VPN vs Tor anonüümselt torrentimiseks

Kas peaksin kasutama Tor või VPN, et torrentid anonüümselt alla laadida? See on küsimus, mida meie lugejad palju küsisid. Nii virtuaalsed privaatvõrgud kui ka Tor-brauser võimaldavad teil veebile anonüümselt juurde pääseda. Kuid kumb on parem anonüümseks piinamiseks? Selles VPN vs Tor võrdluses vaatleme plusse ja miinuseid iga meetodi kasutamisel torrentite allalaadimiseks Bittorrenti, uTorrenti või sarnaste P2P-i rakendustega.


VPN vs Tor anonüümseks torrentimiseks

VPN vs Tor anonüümselt torrentimiseks

Aja jooksul Internet areneb ja sama kehtib ka veebitehnoloogiate kohta. Möödas on need staatiliste veebilehtede päevad ja vajadus oodata, kuni veebilehe elemendid laadivad. Saate osta 4G LTE-seadmeid, mis võimaldavad liikvel olles veebile juurde pääseda lõõskava kiire kiirusega!

Tänapäeval on võimalik veebi kaudu alla laadida ka suurusega meediumifaile ja sisu, isegi kui teil pole eriti kiiret ühendust. Nagu miljonid teised veebikasutajad, saate ka torrentitarkvara ja P2P-teenuseid kasutada ilma probleemideta HD-filmide ja sarnaste suurte failide allalaadimiseks. Torrentid said populaarseks pärast selliste populaarsete failijagamisteenuste nagu Limewire ja Napster lõpetamist. Autoriõiguse rikkumise või DMCA-teadete vältimiseks peate torrentite allalaadimistegevusi tegema siiski anonüümselt.

Torrentite allalaadimise vajadus anonüümsuse järele

Tehnoloogia on kaasas selle libiseva küljega ja see on rakendatav ka torrent-tarkvara jaoks. Piinamist ei peeta iseenesest ebaseaduslikuks tegevuseks, kuid mõnikord võite sattuda suppi selliste tegurite põhjal nagu teie juurde pääsevad saidid ja allalaaditud sisu. Mõnikord satuvad torrentide kasutajad juriidilistesse probleemidesse, kuna nad tahtmatult laadivad alla sisu, mida nad ei tea, võivad olla ebaseaduslikud.

Torrenti tarkvara kasutamise ajal võidakse teile tegelikult esitada süüdistus autoriõigusega kaitstud materjalide ebaseadusliku juurdepääsu ja allalaadimise eest ning tagajärjed võivad mõnikord olla tõsised.

Piinamisega seotud luksumine on ajendanud miljoneid selliste teenuste kasutajaid kasutama spetsiifilisi teenuseid ja tarkvara, mis pakub neile võrgus teatavat privaatsust. On mõned võimalused, mille hulgast saate piinamiseks valida, püsides võrgus nähtamatu. Enne sellise valiku tegemist on vaja mõelda selliste meetmete plussidele ja miinustele. Enamik privaatsust teadvustavaid torrentide kasutajaid kasutab kas VPN-teenuseid või Tor-võrku.

Torrenting läbi VPN

Virtuaalset privaatvõrku ehk VPNi, mis on kunagi olnud geikute ja ettevõtjate lemmik, kasutavad miljonid veebikasutajad kogu maailmas laialdaselt. See on tehnoloogia, mis võimaldab teil veebi juurde pääseda ja peaaegu kõiki toiminguid veebis täita, maskeerides samal ajal arvuti IP-aadressi tõhusalt. Ükski Interneti-liiklust jälgiv üksus ei saa IP-aadressi välja mõelda ja lõpuks on see virtuaalne IP, mida kasutab VPN-teenuse pakkuja. Pidage meeles, et mõned VPN-teenused toetavad P2P-rakendusi, teised mitte.

VPN-iga on kaasas ka krüptimine, minimeerides nii andmete kaotsimineku või varguse riski veebis. Saate kasutada torrente VPN-teenuste kaudu ja saavutada mõlemad eesmärgid korraga – anonüümsus ja tohutu sisu allalaadimine teile sobival ajal.

Tormist läbi tormamine

Tor-võrk on muutunud populaarseks võimaluseks ka veebikasutajate jaoks, sealhulgas nende jaoks, kes eelistavad torrentite anonüümsust. See, mis loodi USA mereväe vajaduste jaoks, on algselt muutunud eelistatavaks teenuseks veebikasutajatele, kes soovivad vältida üksuste tsensuuri või jälgimist.

Need kasutajad kasutavad Tor-brauserit, mis kasutab anonüümsusega veebi sirvimiseks Tor-võrku. Kuid see pole sama, mis VPN. Põhimõtteliselt suunab Tor oma kasutajate veebiliiklust erinevate sõlmede kaudu ja seega muutub tegeliku IP tuvastamine raskeks.

Kuid Tor ei olnud mõeldud failide anonüümseks allalaadimiseks. Toriga saate ühenduse luua ainult selle faili jälgijaga, mida soovite alla laadida. Peer-to-peer ühendused suunatakse väljapoole Tor-i. Põhimõtteliselt tugineb DHT UDP transpordiprotokollile ja Tor ei saa UDP ühendustega hakkama.

