YouTube’i privaatsuseeskirjad – mida peate teadma

Veebivideoplatvormil YouTube on üle miljardi kasutaja. Sellel on ka kohalikud versioonid, mis on saadaval enam kui 88 riigis. Selle suure kokkupuute korral muutub privaatsus väga oluliseks. Kui olete privaatsusega teadlik inimene, peate YouTube’i kohta teadma järgmist.


YouTube'i privaatsuseeskirjad - mida peate teadma

YouTube’i privaatsuseeskirjad – mida peate teadma

Kuidas see töötab

YouTube järgib kellegi privaatsust rikkuva sisu eemaldamiseks teatavaid kriteeriume. Nende privaatsussuunised pakuvad põhjalikku teavet tingimuste kohta, mille korral privaatsust rikutakse. Kui soovite kurta, et teie privaatsust on riivatud, peate saama tuvastada oma olemasolu sisus, millest soovite teatada. See tähendab, et peate tegelikult sisus olema ja see peab teie privaatsust riivama. Kontrollides, kas isik on tuvastatav, tuleb kontrollida järgmisi tegureid.

  • Kas teie pilti või häält kasutatakse?
  • Kas sisu jagab teie täielikku nime??
  • Kas see avalikustab finantsteavet?
  • Kas see paljastab kontaktteavet?
  • Milline muu tuvastatav teave, mis on isiklik, on avalikustatud?

YouTube teeb otsuse ka iga kord, kui mitmest kriteeriumist lähtudes on teatatud privaatsuskaebusest. Nad arvestavad avaliku huvi, nõusoleku ja ajakohastatusega.

Mida see kõik tähendab??

Milline on sisu, mis rikub YouTube’i privaatsuseeskirju? YouTube’i privaatsuseeskirjade üldine tuum on see, et inimesed peavad olema üheselt tuvastatavad. Alles siis võib sisu lipuga ja eemaldada. Videol peaksid olema piisavad üksikasjad, et inimesed teid tegelikult ära tunneksid ega segaks teid kellegi teise jaoks.

Üksikasjad, näiteks sotsiaalkindlustuse number, kontaktteave ja pangakonto number, on YouTube’is kaitstud. Kui keegi laadib üles video, mis sisaldab teie tundlikke üksikasju, loetakse see privaatsuse rikkumiseks. Mis on eraelu puutumatuse rikkumine? Kui kaasatud on teie mängumärgendid, avatari jälitajad või aadressiteave, milles ühtegi nime pole nimetatud, siis ei loeta privaatsust rikutavaks. Muidugi, YouTube jätab endale õiguse teha selle kohta lõplik otsus.

Kaebuse esitamine

Kogu YouTube’is kaebuse esitamise protsess on anonüümne. YouTube’i andmetel ei avaldata video üles laadinud isikule kaebuse esitaja kontaktteavet ega isikut. Enamikul juhtudel peavad kaebused olema esimese osapoole nõuded. See tähendab, et kaebuse saab esitada ainult isik, kelle privaatsust on rikutud; kaebus pole kellegi teise nimel.

Ka YouTube ei eemalda videot esimese 2 päeva jooksul. See töötab järgmiselt – kaebus on esitatud. Seejärel räägitakse üleslaadijale rikkumisest. Konkreetse video eemaldamiseks antakse talle 2 päeva / 48 tundi. Kui asjaomane üleslaadija seda ei täida, vaatab YouTube’i meeskond kaebuse läbi.

Kirjalik nõusolek või suuline tõend: miks kirjutamine on seina peal?!

Isegi kui üleslaadijal on dokumentaalne tõend selle kohta, et isik, kelle isik on tuvastatud, on andnud selleks nõusoleku, tuleb sisu ikkagi platvormist eemaldada. Videoplatvorm ei saa aktsepteerida ega isegi üle vaadata enne video üleslaadimist nõusolekut.

