Muud kaitstud viisid

Lisaks VPN-ile on siin veel mõned viisid, kuidas kaitsta.

 • Hoidke oma operatsioonisüsteem ajakohasena. Kuna kõik suuremad tarkvaraettevõtted käivitavad pidevalt uusi värskendusi koos plaastrite ja veaparandustega, tähendab teie opsüsteemi värskendamine teie seadme ohutust.
 • Kasutage alati HTTPS-i veebisaite, kuna see tähendab, et need on ohutud. HTTPS-i tuleks eriti kasutada siis, kui jagate oma isiklikke fotosid või videoid.
 • Ärge kontrollige oma pangakontosid ega tehke veebiostuid, kui olete avalikus WiFi-ühenduses.
 • Kui ühendate hotelli WiFi-ühenduse, veenduge, et failide jagamise võimalus oleks välja lülitatud. Kui failide ühiskasutus on sisse lülitatud, pääseb häkker juurdepääsu teie seadme failidele.

Miks on hotell WiFi kasutamist riskantne – viimased mõtted

Kõik need tavad aitavad teil turvaliselt püsida, kuid parim viis avalikus WiFi-s kaitstuse tagamiseks on VPN. VPN-i kasutamisel pääsete juurde oma pangakontodele ja saate veebiostuid teha, kuna kõik teie tehingud on täiesti ohutud ja isegi kui häkker omab teie kasutatava võrgu üle kontrolli, ei suuda nad ikkagi teie andmeid lugeda.