Mis on seemnekast? Algajate juhend

Niisiis, olete kuulnud mõistet “seemnekast” ja pole veel välja mõelnud, mis see tegelikult on… Võib-olla olete torrenter, kes tahab aru saada, kuidas see teenus teie elu lihtsamaks teeb? See juhend on seemnekastide põhiline ülevaade, mis aitab tavakasutajal paremini mõista, mis see konkreetne teenus tegelikult on.


Mis on seemnekast? Algajate juhend

Mis on seemnekast? Algajate juhend

Mis on seemnekast?

Niisiis, teate, et Seedbox on midagi, mida inimesed kasutavad torrentiks. Tore, aga mis see täpselt on?

Seedbox on spetsiaalne veebiserver, mis leeserdab ja eraldab torrente kogu aeg. Teisisõnu, see on virtuaalne arvuti, mida inimesed saavad kasutada torrentide allalaadimiseks ja üleslaadimiseks, ilma et neid oleks oma isikliku IP-ga lingitud.

Selle teenuse mõte on see, et saate juurdepääsu pilvepõhisele serverile, mis laadib teie torrentid alla (ja seemned) teile. Pärast seda saate faili hõlpsalt oma arvutisse alla laadida, ilma et teie Interneti-teenuse pakkuja saaks aru, et olete piinelnud HTTPS, FTP, FTPS või SFTP kaudu.

Mis on seemnekasti eelised?

Kui te pole tõsine torrenter, ei pruugi te näha sedalaadi teenuse tellimise eeliseid. Kuid Seedbox pakub oma kasutajatele üsna palju eeliseid kõigile kasutajatele.

Privaatsus

Tavaliselt puutub VPN-iga torrentides kokku teie avalik IP-aadress kõigile, kes kuuluvad teie sülem (samasse torrentivõrku). See muudab piinamise ohtlikuks, kuna teie IP on teie tegeliku identiteedi üks suuremaid metaandmete näitajaid. Seedbox töötab selle probleemi ümber, kuna see võimaldab teil faile torrentida ilma arvutit kasutamata või oma IP-d paljastamata. Kuna kasutate pilvepõhist serverit (või virtuaalset arvutit), pole teie tegelikul arvutil torrentiga üldse pistmist. See tähendab, et nii teie avalik IP on turvaline ja et teie Interneti-teenuse pakkuja ei saa teie torrente jälgida ja seetõttu ühendust luua. Piiratud failide arvutisse allalaadimine ei muuda seda privaatsust, kuna protokollid, mida kasutate failide eemaldamiseks Seedboxist, registreeritakse teie Interneti-teenuse pakkujana tavalise Interneti-liiklusena.

Ribalaius

Kuna Seedboxis on nii seemneid kui ka torusid eemalt, ei mõjuta see teie ribalaiust üldse. Tegelikult ei seata teie ribalaiust isegi kahtluse alla enne, kui olete failid kastist arvutisse üle kandnud. Ka torrentite külvamine on väga lihtne, kuna teenus teeb seda pidevalt ise ja jälle ilma teie isiklikku ribalaiust segamata. Kui teil on piiratud ühendus, võib see olla lihtsalt teie parim võimalus piinade jaoks.

Kiirus

Enamik seemnekaste võimaldab allalaadimiskiirust kuni 1 GBPS. Kuna jällegi ei hõlma see protsess teie personaalarvutit ega isiklikku Interneti-ühendust, võib see teenus aidata teil suurte failide allalaadimist uskumatult kiiresti. See võib olla suurepärane võimalus inimestele, kes oma algselt aeglase Interneti tõttu ei saa virtuaalset privaatvõrku kasutada.

Mugavus

Kuna see teenus on veebipõhine, saate oma Seedboxi hõlpsalt torrentfailideks ka siis, kui olete väljas ja umbes. Sellele teenusele pääseb juurde mis tahes veebibrauseri kaudu, nii et saate telefoni kaudu sellele torrente lisada ja siis koju jõudes alla laadida piinatud faili.

Kolm liiki seemnekaste

Saate tellida kolme tüüpi seemnekaste:

Ühine külvikast

See on täiuslik Seedboxi tüüp uutele kasutajatele. Põhimõtteliselt on serveril, kus Seedbox töötab, sellel seadistatud mitu kontot ja igal kasutajal on juurdepääs serveri ressurssidele. Seda tüüpi kasutades leiate tavaliselt, et kogu tarkvara ja rakendused, mida saate oma Seedboxiga kasutada, on juba installitud ja neid on lihtne kasutada. Kui olete keegi, kellele meeldib aeg-ajalt tormata, on see valik teie jaoks.

VPS seemnekast

VPS-i ehk virtuaalseid privaatservereid saab kasutada ka seemnekastidena. Põhimõtteliselt on Seedbox seadistatud VPS-ile ja selle jagamise asemel teistele kasutajatele saate osa oma ressurssidest endale. Kui te pole harjunud SSH-ga töötama, ei soovitaks ma seda konkreetset võimalust. Paljud teenused, mida saate kasutada, annavad VPS Seedboxi kasutajatele juurjuurdepääsu oma pirukaosale, mis tähendab, et see valik on vahendaja edasijõudnutele kasutajatele.

