Kuidas luua mittekõlbmatu parool

Need vastikud andmerikkumised on sageli juhtinud küberjulgeoleku uudiseid, paljud ohvrid kurdavad oma paroolide häkkimise üle. Selle vältimiseks oleme siin, et rääkida teile, kuidas saate luua hävitamatu parooli, mis hoiaks teid ja teie andmeid kogu aeg turvaliselt.


Kuidas luua mittekõlbmatu parool

Kuidas luua mittekõlbmatu parool

Lülitamatu parool

Me kõik teame, kui väärtuslikud paroolid on, vastasel juhul pole nende järele vajadust. Teie paroolid võimaldavad teil juurdepääsu oma isiklikele kontodele ja andmetele. Need annavad teile ja ainult teile privileegi veebisisu juurde pääseda. Seda öeldes mõtlete tõenäoliselt, kui kaitsvad need paroolid võivad olla? Parim viis on luua tugev parool, et kaitsta oma kontosid veebiohtude ja häkkerite eest. Lahenduseks on kustutamatu parooli loomine.

Kuidas luua kustutamatu parool? Sammud

Järgige allolevaid samme, et saada teada, kuidas luua mittekinnitatav parool?

 1. Esiteks mõelge välja parool, mis on ühendatud millegagi, mida armastate või väärtustate. Nii pole teil selle meeldejätmisega probleeme. Juhul, kui te ei saa ise ühega hakkama, laske BestPasswordGeneratoril teie heaks töö ära teha.
 2. Looge tugev ja pikk parool, mis sisaldab numbreid, suuri tähti, sümboleid ja väiketähti. Jällegi, kui te ei leia tugevat oma, siis kasutage veebitööriistu.
 3. Inspiratsiooni saamiseks otsige veebist näiteid tugevate paroolide kohta.
 4. Looge iga loodud Interneti-konto jaoks erinev parool.
 5. Kirjutage oma paroolid turvalisse kohta ja ärge lisage neid paroolidesse ega e-kirjadesse.
 6. Lõpuks hankige vajalik veebipõhine kaitse ja hoidke oma andmeid turvalise tugeva ja mittekinnitatava parooli abil.

Kuidas parooli häkitakse??

Paljude häkkimistaktikate abil, mida nad saavad kasutada, leiavad häkkerid ja küberkurjategijad teie paroolide ostmise tumedast veebist kõige hõlpsamalt ja vaevata parooli hoidmiseks. Kas teadsite, et pikkade paroolide ostmise ja müümisega mustal turul on seotud ämbrid raha? Kui olete pikka aega oma omi muutmata jätnud, on tõenäoline, et see võidakse ohtu seada, muutes selle mõrandamise ja häkkimise lihtsaks. Teine viis paroolide krakkimiseks on proovida kõige tavalisemaid meelde tulevaid paroolide sõnakombinatsioone. Seejärel hakkavad häkkerid ära arvama paroole, milles on võimalikult vähe tähemärke. Kui lühikese parooli häkkimine võib võtta sekundit, võtab pikk parool palju aega.

Mis on tugev parool?

Tugeva parooli jaoks on keeruline meelde jätta. Kõik soovitame paroolide häkkimise ja andmete varguse vältimiseks kasutada tugevat parooli. Pole oluline ainult tugeva parooli loomine, vaid ka selle reaalne meeldejätmine. Paroolide haldur võib teid selles aidata. Esiteks peab see koosnema 12 tähemärgist. Parool peab olema piisavalt pikk. Üldiselt peaksite valima paroolid, mille pikkus on vähemalt 12 kuni 14 tähemärki. Mida pikem parool, seda parem.

Lisaks sisaldab see parem numbreid, suuri tähti, sümboleid ja väiketähti. Segage seda alati natuke, nii et seda on raskem purustada. Tegelikult hoidu tavalistest ja ilmsetest sõnaühenditest eemal. Pidage meeles, et parooli tugevus pole veel kõik. Kui kasutate sama parooli mitme konto jaoks, võib see parooli häkkida. Soovitame teil iga veebikonto jaoks kasutada erinevat parooli. Pidage meeles, et tugeva parooli kasutamine ei hoia teid eemale kõigist Interneti-ohtudest, kuid see on samm õiges suunas. Juhul, kui teid kunagi häkitakse, järgige, mida teha, kui teie parool on varastatud abijuhend.