VPN vs Tor – miks on VPN torrentimiseks parem

Ehkki nii VPN kui ka Tor pakuvad teile veebis anonüümsust, on mõistlikum kasutada viimast kui viimast, kui torrent on see, mida soovite. Põhjused on loetletud allpool:

 • Nii VPN kui ka Tor aitavad peita arvuti tegeliku IP-aadressi ja muudavad teid võrgus nähtamatuks, kuid tõhusus pole sama. VPN on tõhusam, kui soovite internetist uteliailta silmadest kõrvale hoida ja soovite, et teie IP oleks enamiku olukordade korral jälgimata. Tor meelitab rohkem tähelepanu valitsusasutustelt ja teistelt Interneti valvekoertelt kui VPN. Lisaks ühendab Tor teie Interneti-teenuse pakkuja pakutavat IP-d ja Tor-kasutaja jälgimine võib olla mõnikord lihtsam. Kui veebis kasutatavad rakendused levitavad teie identiteeti, ei saa Tor teid tõepoolest katta.
 • Enamik kasutajaid on ükskõik millise teenuse kaudu suure sisu allalaadimisel kannatamatud. Tor on piinav aeglasem, kuna see suunab liikluse läbi mitme sõlme. VPN-i kiirused võivad teatud tegurite põhjal varieeruda, kuid enamasti kipub see olema Torist kiirem. Seega võite raske meediumisisu, näiteks HD-filmide jms piinates eelistada VPN-i kui Tor-i.
 • Kui ühendate oma Maci, personaalarvuti, Androidi või iOS-i seadme VPN-serveriga, krüptitakse kogu teie Interneti-liiklus. Kõik, mida teete võrgus, läbib selle VPN-serveri. Veebianonüümsuse mõttes pole paremaid alternatiive, millele ma mõelda saaksin.
 • Kui laadite faili alla P2P-rakenduste (nt uTorrent) abil, lisatakse torrentite sülemile teie avalik IP-aadress. Teisisõnu on teie avalik IP-aadress kõigile, sealhulgas autoriõiguse trollidele, kõigile avalikult nähtav. Kui ühendate VPN-serveriga, lisatakse torrenti süle VPN-serveri IP-aadress, mitte teie oma. Keegi ei saa jälgida, milliseid torrente te alla laadite.

Kasulikke näpunäiteid anonüümseks torrentinguks

Allpool loetletud näpunäidete kasutamine veebis anonüümseks jäädes on teile kasulik:

 • Torrentite kasutamisel on VPN-i kasutamine kindlasti mõistlik, kuid peate valima ka õige VPN-teenuse või rakendused. Neid on kümneid tasuta VPN-teenuseid, kuid neil on mitmeid olemuslikke piiranguid. Neil on koos ribalaiuse, andmete ja muude piirangutega gaasihoovastik. Niisiis, võite vaadata tasuliste VPN-teenuste proovipakkumisi ja seejärel valida oma vajadustele kõige sobivama. Selles osas võite lugeda ka VPN-i ülevaateid veebis.
 • Siis on veel mõned VPN-teenused, mis logivad kasutaja tegevusi. Seda peate VPN-teenuste kasutamisel meeles pidama. Siiski on tõsi ka see, et mitte kõik VPN-i pakkujad ei halda ega pea logisid pahatahtliku kavatsusega. Mõnikord aitab kliendiandmete logimine neil lahendada võrguga seotud probleeme ning aitab ka parema kiiruse pakkumisel välja töötada ja rakendada uusi meetmeid.
 • Nii nagu VPN-teenused, peate ka torrenti tarkvara ja teenuse hoolikalt valima. See on oluline, kuna Interneti valvekodade asutused jälgivad populaarsemat torrenttarkvara rohkem kui teised. Uue torrenti teenuse valimine juhuslikult oleks aga vale. Mõne sellise teenuse puhul on kaasas reklaamvara ja manustatud jälgimistarkvara oht.
 • Samuti on kriitiline, kuidas ja millal torrentisaitide abil sisu alla laadida. Näiteks võib teil olla soov alla laadida ja vaadata uusimat filmi „Transformerid“ või „Tõeline detektiiv“ või palju reklaamitud animafilmi. Siiski on mõistlik, kui ootate paar kuud ja saate siis läbi torrentide. See aitab teil suures osas Internetis tsensuurist kõrvale hoida.

Parimad torrentimise VPN-id

Kui soovite põhjalikku pilku parimatele VPN-teenustele, mida saate torrentimiseks kasutada, vaadake seda ülevaadet. Lühidalt, VPN-teenus, mida kasutate torrentide allalaadimiseks, peaks pakkuma järgmisi funktsioone.

 • Turvaline andmete krüptimine
 • Kill-Switch funktsioon
 • Kuni 256-bitise AES-i krüptimise tugevus
 • Kaasaegsed VPN-protokollid
 • Rakendused kõigile teie seadmetele
 • Range mittelogi poliitika
 • Kiire VPN-serverid.

Ülaltoodud funktsioonide põhjal on siin 2017. aasta seisuga parimad VPN-teenused piinamiseks.

VPN vs Tor anonüümseks torrentimiseks – selle kõige kokkuvõtmiseks

Torrentide anonüümselt allalaadimise osas on VPN-i ja Tor-i võrdlus mõistmatu. VPN on kiirem, hõlpsamini kasutatav ning mis kõige tähtsam pakub Toriga võrreldes kõrgemat privaatsuse ja turvalisuse taset. Nii et saate lõpuks kasu sellest, kui valite VPN-i asemel VPN-i. Siiski peaksite olema ettevaatlik nii torrenti tarkvara kui ka VPN-teenuse pakkuja valimisel, pidades silmas mõlemast maksimaalset kasu saamist..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map