Kogu maailmas kehtivad privaatsusseadused

YouTube’i privaatsuseeskirjad on pidevad, isegi kui privaatsusseadused, -reeglid ja -määrused on riigiti erinevad. Privaatsuseeskirjad kehtivad kasutajatele kogu maailmas. Isegi kui video ei riku teie riigi privaatsusseadusi, saate selle video eemaldada, kui see rikub YouTube’i juhiseid.

Privaatsed videod: ainult privaatsilmadele?

YouTube’is on isegi privaatsusseade, mis kaitseb teie veebiaidentiteeti ja profiili säilitamiseks, kui videoid võrgus jagatakse. Seega on kõik teie otsustada, kas otsustate oma privaatsust kaitsta või loobute sellest. Profiilisätete kohandamisel tuleb videosisu hoolikalt kaaluda ja oma privaatsuse kaitsmiseks YouTube’is tuleb kontrollida võrguteenuseid. Saate jagada YouTube’i videoid kogu maailmas või hoida neid privaatsena ja valida vaid 25 silmapaari, mis saavad teie klippe võrgus vaadata.

YouTube’i videote jagamine

Kui videoid tuleb jagada rohkem kui 25 kasutajaga või ainult nendega, kellel pole YouTube’i kontot, saab videod seada loendisse. Loendisse mittekuuluvat videot saavad vaadata kõik, kellel on õige veebiaadress. Neid videoid on ilma õige aadressita võimatu leida, kuna neid ei kuvata otsingutulemustes. Kui teil on sõber ja soovite nendega midagi kiiret ja konfidentsiaalset jagada või vastupidi, siis on tee hõlmatamata videod. Saate videoid jagada ilma, et ükski neist läheks viiruslikuks.

Kas jälgite oma eraelu? Miks videod paljastavad rohkem, kui arvate!

On täiesti võimalik, et videol saab jagada palju isiklikke üksikasju, näiteks teie pere, maja sisekujundus, aadress ja palju muud. Kui olete mures oma privaatsuse pärast, on parem seda vältida.

YouTube’i konto kaitsmine silmade eest

Privaatsuse teadliku kasutajana saate oma YouTube’i videoid võõraste eest kaitsta, kasutades YouTube’i konto privaatsusseadeid. Saate kontrollida, kes teile sõnumeid ja jagatud videoid saadab, mida teised saavad sellest videost õppida ja teada saada ning palju muud.

Hallake, kuidas teie videoid vaadatakse

YouTube’i videod pole kaugeltki ainult üks seade või sait. Kui kardate, et teie videoid manustatakse veebisaitidele või levitatakse televiisori- ja mobiilsidevõrkude kaudu ilma teie nõusolekuta, kohandage manustamise ja sündikatsiooni suvandeid.

Mida veel saate teha

Siin on veel mõned näpunäited oma YouTube’i privaatsuse kaitsmiseks.

  • Enne isiklike andmete postitamist mõelge ette. Kas soovite tõesti, et veeb teaks, mis on teie lemmikvärv, kuhu kooli läksite, või isegi oma kodust aadressi? Pidage meeles, et iga teie poolt välja lastud teavet võis kasutada teie privaatsuse rikkumiseks.
  • Teine oluline samm on konto andmete kaitsmine ja parooli mitte teistega jagamine. YouTube’i töötajad ei küsi teilt kunagi paroole. Ärge laske end petta, kui keegi võtab teiega ühendust ja teeskleb end YouTube’ist.
  • Külastage YouTube’i privaatsus- ja turvaseadete lehte, et leida tööriistade loend saidi sisu ja kogemuste haldamiseks.
  • Enne isikute filmimist või nende isikliku teabe postitamist võtke alati luba.
  • Google’i kontode suurem turvalisus on kaheastmelise kinnitamise kaudu hädavajalik.

Võtke kasutusele kõik ettevaatusabinõud, sest YouTube on kohtumispaik nii paljudele erinevat tüüpi inimestele. Päeva lõpus soovite jagada videoid, mitte oma isiklikku teavet. Ja kui otsite YouTube’i vaatamiseks head VPN-i, leiate siit meie parimad valikud.