Mis on minu IP-aadress? – leidke Internetis oma IP-asukoht

Kui tellite Interneti-teenuse pakkuja (ISP), määratakse teile avalik IP-aadress. Enamasti kasutab seda avalikku IP-aadressi ainult teie. Kuid on teatud juhtumeid, kus Interneti-teenuse pakkuja võib sama avaliku IP-aadressi määrata mitmeks kasutuseks. Teie IP-aadress võib paljastada teie kohta palju teavet, sealhulgas teie asukoht, veebiajalugu ja seade, milles töötate. Meie loodud IP-asukoha otsimise tööriist aitab teil välja mõelda nii oma avaliku kui ka privaatse IP-aadressi.


Mis on minu IP-aadress - leidke oma avalik IP

Mis on minu IP-aadress – leidke oma avalik IP

Avalik IP-aadress vs privaatne IP-aadress

Teie avalik IP-aadress on teie Interneti-teenuse pakkuja teile määranud. Mõnel juhul võite oma avaliku IP-aadressi edukalt muuta, lihtsalt ruuteri taaskäivitades. Muudel juhtudel peate uuele avalikule IP-le lülitumiseks võtma ühendust oma Interneti-teenuse pakkujaga. Teie külastatud veebisaidid ja teie kasutatavad rakendused saavad kõik näha ka teie avalikku IP-d. Mõni võib avalikku IP-d nimetada väliseks IP-aadressiks.

Teie seade on privaatne IP-aadress, teiselt poolt on ruuter selle sellele määranud. See võimaldab teie kohalikel seadmetel ruuterilt ja üksteiselt andmeid saata ja vastu võtta. Privaatset IP-d tuntakse tavaliselt ka sisemise IP-aadressina.

Staatiline IP-aadress vs dünaamiline IP-aadress

Sõltuvalt teie Interneti-teenuse pakkujast antakse teile kas a Staatiline IP-aadress või a Dünaamiline IP-aadress. A Staatiline IP-aadress on fikseeritud ja seda ei saa muuta, kui ISP ei muuda seda. Mis puutub dünaamilisse, siis see on määratakse automaatselt DHCP abil. Erinevus seisneb selles, et dünaamilised IP-aadressid vaheta sageli iga kord, kui kasutaja loob võrguga ühenduse.

Dünaamilisi IP-aadresse peetakse turvalisem kui staatilised. Põhjus on see, et staatilisi IP-sid saab jälgida. Ja dünaamilisi IP-aadresse on seevastu raskem jälgida pidevalt muutudes.

TheVPNGuru IP-identifikaator

Nii saate teie kontrollige oma IP-aadressi TheVPNGuru IP-kontrollija abil.

1. samm. Kui külastate TheVPNGuru ametlikku veebisaiti, teie IP kuvatakse ekraani ülaservas. See näeb välja selline.

VPNGuru IP
2. samm. Näete kõiki vajalikke üksikasju oma ühenduse kohta. Esiteks saate teada oma avalik IP-aadress.

Teie avalik IP
3. samm. Kui kontrollite allpool oma IP-aadressi, märkate, et teie privaatne IP ja riik teie elukohas on ka märgitud.

Privaatse IP aadress ja piirkond
4. samm. Lehe paremas servas saate kontrollida, kus te kaardil olete. Liikuda on lihtne – ekraanil on sinine kursor.

VPNGuru kaardi asukoht
5. samm. Samuti saate vaadata, milliseid VPN-e kasutada ja kuidas ka puhverserverit kontrollida. Ma räägin sellest, miks kasutada VPN-i hiljem artiklis. See pole veel kõik. Teie IP võib teie kohta ära anda palju rohkem asju, kui arvate. See ei puuduta ainult tegelikku asukohta. Kliki “Vaata rohkem üksikasju” et vaadata, mida ma selle all mõtlen.

Vaadake jaotist Veel sätteid6. samm. Pärast seda tutvustatakse teie kohta palju rohkem üksikasju. Me räägime teie seade, osariik, linn, ja isegi brauser mida praegu kasutate.

Veel seadeid esitatud
Teie IP-aadress võib kahjustada teie kohta palju teavet, kui keegi õigete tööriistadega püüdis seda kätte saada. Selle vältimiseks peate veebis juurde pääsema a abil Virtuaalne privaatvõrk.

