VPN-i pakkuja rakendused vs avatud lähtekoodiga VPN-kliendid

VPN-i pakkuja rakendused vs avatud lähtekoodiga VPN-kliendid – milliseid on ohutum, lihtsam, kiirem ja kindlam kasutada? Avatud lähtekoodiga tarkvara on energiakasutajate jaoks suur lemmik nende paindlikkuse ja läbipaistvuse tõttu. Nüüd kerkib järgmine küsimus: kas kõiki avatud lähtekoodiga VPN-i kliente võrreldakse populaarsete VPN-i rakendustega, mis pärinevad sellistest lisatasu pakkujatest nagu ExpressVPN, NordVPN ja IPVanish?


VPN-i pakkuja rakendused vs avatud lähtekoodiga VPN-kliendid

VPN-i pakkuja rakendused vs avatud lähtekoodiga VPN-kliendid

Õige vastus pole täpne. Samuti tuleb vaadata, milline on teie tehnilise oskusteabe tase ja kannatlikkus tulevikus ning kuhu usaldate pikas perspektiivis.

Avatud lähtekoodiga VPN-kliendid: sissejuhatus

Avatud lähtekoodiga VPN-i kliendid põhinevad OpenVPN-i protokollidel, mis on iseenesest avatud lähtekood ja mida on mitu korda kontrollitud. Neid peetakse üldiselt väga turvalisteks VPN-protokollideks. Isegi enamus suletud lähtetüübi VPN-i kliente kasutab VPN-i vaikeprotokollina OpenVPN-i.

Siiski tuleb meeles pidada, et need rakendused on mõeldud ainult tarkvara pakkumiseks VPN-i kliendile. Kui te nuppu käsitsi seadistamiseks ei vajuta, vajate ühenduse loomiseks VPN-teenuse pakkuja teenuseid.

Avatud lähtekoodiga VPN-i kliendid – plussid ja miinused

Avatud lähtekoodiga VPN-klientidel on vastavad lähtekoodid pidevalt kuvatavad, et neid saaks kontrollida ja auditeerida. Siiani pole teatatud olulistest tagauksest ega turvaaukudest.

See läbipaistvus kujutab endast suurt eelist kõigi VPN-i rakenduste ees. Reaalsus on see, et kui te ei saa VPN-i rakenduse lähtekoodi kontrollida, pole garantii, kuidas teie privaatsust kaitstakse. Kindlasti peaksite suutma tõlgendada sobivat ja asjakohast koodi ning tahtlikult istutatud lüngad võivad teie kontrolli alt väljuda..

Seega teoreetiliselt ei saa te ühegi omanduses oleva rakendusega oma privaatsuse kaitses kindel olla. Praktilise poole pealt, kui peaksite oma VPN-teenuse pakkujat oma rakenduses oma privaatsuse kaitsmisel umbusaldama, oleks mõistlik mitte saata oma liiklust selle serveritesse.

Seetõttu on ülioluline, et enne temaga registreerumist uuriksite oma VPN-teenuse pakkuja head tahet ja mainet turul. Kui te ei usalda ühtegi VPN-teenuse pakkujat, saate mis tahes usaldusväärse pilveteenuse pakkuja kaudu seadistada isegi oma isikliku VPS-i või virtuaalse privaatserveri..

See protsess on aga palju tüütum ja võtab palju kauem aega kui mõne IP-aadressi sisestamine teie VPN-i kliendisätetesse. Lisaks, kui te ei tea tegelikult, kuidas käsurida õigesti kasutada, ei pruugi see teie jaoks olla mõistlik valik. Lisaks võite teha ka vigu, rikkudes sellega oma katsed veebis anonüümseks jääda.

Parimad avatud lähtekoodiga VPN-kliendid

Siin on nimekiri kõige populaarsematest avatud lähtekoodiga VPN-klientidest, mida saate kasutada:

 • OpenConnect
 • OpenVPN
 • LibreSwan
 • TCP-krüpt
 • tugevSwan

VPN-i pakkuja rakendused

Mis tahes VPN-i pakkuja rakenduse suurim eelis on see, et seda on lihtne kasutada. Igal teie tellitud VPN-teenuse pakkujal on oma tarkvara sujuvamaks muutmise oskused ja see pakub teile suurepäraseid kasutajakogemusi. Samuti kujundab see oma rakendused tavapärase VPN-teenusega täiesti tõrgeteta toimimiseks. See säästab palju aega käsitsi konfigureerimisel või serveri IP-aadresside sisestamisel.

Tuntud teenusepakkujatelt pärit VPN-i rakendustel on ka privaatsuse suurendamiseks suuremad funktsioonid kui avatud lähtekoodiga VPN-klientidel. Nende hulka kuuluvad: lekkekaitse, Interneti-ühenduse katkestavad lülitid, kui teie VPN katkeb, ja serveri asukoha muutmine ning VPN-protokoll.

Samuti, kui VPN-rakenduse on välja töötanud osapool, kes haldab teie serveriga ühendatud võrku, siis tagate, et kõik kriitilised võrgumuudatused kajastuvad kohe selle rakenduses.

Näiteks ja kui majanduslikult raskes olukorras New Yorgi osariiki paigutatud serveri asukoht muutub funktsionaalseks, kustutatakse see rakendusest. Kui mõnes muus linnas lisatakse serveriklaster, kuvab rakendus selle värske variandina. Avatud lähtekoodiga klientide puhul peate teenusepakkuja värskelt konfigureeritud failid käsitsi laadima, mis võtab muidugi palju kauem aega. Heitke pilk allolevatele parimatele premium VPN-pakkujate rakendustele.

 • ExpressVPN
 • BulletVPN
 • NordVPN
 • IPVanish
 • VyprVPN

VPN-i pakkuja rakendused vs avatud lähtekoodiga VPN-kliendid – viimane otsus

Avatud lähtekoodiga VPN-i kliendi seadistusprotsess on pikem, kui käsitsi versiooniuuenduste tegemisel kulub tulevikus rohkem aega. Sellepärast on soovitatav jääda VPN-teenuse pakkuja pakutavasse rakendusse. Kui VPN-i pakkuja ei saa aga teie enda seadme jaoks rakendust välja töötada või kui soovite oma isiklikku pilvepõhist VPN-serverit, on avatud lähtekoodiga VPN-klient usaldusväärne varukoopia.

Mõlemal juhul on tasakaal ühtlaselt kallutatud. Teie ülesanne on valida olenevalt olukorrast.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map