Veel näpunäiteid parooli turvaliseks muutmise kohta, et see oleks kasutamatu

Parooli häkkimise vältimiseks kasutage järgmisi näpunäiteid:

 • Otsige usaldusväärset VPN-teenust ja registreeruge. Seadmes VPN-i olemasolu on oluline eriti siis, kui kasutate avalikku WiFi-ühendust. VPN-iga ühenduse loomine kindlustab teie ühenduse, muutes selle teie kasutamiseks ohutuks. Nii ei saa ükski kolmas osapool veebikontodele sisse logides teie kasutajanime ja parooli kinni pidada. Vali parim avaliku võrgu VPN, ja olete võrgus turvaline. Võite kaaluda kasutamist ExpressVPN kuna see on parim, mida iial olete saanud. Tutvuge teiste allolevas tabelis toodud teenusepakkujatega.
 • Vältige paroolide väljaandmist teksti ja e-posti teel. Kunagi ei või teada, kes teie sõnumsiderakendustes nuhkivad, eriti need, millel puudub krüptimine.
 • Veebikonto loomise ajal turvaküsimustele vastamisel valige raskesti arvatavaid küsimusi. Enamikule nendest küsimustest on lihtne leida vastuseid kogu veebis ja sotsiaalkanalites. Nende vastuste otsimiseks on vaja lihtsat ja kiiret otsingut.
 • Teatage teistele nõrga parooli kasutamisega kaasnevatest ohtudest ja kahjulikkusest. Ütle neile, kui oluline on taastamatu parooli loomine. Nii aitate oma lähedastel end kaitsta Interneti-ohtude eest.
 • Hankige viirusetõrjeprogramm. Hea viirusetõrjeprogrammi olemasolu tuvastab ja neutraliseerib kõik ohud, mis võivad teie kaitsevõimet kahjustada ja teie süsteemi tungida.

Mis on nõrk parool??

Paroolid on kõige elementaarsemad turvatasemed, mis tagavad soovimatute kasutajate loata juurdepääsu ja kaitse häkkerite eest. Kuid teie paroolid ei eelista teid, kui need on nõrgad. Selle asemel on nad vastuvõtlikumad häkkimiseks ja teie veebiturvalisuse häirimiseks. Nõrgad paroolid kahjustavad rohkem kui kasu ja nõrga parooli omamine tähendab, nagu poleks neil üldse mingit kaitset. Lühikesi, lihtsaid, maiselt täidetavaid ja väiketähti peetakse nõrgaks. Tugevalt üles ehitatud paroolid võivad pahatahtlikud rünnakud ja viirused eemale hoida. On väga oluline, et kasutajad looksid iga veebis loodud konto jaoks tugevad, kuid erinevad paroolid.

Kuidas tugevat parooli meelde jätta?

Võitlus on tõeline. Tugevate paroolide meeldejätmine võib olla väga keeruline. Paroolide unustamine on üsna tavaline ja tavaline kõigi veebisaitide ja kontode puhul, kuhu peame iga päev sisse logima. See selgitab, miks me kasutame lihtsaid paroole. Me peame sisselogimiste arvu uskumatult tühjendama, kuid nõrga parooli kasutamine ei muuda teie veebielu lihtsamaks. Niisiis, siin on, mida peate oma parooli meeldejätmiseks tegema:

 • Kirjutage oma paroolid nüüd kuskile. Hoidke neid ka turvaliselt.
 • Proovige oma parool meeldejäävasse lausesse panna.
 • Vältige paroolimustreid ja tavalisi paroole.
 • Looge parool selle põhjal, mis teile meeldib.
 • Kasutage turvalist parooli, mis jääb teile meelde.
 • Kasutage paroolide haldurit.

Kuidas luua mittekõlbmatu parool – järeldus

Sama parooli või nõrkade paroolide kasutamine võib muuta teid häkkerite suhtes vastuvõtlikuks. Kui häkker on teie parooli lahti lõiganud, siis enam tagasi ei pöördu. Häkker pääseb juurde kõigile teie konfidentsiaalsetele ja isiklikele andmetele. Parooliturvalisuse säilitamine seisneb tasakaalus selle vahel, mida kasutajad mäletavad, seda, kui hõlpsalt saavad nad tugevaid paroole säilitada, ja selle, kui parool õigustamatu on. Loodetavasti teate nüüd kõike, mida peate rakendamatu parooli loomiseks tegema. Hoidke häkkerid ära arvata.