S5Mark – VPN-na maskeeritud juurkomplekt nakatab Windows 10 seadmeid

Näib, nagu pole Internet kunagi oma osa ohtudest. Hiljuti puhkesid uudised, et VPN-na varjatud juurkomplekt S5Mark on nakatanud Windows 10 seadmeid. Mis on juurkomplekt? Kuidas see teie arvutit nakatab ja mida saate teha, et turvalisus püsiks??


S5Mark – VPN-na maskeeritud juurkomplekt nakatab Windows 10 seadmeid

Ohud on mitmesugused!

On selliseid ähvardusi nagu valitsus- ja turvaagentuurid ning Interneti-teenuse pakkujad, kes nuusavad kasutajaid ja varastavad salaja nende andmeid. Ja siis on olemas sellised ohud nagu häkkerid, küberkurjategijad ja pahavara, mis võivad teie seadet kahjustada ja teie identiteedi varastada.  

Tundub, et ohud suurenevad iga päevaga ja Interneti-kasutajad otsivad pidevalt lahendusi, mis neid kaitseksid ja nende andmeid võrgus turvaliseks hoiaksid. Kuid lollikindlat lahendust pole.

Interneti-turvalisuse väga populaarne tööriist on virtuaalne privaatvõrk. VPN on tarkvaraprogramm, mis tuleb alla laadida ja paigaldada seadme, ja see kaitseb kasutajat, edastades kogu liiklus läbi turvalise tunneli.  

Seda protsessi nimetatakse krüptimiseks, mille abil edastatud andmed on loetavad ainult kasutajale ja turvalisele VPN-serverile.  

Keegi teine ​​ei pääse võrku ja isegi kui nad teevad krüptitud liiklust, pole see neile loetav. Isegi Interneti-teenuse pakkujad ei saa VPN-i kasutamisel teid luurata.

Kuid tuleb välja, et isegi VPN-id pole nende populaarsusest hoolimata kõige turvalisem lahendus. Nendega on seotud mitmesuguseid ohte, neist viimane on VPN-na varjatud juurkomplekt. 

Kui otsite VPN-i, registreeruge kindlasti ainult esmaklassiliste VPN-teenuse pakkujate juures, kes tagavad teie veebipõhise privaatsuse ja turvalisuse.

Mis on juurkomplekt?

Juurkomplekt on pahavara vorm, mille kasutajad laadivad oma seadmesse sageli tahtmatult alla. Pärast allalaadimist annab see pahavara volitamata kasutajatele juurdepääsu seadmele ja sellel olevatele andmetele.

Zacinlo juurkomplekt on pikka aega olnud kurikuulus, see on hiljuti vormi muutnud ja muutunud ohtlikumaks. Nüüd on see Internetis anonüümse “VPN” -teenusena nimega S5Mark, mis hiilib Windows 10 süsteemidesse ja saab iga kasutaja tegevuse ekraanipilte oma kontrolliserverisse saata.

Pole veel kindel, kui palju süsteeme on nakatunud, kuid on leitud, et enamik rünnatud süsteeme asus USA-s ja käitasid Windows 10.

Mida see teeb?

Nagu iga pahavara, kaob see juurkomplekt pärast allalaadimist teie arvutis laastavalt! Zacinlo on juba pikka aega tegutsenud, hiilides tavaliselt vabavara alla seadmeid, mis väidavad, et eemaldavad teie seadmest pahavara või parandavad brauseri jõudlust.

Kuna pahavara on olnud pikka aega olemas, on see võimaldanud selle arendajatel anda rakendusele väga võimsaid funktsioone, näiteks:

 • SSL-side pealtkuulamine ja dekrüptimine, hiilides brauserisse ja süstides teie külastatud veebilehtedele kohandatud Javascripti
 • Lehtede ümbersuunamine brauserites, laadides varjatud taustal teisi lehti varjatud akendesse
 • Reklaamide süstimine brauserisse
 • Ekraanipiltide tegemine ja nende saatmine juhtiserverisse
 • Pahavaravastaste lahenduste tuvastamine ja keelamine
 • Varjates end pahavara krüpteeritud versioonide kopeerimisega kogu arvutisse

Kui arvate, et need on hirmutavad, pole te midagi näinud, sest Zacinlo on ka keerukate võimalustega, et ennast automaatselt värskendada ja teie arvutis olevad teenused juhtimis serverist käsul välja lülitada. Neid võimalusi on nimetatud väga modulaarseteks ja konfigureeritavateks ning neid saab kasutada isegi Zacinlo muutmiseks millekski ohtlikumaks.

Zacinlo sai alguse klikkidepettusest, mille käigus süstiti brauserisse reklaame eesmärgiga tagada makseid veebireklaamiagentuuridelt. Sama funktsioon on ka reklaamidel, mille Zacinlo juurkomplekt taustal alla laadib.

Kuidas olla turvaline

Väidetavalt kaitsevad VPN-id andmeid väliste ohtude eest. VPN-i kasutamisel võite olla kindel, et teie liiklus on ohutu ja teie andmed on krüptitud. Kuid mitte iga VPN ei paku kaitset.

Seal on mitu tasuta VPN-i, mis varastavad tegelikult kasutajaandmeid kaitse pakkumise nimel. On olemas tasuta VPN-e, mis tulevad koos arvutite ja nutitelefonidega, kuid teevad rohkem kahju kui kasu. Kasutajad peavad olema sellistest VPNidest teadlikud.

Zacinlo juurkomplekt nakatab nüüd seadmeid võltsitud S5Mark VPN-i kujul, millel pole reaalset VPN-i funktsiooni, peale võltsitud kasutajaliidese, mis lollitab inimesi mõtlema, et VPN on aktiivne. Pärast aktiveerimist laadib rakendus alla ja installib ülejäänud pahavara. 

Kahjuks pole antimalware, mis suudaks Zacinlo allalaadimist tuvastada ja takistada. Kasutajate kohustus on olla ettevaatlik, mida nad alla laadivad.

Kui juhtub, et laadite pahavara alla, on turbelahendusi, mis aitavad teil sellest lahti saada. Kuid enamasti tuvastavad kasutajad pahavara, kui see on juba piisavalt kahju teinud.

Vaata ette!

Parim kaitse on olla ettevaatlik oma seadmesse alla laaditava teabe suhtes. On mitmeid tasuta rakendusi, mille kasutajad laadivad alla paljudel põhjustel, kuid mitte kõik neist pole ohutud. Ükskõik, kas laadite alla mängu või VPN-i, on enne seadmele alati juurdepääsu andmist oluline kontrollida selle legitiimsust.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map