IP-aadressi peitmine VPN-iga

Teie IP-aadressi on väga lihtne varjata või muuta. Kõik, mida vajate, on usaldusväärne VPN, millele saate täielikult usaldada. Virtuaalne privaatvõrk ehk VPN on teie (Interneti-kasutaja) ja teie ühendatud võrgu vahel turvaline ühendus. Pärast ühendamist on teie andmed krüptitakse ja sinu IP-aadress kleebitakse. Peale selle saate pärast oma IP peitmist selle riigi oma, kus valitud server asub. Seega nähakse teid selles piirkonnas praeguse elanikuna..

Suurepärane on see, et jõuate kohale sisule juurde pääseda mida teie piirkonnas polnud kunagi saadaval. Näiteks kui elate USA-s, ei võimalda teie IP-aadress vaadata Ühendkuningriigis selliseid teenuseid nagu BBC iPlayer. Ühendades Ühendkuningriigi serveriga, saate siiski Suurbritannia IP-aadressi, mis on kõik, mida vajate Ühendkuningriigile ainuõiguslike teenuste kasutamiseks. Navigeerida on väga lihtne.

Teisest küljest – VPN turvab teie veebiliiklust muutes avaliku WiFi kasutamise täiesti ohutuks. Häkkerid saavad teie kohta kõike teada, kui nad saavad juurdepääsu teie IP-aadressile. Küberkuritegusid tehakse sageli avalikes kohtades, nagu kohvikud, lennujaamad ja muud. Kuid VPN-iga saate alistada kõik need küsimused nupu „Ühenda” vajutamisega.

Veel üks hea mainega VPN-i kasutamise eelis on see see ei pea logisid. Mida iganes te võrgus teete, on teie ainult teada. Kui mõni kõrge tsensuuriga riik proovib teie kohta üksikasju ettevõtte poole pöörduda, jäetakse see tühjade kätega. Mida nad algselt peaksid välja andma, kui neil pole midagi?

IP-aadressi peitmise sammud

VPN-i kasutamine on tegelikult üsna lihtne. Virtuaalses privaatvõrgus navigeerimiseks ei pea te olema ekspert ega asjatundja. Järgige lihtsalt järgmisi samme ja saate kõik korda.

Samm 1. Esiteks tellige usaldusväärne VPN-i pakkuja. Kui te ei tea ringi, soovitame teil seda kasutada ExpressVPN kuna sellel on tohutu serverivõrk.

2. samm. Järgmisena laadige alla ja installige nende VPN-i rakendus ühilduvasse seadmesse, näiteks Android, iOS, PC, Mac või Fire Stick.

3. samm. Logi sisse oma VPN-i kontoga ja minge aadressile serverite loend.

4. samm. Ühendage mis tahes serveriga sa soovid. ExpressVPN-il on rohkem kui 2000 serverit 94 riigis, nii et vali see, mis sulle kõige paremini sobib. Kasutasin näitena Suurbritannia serverit.

Valige server5. samm. Kui olete ühenduse loonud, saate seda teha minge tagasi TheVPNGuru veebisaidile ja kontrollige oma uut IP-aadressi.

Te olete Suurbritannias
6. samm. Lõpuks sirvige veebis anonüümselt ja minge mööda piirkondlikest piirangutest, kus iganes te ka ei viibiks.

ExpressVPN pakub püsivaid ja usaldusväärseid servereid kogu maailmas. See on suurepärane näide sellest, milline peaks olema tõeline VPN. Kui teile tundub, et teile nende teenused ei meeldi, võite saada kasu nende 30-päevase raha tagastamise garantiist või vaadata nende tabelit parimad VPN-id allpool olevas tabelis.

Mis on minu IP? – Järeldus

Oma IP-i tundmine on oluline asi, mida peate tegema Interneti-ühenduse kasutamisel. See on peamine põhjus, miks saate veebis surfata. Teie IP on sirvimise ajal võtmeks paljudele asjadele, nii et selle iga kord-ajalt muutmine võib teile kasulik olla suures plaanis, sealhulgas oma identiteedi varjamine ja piirkondlikest piirangutest möödahiilimine.