WebRTC lekkeriist

Tänapäeval on Interneti-kasutajad õppinud mitmeid viise, kuidas oma õigusi tagada veebipõhine privaatsus. Aga mis siis, kui seal on midagi, mis võib selle ohtu seada, ilma et te isegi teaksite? Mis siis saab manustatud viisil sügavale brauserisselekitab teie avaliku IP-aadressi kui sa oled pimedas? See on võimalik, kui teie brauseril on WebRTC. Siit saate kõike teada saada WebRTC, selle andmete lekkimine, ja kuidas seda parandada allpool.


Mis on WebRTC

Lühike Veebi reaalajasuhtlus, WebRTC on avatud lähtekoodiga tööriist (HTML5) mida saate kasutada lisage reaalajas peer-to-peer meediaside otse brauserite vahel.

WebRTC protsessTeisisõnu, ühendus nende kahe vahel toimub ilma, et oleks vaja keset serverit. Selle tulemusel saate kiiremad kiirused, vähem mahajäämust, ja parem jõudlus selliste veebirakenduste jaoks nagu videovestlus, failiedastus ja otseülekanne.

WebRTC nägi ilmavalgust sisse 2011 ja populaarsus on aastate jooksul kasvanud. 2016. aastal oli WebRTC-l üsna aasta ulatudes kahe miljardini Chrome’i brauserini ja üheni miljard WebRTC heli / videot minutit nädalas nende peal. Avatud lähtekoodiga projekt on täielikult tasuta. Kuid kui kasutate seda, peaksite sellel alati silma peal hoidma, kuna see on pidevalt areneb ja paraneb.

Kuigi ma mainisin, mida see teeb, on WebRTC siiski võimeline nii palju enamat. WebRTC aitas luua mitmesuguseid avatud lähtekoodiga projekte ja raamid. On umbes 1200 WebRTC-põhist ettevõtet ja projekti ümber maailma. Kui te veel ei tea, on avatud lähtekoodiga saadaval saidil Mozilla, Chrome, Opera ja Safari.

Kas mäletate päeva tagasi, kui keegi tahtis luua midagi, mis võimaldaks hääle- või videokõnesid? Jah, tõenäoliselt nad kasutasidki C / C++ protsessis. See oli omal ajal populaarne, kuid samas kallis variant. Kuid WebRTC muudab kõike seda, kuna see nõuab C / C ++ vajadust ja asendab selle a-ga Javascripti API.

Tundub suurepärane – mitte päris

Nii suurejooneline kui see ka pole, peaksite praeguseks teadma, et miski Internetis ei saa tulla ilma puudusteta. Kuna sa oled oma IP-aadresside jagamine otse teise brauseriga, see võib lubada kolmandate osapoolte veebisaitidel tuvastage oma IP-aadress. Nad saavad seda kasutada teie tuvastamiseks ja teie tegeliku asukoha tuvastamiseks. See on täpselt see, mida me kutsume a WebRTC leke.

Teie asukoht pole ainus asi, mida ohustab IP-leke. Ei, kõiki teie sirvimistegevusi saab samuti jälgida. Nii hoiab teie Interneti-teenuse pakkuja muide silte selle kohta, mida teete Internetis. Kui teie IP on väljas, on ka teie identiteet. Nii saab iga häkker kasutada teie isiklikku teavet, sealhulgas pangakontod, meilid, paroolid ja muidugi täpne asukoht.

Kuidas WebRTC lekkeid blokeerida

WebRTC lekete esinemise tõkestamiseks on kaks võimalust. Esimene meetod on kasutada a Virtuaalne privaatvõrk. See saab peida oma tegelik IP-aadress ja asendage see teisega, kui VPN-ühendus on olemas. Selle tulemusel on avaliku avaliku IP lekitamise korral kogu aeg turvaline, kuna see pole teie tegelik IP-aadress..

Teiselt poolt, WebRTC saab käsitsi desaktiveerida. See on natuke hirmutav ülesanne, kuid on siiski teostatav. Las ma näitan teile, kuidas saate seda teha mõlemat meetodit kasutades.

