Kas ruuterid võivad olla nakatunud viiruse või õelvara abil?

Ruuterid on üks olulisemaid Interneti-seadmeid, mida me täna kasutame. Peaaegu kõik Interneti-ühendused on ruuteripõhised ja seetõttu on neil oluline roll nii äri- kui ka eravalduses.


Kas ruuterid võivad olla nakatunud viiruse või õelvara abil?

Kas ruuterid võivad olla nakatunud viiruse või õelvara abil?

Pole eriti teada, et ruuterid töötavad opsüsteemides ja neil on kasutajaliidesed. See muudab nad igapäevaste arvutite moodi ainult seetõttu, et nende opsüsteemid on väga lihtsad. Ja kuigi nende süsteemid pole veel arenenud, on nad siiski vastuvõtlikud igasuguse pahavara suhtes.

Veelgi murettekitavam on see, et ruuteri nakatamise rünnakumeetodid pole nii hästi teada. Selle tagajärjel võisid inimesed oma ruuterid häkkida ja nad pole sellest isegi teadlikud.

Kuidas erineb ruuteri turvalisus seadme turvalisusest?

Pelga sageduse osas on Interneti-toega seadmeid palju sagedamini kui mis tahes ruuterit. Tegelikult, erinevalt enamikust Interneti-seadmetest, ei saa ruutereid enamasti digitaalselt värskendada. Inimene, enamasti tehnik, peab värskenduse pika protsessi ajal käsitsi rakendama.

Regulaarsete värskenduste puudumine tähendab, et ruuteritest saavad häkkerite ja küberkurjategijate jaoks väga elujõulised sihtkohad. Kuna ruutereid kasutatakse Interneti-ühenduse ühendamiseks kõigi võrguseadmetega, sobivad need ideaalselt suuremate häkkide jaoks. Igasuguse krüpteerimata ühenduse korral võidakse ruuteri kahjustamise korral pahatahtlikult süstida.

Samuti on kahjustatud ruuterid raskem tuvastada. Kuna ühenduse veade päritolu on keeruline kindlaks teha, on ruuteri oleku määramine keeruline. See võib põhjustada avastamisega viivitusi ja selleks ajaks võib kahju olla juba tehtud.

Kuidas saate oma ruuterit kaitsta??

Üldiselt on ruuteri häkkimiseks kõige lihtsam viis sellele füüsiliselt juurde pääseda. Seega on kõige parem keelata juurdepääs ruuteritele. Neid tuleks hoida kohtades, kuhu kõrvalised inimesed ei pääse. See vähendab igasuguste häkkimiste võimalust.

Teine oluline ruuteri kaitse aspekt on hoida neid ainult juhtmetega ühendatud. Ehkki Wi-Fi mängib suurt rolli äris ja eraelus, seab see ruuterid alla ka paljudele rünnakuvõimalustele. Kuigi WiFi muudab asja lihtsamaks, on füüsilised ühendused alati turvalisemad kui traadita ühendused. Kui saate oma arvuti positsioneerida nii, et see jääb ruuteri lähedale, on teil suur turvalisus.

Kuidas kontrollida, kas teie ruuter on olnud kahjustatud?

Kui kasutate vana ruuterit ja teil on nõrk parool, on tõenäoline, et seda võidakse juba häkkida! Kuid enne kui paanitsema hakkate, on mõned peamised sammud, mida peaksite järgima, et ruuterite kohta rohkem teada saada.

Nendel päevadel on igal ruuteril lähtestamise nupp. See väike nupp on sõrmede kaudu üldiselt kättesaamatu. Ja mõjuval põhjusel, kuna te ei soovi, et ruuter lähtestaks iseseisvalt. Sellele lülitile juurdepääsu saamiseks vajate tihvti. Nupu vajutamiseks sisestage tihvt ja hoidke seda mõni sekund seal. See lähtestab teie ruuteri. Selle mõju näete, kui tuled vilguvad.

Mõnede teiste ruuterimudelite puhul peate ruuteri lähtestamiseks 10 sekundit sisse- ja väljalülitusnuppu kaua vajutama.

Kui teie ruuter on lähtestatud, peate uuesti konfigureerima turbeprotsessid nagu sisselogimine, parool jne. Kui teie ruuter oli varem ohtu sattunud, tuleks see nüüd parandada, kuid ainult ajutiselt. Kui keegi sai teie ruuterile juurdepääsu varem, saab ta seda uuesti teha. Niisiis, kõige parem on helistada ruuteriettevõttele või tehnikule ja konsulteerida nendega parima toimimisviisi osas.

Mõnel juhul tuleb kogu ruuterit muuta, kuna mõnda pahavara ei saa eemaldada. Kuid asjad ei pruugi vajada selleni jõudmist. Vähem ohtlikke troojalasi saab suhteliselt hõlpsalt ja mitte liiga suure kuluga eemaldada.

Kuidas valida õige ruuter?

Ennetamine on alati parem kui ravi ja seetõttu on parem omada ruuterit, mida on raske rikkuda. Parimad turundusmarsruuterid pakuvad kommertsturul avatud lähtekoodiga tarkvara nagu DD-WRT ja Tomato.  

Nüüd on väga oluline, et saaksite vanema mudeli asemel uusima ruuteri. Küberturve areneb kiiresti ja iga päev ilmnevad üha uuemad ohud. Seega, kui soovite oma seadmeid turvalisena hoida, on uusima ruuteri kasutamine hädavajalik. Mõne dollari nimel ärge kahjustage oma veebiturvalisust.

Veel üks väga kasulik asi on VPN-i installimine otse ruuterisse. Teatud ruuteritel on eelinstalleeritud VPN-id. Need maksavad kõrgemad kui tavalised ruuterid, kuid pakuvad ka palju paremat turvalisust. Samuti võivad need ruuteri ja VPN-teenuse arvestamisel kokkuvõttes odavamad olla.

Kui olete saanud õige ruuteri, on kõige parem kohandada sisselogimist ja muud turbeteavet võimalikult kiiresti. Kui te pole asjatundlik inimene, hankige ruuter teie jaoks lihtsalt kellelegi, keda usaldate. Nad konfigureerivad selle õigesti ja annavad teile juurdepääsu. Veenduge, et kaugjuurdepääs keelataks ja sisselogimist saaks muuta ainult administraator.

Samuti on oluline meeles pidada, et turvalisuse huvides on mõistlik oma sisselogimisi regulaarselt muuta. See ei pruugi eramajade ruuterite puhul vajalik olla, kuid ettevõtete jaoks on see peaaegu hädavajalik. Igal nädalal oma sisselogimisandmete muutmine võib tunduda tüütu, kuid see kaitseb nii teie ruuterit rikkumiste eest kui ka teid sellest teavitama, kui neid kunagi juhtub..

Mis siis, kui ma ei saa oma ruuterit valida?

Kui valite kombineeritud ISP-plaani, ei pruugi te oma ruuterit valida. Kuid see ei tähenda, et peate kokku puutuma veebipõhiste ohtudega. Installige sellele VPN-i veendumaks, et ruuter püsib turvaliselt koos kõigi sellega ühendatud seadmetega. Mõned VPN-ettevõtted pakuvad teenuseid, mis töötavad selliste ruuteritega nagu Tomato ja DD-WRT. Kui te pole asjatundlik, on siin lihtne samm-sammuline juhend, mis aitab teil VPN-i ruuterisse installida.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map