Parooli tugevusmõõtur


Nagu me kõik teame, paroolid on loodud selleks, et hoida seda, mis on privaatset, privaatset. Kuid mõnel teist pole kalduvust luua häid pääsukoode, et nad seaksid ohtu selle, mida nad veebis kalliks peavad. Kõva parooli genereerimine võib selle ohtliku Interneti-sõnaga säästa palju probleeme. Kuid kuidas võite olla kindel, et see on hea parool? Noh, lihtne, kasutage TheVPNGuru paroolitugevuse mõõturit. Siin on kõik, mida peate teadma.

theVPN.guru paroolimõõtja

Kuidas kasutada parooli tugevuse mõõturit

Parooli tugevusmõõturid on indikaatorid, mis kontrollivad, kui tugev on parool, kui kasutaja selle sisestab. See näitab, kui parool on vastupidav ja kui hõlpsalt saab seda parooliga purustada või häkkida. Kuid tulemused, mida saate, ei tule juhuslikult, on teatud kriteerium, mille alusel see arvesti töötab. Sellel on reeglid punktide määramiseks selle kohta, kas teie parool on piisavalt tugev või mitte. See hõlmab sümbolite, numbrite, suurtähtede ja väiketähtede täielikku kombinatsiooni. Kui kasutate nimesid, järjenumbreid ja selliseid, arvestatakse punktid maha ja saate halva tulemuse.

Parooli üles- või allapoole tõusmisel saate erinevad värvid. Enamikul juhtudel tähendab punane värv, et seda saab kergesti häkkida, nii et ole ettevaatlik. Teisest küljest on roheline värv parooliga seotud turvalisuse tagamiseks “mine”. Niisiis, kui soovite täpselt teada, kuidas parooli tugevusmõõtur töötab, siis vaadake järgmist:

1. Esiteks, kui olete paroolimõõturi lehel, näete seda.

Guru parooligeneraator2. Kui olete oma parooli sisestanud, saate tulemusi värvilisena. Ja allpool lisatakse kommentaar, et näidata, kui tugev see on. Paroolimõõturil on neli taset:

Punane: Kui teie parool on väga nõrk ja seda saab hävitada peaaegu ilma vaevata.

Punane paroolOranž: See näitab, et saadate turvalisema parooli, kuid siiski mitte piisavalt.

Oranž paroolKollane: Kui pääsukood on natuke parem, kuid siiski on seda väga lihtne kätte saada.

Kollane paroolHeleroheline: Nüüd on teie parooli hea kasutada. Kuid saate seda veelgi paremaks muuta.

Heleroheline paroolTumeroheline: Sisestatud parool on täiesti ohutu. Keegi ei saa seda purustada.

Tumeroheline parool3. Lõpuks kopeerige oma parool, klõpsates sellel ikoonil.

Kopeeri uus parool

Kuidas oma parooli turvalisena hoida??

Paroolitugevuse mõõturid annavad kasutajatele äratuskõne oluliste kontode jaoks tugevate paroolide saamiseks. Paljud populaarsed veebisaidid hakkasid selliseid arvesteid oma lehtedele lisama, et julgustada Interneti-kasutajaid seda tegema looge tugevamad paroolid. Neid arvesteid kujutatakse sageli visuaalsete mõõtmetega, mis on sageli värvikoodiga ja näitavad veebisaidi poliitika põhjal, kas teie valitud parool on nõrk või tugev.

Kuid nii hea kui see ka pole, sellest ei piisa. Isegi hämmastavalt raske parooliga võivad häkkerid ja küberkurjategijad teid ohtu seada. Sellepärast peaksite oma kontodele juurdepääsu saamiseks võtma täiendavaid ettevaatusabinõusid.

Kaitske oma parooli

Lisaks tugeva parooli loomisele on veel asju, mida peate tegema või vältima. Siin on kiire ja põhjalik ülevaade käsitletavast teemast:

1. Kui teil on mitu kontot ja olete liiga laisk, et erinevate paroolidega välja tulla, tulevad need tagasi ja hakkavad teid hiljem kummitama. Turvalisuse tagamiseks peate looma mitu parooli. Muidu on ühe konto häkkimise korral ohus kõik teised kontod.

2. Me ütleme, et kvaliteet ületab kvantiteedi. Noh, sel juhul on ülekaalus kogus. Proovige muuta oma parool pikemaks kui 12 tähemärki. See on päris hea ja võib tugevusmõõturil olla kõrgem.

3. Ärge lisage oma parooli oma nime või perekonnanime. See on esimene asi, mida kõik häkkerid mõtlevad, kui nad proovivad teie kontot kinni hoida.

4. Ärge talletage oma andmeid veebibrauserite kasutamise ajal. Mõni neist palub teil oma sisselogimisandmed salvestada, öelge lihtsalt ei.

5. Ükskõik, mida teete, vältige oma paroolide edastamist kellegi teise arvutis. See hõlmab muidugi ka raamatukogudes ja Interneti-kohvikutes olevaid arvuteid.

6. Avalik WiFi võib olla väga ohtlik, eriti kui kasutate oma pangakontot. Nii et ma ootaksin koju minemist ja seal oma konto kontrollimist. Või lihtsalt kasutage nuppu a Virtuaalne privaatvõrk.

7. Kunagi kuulnud Paroolihaldurid? Need rakendused salvestavad teie paroolid, nii et te ei unusta neid tulevikus. See on üsna kasulik, kui teie loodud parooli oli väga raske meeles pidada.

8. Kasutage turvalist brauserit, eriti kui külastate finantssaite. Soovitan teil minna inkognito režiimi iga kord, kui seda teete.

9. Muutke oma parooli regulaarselt. Andke see 5 nädala jooksul ja muutke mõnda kombinatsiooni.

10. Lülitage sisse kaheastmeline autentimisvalik. See on väga oluline, kui soovite teada saada, kui teie kontot häkitakse ja kasutatakse mõnes muus seadmes.

11. Lukustage seadmed, kui olete ära. Ärge jätke neid kellelegi väljas vaatamiseks, mida olete salvestanud.

12. Hoiduge andmepüügimeilidest. Nende hulgas on lingid, mis aitavad teie seadet häkkida. Kui teie e-posti aadressile saadetakse link pangast, soovitan teil veebisaiti käsitsi külastada. Ärge kunagi klõpsake linke.

13. Ärge saatke oma konto üksikasju SMS-i ega e-posti teel. Miks sa seda ikkagi tahaksid??

14. Valige oma taotlused hoolikalt. Häkkerid muudavad neid rakendusi, et koguda andmeid kasutajatelt, kes neid alla laadivad.

15. Hoidke kõik, sealhulgas oma opsüsteemi ja viirusetõrje, ajakohased.

Parooli tugevusmõõtur – kokkuvõte

Kui sa tahad hoidke oma parool turvaliselt, peaksite oma reisi alustama kõigepealt tugeva loomisega. Õnneks aitab paroolitugevuse mõõtja seda hõlpsalt teha. Lihtsalt oodake, kuni riba jõuab tumerohelisse tsooni ja oletegi kõik valmis. Kui olete lõpetanud, järgige ülaltoodud juhiseid, et teie loodud parool turvaliseks saada. See on kõik.