VPN vs Antivirus: milline on parim veebikaitse 2020. aastal

Kõik, kes omavad arvutit ja on veebiturvalisusest teadlikud, tunnevad viirusetõrjetarkvara ja virtuaalseid privaatvõrke (VPN). Kui vajate võimalusi enda ja oma andmete kaitsmiseks veebis olles, on need ülimad lahendused.


VPN vs Antivirus: milline on parim veebikaitse 2020. aastal

VPN vs Antivirus: milline on parim veebikaitse 2020. aastal

Veeb on ohtlik koht, kus igas digitaalses nurgas varitseb midagi tumedat. Tänapäeval on teie andmete turvalisus petturite ja häkkerite eest kaitstult raskendatud. Millised on parimad tööriistad virtuaalse maailma tundmatute ohtudega võitlemiseks? Siin on pildil VPN-id ja viirusetõrjetarkvara.

Nii VPN kui ka viirusetõrje kliendid kaitsevad teie arvutit ohtude eest. Niisiis, püsiv kahtlus, mis teil võib tekkida, on see, kas saate neid üksteisega asendada.

VPN ja viirusetõrje – erinevused

Ehkki pinnalt näib, et neid mõlemaid kasutatakse sarnastel eesmärkidel, on neil sügavamad erinevused.

Mida teeb VPN

Virtuaalne privaatvõrk pakub teile võrgus olles täielikku privaatsust. VPN-i turvalise krüptitud ühenduse abil saate privaatset sidet pidada. Kolmandad osapooled või häkkerid ei saa teie andmeid ega sirvimistegevusi vaadata, kuna kogu teie Interneti-liiklus on krüpteeritud. See varjab teie algse IP-aadressi, suunates Interneti-liikluse krüptitud tunneli kaudu.

Mida viirusetõrje teeb

Viirusetõrjetarkvara skannib teie külastatud veebisaite ja muid teie süsteemiga ühendatud seadmeid. See tuvastab sissetulevad ohud nagu viirused, troojalased ja ussid. Muud varjatud ohud hõlmavad pahatahtlikku tarkvara, mis siseneb teie süsteemi, jääb varjatuks ja nakatab teie faile. Kui viirusetõrje tuvastab pahatahtliku tarkvara, saadab see selle karantiini, kust saate asjakohaseid meetmeid võtta.

Vaatleme nüüd sügavamalt viirusetõrjetarkvara ja VPN-ide funktsionaalsust ning õppige, mis aitavad teie veebipõhist privaatsust paremini kaitsta. Kuid kõigepealt peate teadma, milliste ohtudega võrgus silmitsi seisate.

Veebipõhised ähvardused

Digitaalne maailm on täis ohtusid, mis võivad olla hävitavad süütutele kasutajatele, kes ei tunne oma külastatavate veebisaitide pärast kahtlust. Kõikjal on võimsaid ohte, igas suuruses ja vormis.

Neid nimetatakse ühiselt pahavaraks või pahatahtlikuks tarkvaraks. Need on tarkvaraprogrammi kujul, mis saab teie seadmesse brauseri kaudu siseneda. Mõned tüüpi nuhkvara, troojalased, viirused, reklaamvara ja ussid. Mõned neist võivad põhjustada teie andmetele ja riistvarale korvamatut kahju. Need võivad teie seadet nakatada, faile kustutada ja töötlemist aeglustada.

  • Algsektoriviirused on need, mis esinevad CD-ROMides ja teistes välistes salvestusseadmetes. Kui räägime pilvesalvestusest, on neid väga harva.
  • Troojalased on käivitatavad programmid, mis pinnal meenutavad kasulikke rakendusi. Need sisaldavad peidetud viirusi.
  • Ussid on hävitavad programmid, millel on võime nakatada mitmesuguseid seadmeid ise paljundades.

Kuid pahavara kaitsmine pole sirvimise ajal ainus mure. On ka muid ohtusid, millega võite kokku puutuda, kui voogesitate või veebist andmeid alla laadite. Identiteedivargused, rämpspost ja andmepüügipettused on kõige tavalisemad ohud, millega kõik silmitsi seisavad. Interneti-tsensuur ja karistused piiratud sisule juurdepääsu eest sõltuvad ka geograafilisest asukohast.