VPN-meetod

Seda on üsna lihtne läbi käia. Kõik, mida vajate, on a VPN-ühendus, ja sul on hea minna. Kõik see langeb järgmiselt:

1. Esiteks, kui kasutate WebRTC lekke tööriist ilma VPN-ita, võite märgata võimaliku lekke.

WebRTC ilma VPN-iga2. Nüüd vajate probleemi lahendamiseks usaldusväärset VPN-i. Sel juhul, registreeruge ExpressVPN-i kuna see on selle töö jaoks üks parimaid.

3. Laadige alla ja installige nende VPN-rakendus kasutatavasse seadmesse. Kliendid on saadaval Android, PC, Mac ja iOS. Leiate ka Chrome’i ja Firefoxi laiendused.

4. Pärast seda, logige sisse oma kontoga ja ühendage VPN-serveriga.

5. Kui soovite veenduda, et teie VPN-ühendus on loodud, kontrollige seda IP-kontrollija.

6. Nüüd kasutage nuppu WebRTC lekke tööriist eespool veel kord. Sa saad selle.

WebRTC koos VPN-igaVõite küsida, miks teie avalik IP on endiselt lekkeohtlik. Noh, WebRTC kasutab arenenud tehnikaid kasutaja IP-aadressi määramiseks ICE. Interaktiivse ühenduvuse loomine protokoll aitab brauseritel koguda teie IP-aadresse, lugedes neid teie seadmest. Kuid VPN-iga on oht sellest ajast möödas paljastatud IP pole sinu oma, alustuseks. Teil on selleks kaks eelist. Esiteks peate oma identiteedi hoidma anonüümsena. Teiseks on WebRTC täielikult funktsionaalne, kasutades a võlts IP-aadress, erinevalt siis, kui selle 2. meetodis keelate.

Brauseri meetod

Kui sa oled Firefox, Chrome ja Opera kasutaja, sina oled kõige rohkem tundlik WebRTC lekete suhtes. Seda seetõttu, et nendel brauseritel on avatud lähtekoodiga on neil vaikimisi lubatud. Kui soovite selle käsitsi keelata, peaksite teadma, et see juhtub lõpetage WebRTC funktsionaalsus täielikult. Alustagem:

Chrome’i brauser

Google Chrome’i kasutamisel peate tegema järgmist:

1. Protsessi alustamiseks klõpsake nuppu kolm punkti brauseri paremas ülanurgas.

2. Järgmisena minge aadressile Veel tööriistu -> Laiendused.

3. Järgmisel lehel kasutage otsimiseks otsinguriba WebRTC juhtimine.

4. Laadige alla laiend oma brauserisse.

WebRTC juhtimine5. Kui olete selle lisanud, on see väike nupp saadaval. Veenduge, et see on nii Sinine, mis näitab seda WebRTC lekkekaitse on sisse lülitatud.

WebRTC nupp sisse lülitatud6. Nüüd on WebRTC ei lekita teie IP-aadressi enam.

IP-aadressi pole lekkinud

Mozilla Firefoxi brauser

Nagu Firefox kasutajad, saate WebRTC välja lülitada, toimides järgmiselt.

1. Avage Firefox ja tippige “About: config” ilma tsitaatideta.

2. See suunab teid lehele, kus teid hoiatatakse, et see võib teie garantii tühistada. Kliki “Olen riskiga nõus!”

Nõustuge riskiga

3. Järgmisel lehel leiate nimesid, millest võib olla raske aru saada. Lihtsalt kirjuta „Media.peerconnection.enabled” otsinguribale.

4. Kui olete selle kätte saanud, paremklõpsake pealkirjal ja klõpsake nuppu Lülita sisse.

Klõpsake nuppu Lülita5. olete edukalt hakkama saanud keelas teie FireFoxis WebRTC.

6. Lõpuks kontrollige WebRTC lekke tööriist Firefoxis. Sa märkad seda andmeid ei lekita.

IP-aadressi pole lekkinud

Blokeerib WebRTC siiski piisavalt?

Ei see ei ole. See võib olla hea viis alustamiseks veebitegevuste kindlustamine, aga ikkagi on vaja veel. Kui kasutate a VPN-i rakendus või veebilaiend, ei pea te ühegi pärast muretsema WebRTC leke üldse. Sa saad olema kasutades teist IP-aadressi protsessis, mis muudab teie tegeliku identiteedi paljastamise peaaegu võimatuks. Ärge riskige sellega, järgige ülaltoodud juhendis toodud samme ja saate lihtsalt hakkama.