Mida ei kaitse inkognito režiim?

Inkognito režiim Google Chrome’is ja muus populaarses veebibrauseri tarkvaras on midagi, mis on kiiresti populaarsust kogunud. Sellel on igasuguseid brauseri kasutajatele mitmeid eeliseid. Ent inkognito ei tähenda tegelikult täiesti turvalist ja paljud inimesed saavad valesti aru, mida see võib ja mida mitte.


Mida ei kaitse inkognito režiim?

Mida ei kaitse inkognito režiim?

Näiteks ei saa see mööda minna teie ülikooli või kontori seatud võrgupiirangutest, nii et te ei saa inkognito režiimis keelatud veebisaite sirvida. Samuti on inkognito režiimi kasutamisel failide sirvimiseks ja allalaadimiseks oma kaalutlused. Vaadakem siis kõiki olulisi asju, mida peaksite enne inkognito režiimi teadma, enne kui hakkate seda kasutama.

Kus saab inkognito režiim kasulik olla?

Kui teil on aimugi, kuidas Internet töötab, saate teada, et teie veebitegevust jälgitakse alati. Inkognito režiim võimaldab teil vältida oma tegevuse jälgimist üldises mõttes.

See tähendab, et seda, mida teete inkognito režiimis, seade ei mäleta. Inkognito režiimiga kaasneb siiski mitmeid piiranguid ja nende tundmine on hädavajalik.

Allalaadimised ja järjehoidjad

Mis tahes brauseri inkognito režiim töötab ainult teie sirvimisajaloo mitte salvestamiseks. See ei tee teie käsitsi alla laaditud andmete jaoks midagi. Seega, kui midagi inkognito režiimis alla laadite, on fail pärast väljalogimist endiselt kõvakettal. Inkognito režiim ei takista allalaadimisi ega kustuta neid automaatselt, peate seda tegema ise.

Sama kehtib ka kõigi salvestatud järjehoidjate kohta. Need tuleb ka käsitsi kustutada. Seega, kui soovite oma veebitegevust privaatsena hoida, on allalaadimise ja järjehoidjate lugude katmine kohustuslik hoolsuskohustus.

Veebipõhine privaatsus ja jälgimine

On tõsi, et inkognito režiim takistab teie brauseril teie tegevuse jälgimist küpsiste lugemata jätmise kaudu. Kuid režiim takistab ainult brauseri jälgimist ja on veel mitu, kes võivad teie toiminguid jälgida. Iga kord, kui Internetti pöördute, on Interneti-teenuse pakkuja teie tegevusest teadlik. Peale selle võidakse teid jälgida ka varem installitud küpsiste kaudu. Mõnel juhul on teada olnud, et NSA jälgib Interneti-kasutajaid suures ulatuses. Inkognito režiim ei varja teid selle eest. Samuti ei kustuta see teie süsteemis juba küpsiseid. Seda peate tegema individuaalselt.

Pealetükkiv perekond

Kui teil pole nutiteavet pereliiget teie sirvimisajaloos nuhkimas, piisab inkognito-režiimist, et nad ei saaks aru. Kuna inkognito režiimi kasutamine takistab brauseril ajalugu tegemast, ei saa teie pere otsida seda, mida te tegite. Kuid see pole sama kui jälgimistarkvara.

Kui teie vanemad installisid jälgimistarkvara, siis ei saa te oma tegevuse peitmiseks inkognito režiimi usaldada. Ja kuigi nad jälgivad teid ainult veebis turvalisuse tagamiseks, peaksite teadma, kuidas vajadusel jälgimisest kõrvale hoida.

Töökoha jälgimine

Paljudel töökohtadel on range sotsiaalmeediapoliitika. Käib arutelu selle üle, kas 5-minutiline Facebooki sirvimine võib olla produktiivne või mitte. Kuid kui teie ülemusel on jälgimistarkvara installitud või sotsiaalmeedia saidid blokeeritud, siis inkognito ei aita.

Tegelikult, kui teie kontoris on selline poliitika, on kõige parem hoiduda probleemide kutsumisest kõrgematele. Sellegipoolest on jälgimisest / blokeerimisest kõrvalehoidmiseks võimalusi, ja see ei kahjusta teadmist, mis need on.

Brauseri sõrmejäljed

Kui te ei tee küberturvalisuse ringe sagedamini, võib brauseri sõrmejälgede võtmine olla teie jaoks uus termin. See uus Interneti-kasutajate jälgimise meetod on kiiresti populaarsust kogumas. Põhimõtteliselt on brauseri sõrmejälgede võtmine teie brauseri hetkeseisu rekord. See hõlmab kõiki installitud lisandmoodulite ja laienduste tüüpe. Ehkki see pole ühegi Interneti-kasutaja täpne mõõdupuu, saab seda kasutada jälgimiseks.

Inkognito režiim takistab brauseri privaatsuse hoidmisel brauseri sõrmejälgede võtmist. Seega saab seda tüüpi jälgimiseks töötada, kuid mitte keerukamate meetodite jaoks.

DNS-põhine jälgimine

DNS- või domeeninimeserveril põhinev jälgimine on üks populaarsemaid veebijälgimismeetodeid. Põhimõtteliselt on see tõhus vahend sujuva sirvimisprotsessi tagamiseks. Kuid see avab kasutajatele ka igasuguse jälgimise. Pole harvad juhud, kui DNS-i kasutatakse kasutajate veebiostu-eelistuste jälgimiseks.

Kui olete paljude privaatsust teadvustavate inimeste hulgas, võiksite vältida DNS-i jälgimist. Kahjuks ei aita inkognito režiim teid mingil juhul aidata. Selle probleemiga saab hakkama ainult usaldusväärse VPN-i hankimisel või tugeva privaatsuspoliitikaga DNS-teenuse pakkujal. Ainus viis veebis tõeliselt anonüümselt sirvida on VPN-i kasutamine.

Kuidas saaksin oma veebipõhist privaatsust ja turvalisust parendada??

Inkognito on vaid lähtepunkt igale inimesele, kes on seotud oma veebipõhise privaatsusega. Turul on alati ilmnevad uued ohud ja reageerimiseks töötatakse välja võimsaid vastumeetmeid.

Praegu on turul kõige olulisem privaatsustarkvara VPN-id. Virtuaalsed privaatvõrgud täidavad praktiliselt kõiki ülalmainitud funktsioone, mida inkognito ei tee. Seda kasutavad juba lugematud üksikisikud, aga ka äriettevõtted ja valitsusasutused kogu maailmas.

Sellisena on turul ka erinevaid VPN-e, sõltuvalt sellest, mille jaoks neid kavatsete kasutada. Näiteks on mängukonsoolidel oma spetsiaalsed VPN-id ja mõnel ruuteril on tänapäeval eelinstalleeritud VPN. Peate sirvima turgu ja tegema oma eesmärkide jaoks õige valiku.

Peamine tegur, mida tuleks meeles pidada, on see, et mitte kõik VPN-id pole ühesugused. Mõned VPN-id jälgivad teie tegevust ja teised võivad teie reklaame visata, muutes teid haavatavaks veelgi suurematele küberturvalisuse riskidele. Alati on parem valida tasulised VPN-teenused, kuna need on usaldusväärsemad ja neil on üksikasjalikud privaatsuseeskirjad.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map