Häkkerid pääsevad teie serverisse juurde, kasutades DNS-i (domeeninimede süsteemi) turvaauke, mida nimetatakse DNS-rünnakuks. Üks peamisi rünnakuid on teenuse keelamise (DoS) rünnak, mis katkestab teid ajutiselt veebist. Eelkõige on suurenenud järelevalve valitsuste, Interneti-teenuse pakkujate, ettevõtete ja küberkurjategijate poolt, kes kaevandavad teie andmeid erinevatel eesmärkidel.

Kuid hea uudis on see, et viirusetõrjetarkvara ja VPN-id saavad teie arvutit kaitsta nende küberohtude eest. Vaatame nende olulisi tugevusi ja võimalikke nõrkusi.

Viirusetõrjetarkvara

Viirusetõrjetarkvara võrdleb kõiki teie töötavaid programme teadaolevate ohtude olemasoleva loeteluga. Skaneerides oma seadet õelvara olemasolu ja hinnates teie arvuti tegevust, veendub see, et pole ohtu.

Kui olete Interneti-ühenduse loonud, olete avatud mis tahes kasutatava kanali kaudu pahavaranakkustele. Kui kasutate e-posti kliente, veebisaite, rakendusi või uusi faile, tutvustab uus kood teie seadme protsessorit. Viirusetõrjetarkvara saab seda ära hoida. See kahtlane kood avastatakse viirusetõrjekontrollis, mida peaksite pidevalt töötama. Kood eraldatakse ja eemaldatakse automaatselt.

Kahjuks on sellel teadaolevate ja olemasolevate ohtude loetelu piiratud arv. Kuid iga päev ilmnevad uuemad ohud ja viirusetõrjelahendused peavad pidevalt arenema. Seetõttu peaksite tarkvara aeg-ajalt värskendama.

Virtuaalne privaatvõrk

VPN saab teie identiteeti maskeerida ja kaitsta teie privaatsust veebis. Häkkerid, kurjategijad ja mõned võimud luuravad inimeste veebitegevusi. Kuid kui kasutajad valivad VPN-id, ei saa need nuhkimisagentuurid neid kahjustada. VPN-id kasutavad tunnelimisprotsessi ja kapseldavad teie andmed, mis hoiab neid varjatud silmade eest varjatud. See loob krüptitud ühenduse, mis muudab teie andmed ja tegevused valitsuste, nuhkimisagentuuride või küberkurjategijate jaoks loetamatuks..

VPN-iga saate veebis anonüümseks jääda, luues ühenduse nende turvalise privaatserveri abil veebi. Nii hoitakse teie tõelist IP-aadressi varjatud. Mõnes riigis keelavad valitsused mõned veebisaidid või piiravad kodanike juurdepääsu Internetile. Kasutajad pääsevad sellele tsenseeritud sisule, blokeeritud televõrkudele ja muudele piiratud teenustele VPN-serveri kaudu endiselt juurde.

Kvaliteetsed VPN-id kasutavad täiendava turvalisuse tagamiseks ka kaitseklappe ja automaatseid hävituslüliteid. Kui VPN-server katkeb, katkestavad nad teie ühenduse veebiga. See on eriti oluline, kuna kui VPN-server on maas, jäetakse uksed jälgimiseks avatuks.

Kuid nii palju kui teie arvutit pahatahtliku tarkvara eest kaitsta, on VPN-id maha jäänud. Viirusi või nakatunud faile on võimalik alla laadida, kui te pole ettevaatlik ja klõpsate kahtlastel linkidel.

Kohtuotsus

Nüüd, kui olete õppinud nende kahe peamised erinevused, peaks olema selge, et kasutatav tööriist sõltub teie vajadustest. Kui vajate veebikaitset ja privaatsust, peaksite otsima tuntud VPN-i. See takistab häkkerite teie tegevusse sisselogimast ja kaitseb teie tundlikke andmeid varastamise eest. Kuid te ei saa öelda, et VPN pakub teile 100% kaitset.

Parimatel VPN-idel on küll sisseehitatud pahavarakaitse, kuid see pole nii tõhus kui see, mida saate viirusetõrjeklientidega. Teisest küljest ei saa viirusetõrje teile veebis anonüümsust ja privaatsust pakkuda. Fakt on see, et VPN-id ja viirusetõrjetarkvara töötavad hästi üksteist täiendades, mitte konkureerides. Mõlema tööriista parimaks kasutamiseks on parem neid ühendada.