Spetsiaalne seemnekast

Põhimõtteliselt tähendab see, et Seedbox on üles seatud serverisse, mida saate kasutada ainult teie. See on ideaalne võimalus kasutajatele, kes kogu aeg piinavad ja soovivad oma seemnekaste hallata ja konfigureerida vastavalt enda vajadustele. See on kõige kallim teenuseliik, mida saate saada. Selle õigeks tööks on vaja ka palju tehnilisi teadmisi. Kui te pole kogenud kasutaja, kes teab, mida nad sellega seoses teevad, ei soovita ma seda võimalust kasutada.

Kuidas faile oma seemnekastist alla laadida

Selle juhendi ülejäänud osas keskendun rohkem jagatud külvikarbidele. Miks? Kuna ma eeldan, et kui olete spetsiaalse Seedboxi käitamiseks piisavalt osav, ei vaja te tegelikult minu nõuandeid. Jagage tavapäraseid kasutajaid, kes on huvitatud jagatud seemnekasti proovimisest, arutame, kuidas te seda teete.

  1. Telli oma valitud teenus. Kui teie konto on loodud, saate juurdepääsu seemnekastile mis tahes brauseri kaudu.
  2. Pärast sisselogimist märkate (tavaliselt), et teil on juurdepääs: A pilvepõhine torrenti klient, a failihaldur, ja a armatuurlaud oma konto haldamiseks.
  3. Allalaadimise alustamiseks hankige magnetilüli soovitud torrenti jaoks ja kleepige see klienti.
  4. Oodake, kuni Seedbox torrenti alla laadib. Kiiruse tõttu ei lähe see kauaks.
  5. Kui torrent on tehtud, saate faili oma seadmesse alla laadida. Selleks on mõned viisid, kuid siin on kõige lihtsamad:
    1. Laadige alla otse HTTPS (nii et laadige fail lihtsalt alla nagu teie brauseri mis tahes muu fail). Võite allalaadimise ajal kasutada VPN-i, et lisada täiendav kaitsekiht, kui tunnete, et see on vajalik.
    2. Kasutage krüptitud FTP-ühendus. Selle valiku jaoks peaksite failide turvalisse ühendusse allalaadimiseks integreerima FTP-tarkvara.

Kas peaksite VPN-i kasutama koos seemnekastiga?

Oleme kirjutanud võrdleva ülevaate sellest, mida Seedbox ja VPN teha saavad. Nüüd arutame aga, kas tasub investeerida nii Seedboxi kui ka VPN-i.

Nüüd maksavad mõlemad teenused raha ja paremad teenused maksavad ilmselt pisut rohkem kui teised. Nii VPN-i kui ka Seedboxi omamine pole odav ettevõtmine. Niisiis, kuidas sa tead, kas peaksid kasutama mõlemat teenust?

Lihtne. Alustuseks mõelge välja, mida otsite.

Seemnekastid kindlustavad küll teie piinava tegevuse, kuid ei tee absoluutselt midagi teie üldise Interneti-aktiivsuse jaoks. Kas peate olema kogu aeg turvaline? Siis saab VPN teid sellest aidata. Kui kõik, mida otsite, on kiire torrent ja te ei hooli tegelikult VPN-i turvafunktsioonidest, siis pidage kinni Seedboxist.

Kui soovite aga kiiresti torrentit ja kogu aeg turvalist Interneti-ühendust säilitada, on mõlema teenuse kasutamine kindlasti teie huvides. Nii saate VPN-i aeglasest Interneti-vormingust mööduda, kuid säilitage siiski oma privaatsust ja turvalisust võrgus. Pakun, et torrentivastaste riikide kasutajad peaksid seda konkreetset võimalust kasutama. Kuigi Seedboxi kasutamine ei näita allalaaditavaid torrente, näete Interneti-teenuse pakkujat siiski, et kasutate Seedboxi. Kui see on midagi, mida soovite peita, teeb VPN kindlasti triki.

Parim seemnekasti VPN

Kui see on midagi, mis teid huvitab, soovitan teil kasutada ainult usaldusväärset ja usaldusväärset VPN-i. ExpressVPN töötab ideaalselt koos seemnekastiga, eriti kuna sellel on nullilogide poliitika, mida on reaalses elus proovitud ja testitud. ExpressVPN privaatsusele orienteeritud teenus tagab, et võrgutoimingud on teie ainuisikulised teadmised. Saate seda teenust proovida, kasutades teenuseosutaja 30-päevast raha tagastamise garantiid, ja testige seda kõigepealt ise. Kui te ei leia, et see oleks teie jaoks teenus, saate vaadata mõnda allolevas tabelis loetletud kõrgeima taseme VPN-e.

Mis on seemnekast – lõplikud mõtted

Daamid ja härrasmees, siin on see lihtsa juhendi seemnekastid keskmise Interneti-kasutaja jaoks. Kui olete torrenti kasutaja, on see kindlasti teenus, mida peaksite proovima. Parimate tulemuste saamiseks vali kindlasti oma tehnilise võimekuse põhjal teie jaoks õige tüüp Seedbox. Ärge unustage, et suurema turvalisuse lisamiseks võite kasutada VPN-i, kuid see pole tegelikult midagi, mida peate tingimata tegema. Nüüd tahan rõhutada, et teie Seedboxi allalaadimise kiirusel on palju pistmist nn suhtega. Põhimõtteliselt kajastab see seda, kui palju olete leebet vs seda, kui palju olete külvanud. Mida parem on teie suhe (st mida rohkem te seemneid sööte), seda parem on teie allalaadimiskiirus.

Kas kasutate seemnekasti? Kas on midagi, mida teie arvates peaks uus kasutaja teadma? Jäta kommentaaridesse allpool!