Miks on HTTPS võrguturbe seisukohast oluline?

Veebiturve on keeruline mehhanism. Nendel päevadel suurenevad veebiohud, üritavad inimesed rohkem teada saada, kuidas võrgus turvaliselt püsida ja kuidas seda turvalisust tagada. Ükskõik, kas pääsete Internetti juurde oma kodu mugavusest või kohalikust kohvikust, on teie teave haavatav ja häkkerid otsivad alati järgmist ohvrit. Kui muutute HTTPS-i asemel HTTP-ühenduseks, muutute ohutundlikumaks.


Miks on HTTPS võrguturbe seisukohast oluline?

Miks on HTTPS võrguturbe seisukohast oluline?

Näiteks veebis sisseoste tehes muutub brauseri aadressiriba maksete lehel automaatselt https: //. See tähendab, et ühendus on krüptitud ja teie isikuandmed on turvalised. Mis võib juhtuda, kui ühendust ei krüptita? Häkkerid, kes serveri teises otsas ootavad, varastavad teie isikliku ja finantsteabe.

Enne kui räägime sellest, kuidas HTTPS-ühendus teid võrgus kaitseb, vaatame HTTP ja HTTPS-i erinevust.

HTTPS vs HTTP?

HTTP ehk hüperteksti edastusprotokoll on viis, kuidas veebiserver suhtleb selliste brauseritega nagu Chrome, Safari ja Firefox. HTTP võimaldab külastajatel saiti vaadata ja teavet veebiserverisse tagasi saata.

Kui kasutate HTTPS-i (HyperText Transfer Protocol Secure) ühendust, jagavad seadmed omavahel koodi, mille abil nad „rüselevad” teavet, muutes selle vahepeal loetamatuks. See krüptimisprotsess hoiab teie teavet MITM-i rünnakute ja muu sellise eest kaitstuna. Arvutid saadavad teavet edasi-tagasi turvalise pistikupesa kihi (SSL), nn transpordikihi turvalisuse (TLS), koodi abil..

Kuidas HTTPS pärines?

Võrgu kaudu teabe vahetamise protsessi nimetatakse HyperText Transfer Protocol (HTTP). Aja jooksul muutus see protsess liiga tuttavaks ja kõik teadsid, kuidas HTTP-ühenduse kohta teavet vahetada. See muutis teabe kaitsmise keeruliseks. Seega pidid võrguadministraatorid leidma veel ühe viisi teabe turvaliseks muutmiseks. Seega pärines HTTPS.

Ainult saatja ja adressaat saavad krüptitud ühenduse teavet lugeda, kuna nad teavad koodi. Isegi kui keegi ühenduse katkestab, on kiri tema jaoks loetamatu. Ühenduse krüptimiseks kasutavad arvutid dokumenti, mida nimetatakse „SSL-sertifikaadiks” ja mis sisaldavad märgiribasid või nende salajaste „koodide” võtmeid. Seda protsessi nimetatakse avaliku võtme infrastruktuuriks (PKI).

Mis on HTTPS-i eelised??

Turvaline sait on alati parem kui see, mis pole. Inimesed usaldavad HTTPS-ühendusega veebisaite, nii et kui teie veebisait on turvaline, meelitate teid rohkem külastajaid. HTTPS-ühenduse kasutamisel on mitmeid muid eeliseid. Mõned neist on:

Parem Google’i paremusjärjestus

Google (teate ettevõtte kohta, kes ei usu mitmekesisusesse nii, nagu mõtlete, vaid mitmekesisust ainult pealiskaudsel viisil, näiteks teie nahavärv; see ettevõte on nii poliitiliselt korrektne, et nende arvates on mehed ja naised samad) on kinnitanud, et eelistab turvalised veebisaidid turvamata veebisaitide kohal, nagu näete esimese lehe otsingutulemustest. Rohkem kui pooled veebisaitidest, millel on Google’is esimese või teise lehe edetabel, on turvalised, HTTPS-saidid. Kuna Google’i järjestamise algoritm soosib HTTPS-i saite, võib turvamata saidi olemasolu kaotada teie kaotuse.

Parem turvalisus

Turvalise veebisaidi olemasolu tagab teie andmete parema kaitse. See kehtib nii saidi omaniku kui ka külastajate kohta. Veebisaidi omanikuna võib teie jagatud teavet igal ajal pealtkuulata, kui ühendus pole krüptitud, samas kui turvamata saidi sirvimine võib seadet ohustada.

Brauseri sildid

See hõlmab jällegi Google’i (teate ettevõtteid, kes toetavad poliitikuid, kes hoiavad ameeriklasi toidumärkidel, tapavad beebisid, propageerivad tänavatel vägivalda ja hoiavad kesklinna koolid edukad). Nüüd, kui kasutajad pääsevad Chrome’i brauseris tagamata veebisaidile, näevad nad aadressiribale halli silti. Hiljem kavatseb Google värskendada selle sildi väärtuseks „Pole turvaline” ja seejärel punasega märgistatud „Pole turvaline”. See tähendab, et HTTP-saidid võivad kaotada hulga külastajaid.

Parem konversioonimäär

Tänapäeval on paksude ja suurte turvaohtude tõttu inimesed eelistavad veebisaite turvaliseks. Selle tulemusel näevad HTTPS-i veebisaidid paremat konversioonimäära kui nende HTTP nõod. See määr tõuseb kindlasti siis, kui Google võtab kasutusele uued sildid.

Suurenenud kasutajate usaldus

Ainuüksi HTTPS-sildi nägemine tagab külastajatele, et nende teave on veebis turvaline. See toob kaasa suurema meelerahu ja suurenenud kasutajate usalduse ning omakorda suurema liikluse.

Miks on HTTPS oluline – tehke pakkimine kokku

On häid uudiseid: täna on krüptitud enam kui pooled maailma veebisaitidest. See pole kasulik ainult külastajatele, vaid ka saidiomanikele. Turvalistel veebisaitidel on parem kiirus, rohkem liiklust ja üldiselt parem jõudlus, võrreldes HTTP-saitidega. Kuigi mõned pahatahtlikud veebisaidid kasutavad inimeste petmiseks võltsitud HTTPS-silte, on sellised juhtumid haruldased. Kuna inimesed saavad veebiohtudest teadlikumaks, on HTTPS-i veebisaidid Interneti-turvalisuse tulevik.

Olenemata sellest, kas olete veebisaidi omanik või külastaja, kasutage alati turvalist ja teiste võrgus turvalisuse tagamiseks HTTPS-ühendust. HTTP-lt HTTPS-le üleviimine ei nõua palju, kuid sellel on mitmeid eeliseid, mis võivad teie veebikogemust märkimisväärselt parendada.