Facebookist saab 50 aasta pärast digitaalne surnuaed

Värske uuring soovitab, et 50 aasta jooksul võib Facebookis olla rohkem surnud inimesi kui elada. Suhtlusvõrgustik muutub paratamatult massihauaks ja Big Data andmetel põlvkonna ajaloo arhiiviks & Ühiskond.


Facebookist saab 50 aasta pärast digitaalne surnuaed

Facebookist saab 50 aasta pärast digitaalne surnuaed

Facebookist saab 50 aasta pärast digitaalne surnuaed

Kui antud vanuserühma veebikasutajad, kes tõenäoliselt surevad 50 aasta pärast, registreeruvad Facebooki ja kasutavad seda tõhusalt, siis on meil digitaalne surnuaed. Facebooki kasvu jätkudes on oodata, et enne 2100. aastat sureb üle miljardi kasutaja. Facebook peab oma kasutajaskonna vanusele viidates silmitsi seisma faktide ja numbritega..

Konservatiivsusele suunatud turustusvõimaluste Facebooki edukuse raporti kohaselt on uuringufirma eMarketer hinnangul 55–64-aastased ja 65-aastased vanuserühmad „kaks kõige kiiremini kasvavat Facebooki Ameerika kasutajaskonna segmenti.“ Jaanuaris on teadlased avastanud, et enamikku Facebooki kasutajatest jagavad vanurid.

Kuidas nad jõudsid selle järelduseni?

Oxfordi ülikooli teadlased jõudsid eelnimetatud kohutavale järeldusele, uurides Facebooki kasvu. Nad testisid kahte äärmuslikku stsenaariumi, kasutades platvormi vaatajaskonna ülevaate funktsiooni andmeid koos Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni statistikaga kogu maailmas suremuse kohta. Esimese stsenaariumi kohaselt ei ole Facebookiga liitunud ühtegi uut kasutajat alates 2018. aastast. Teine eeldas, et Facebook jätkab oma praeguse 13-protsendilise kasvutempoga kogu maailmas aastas. 2019. aasta märtsis oli Facebookil 1,56 miljardit aktiivset kasutajat päevas. Kui sotsiaalvõrgustiku kasv jätkuks sama tempoga, oleks 2100. aastaks surnud 4,9 miljardit kasutajat.

Facebooki lähenemisviis

Selle kuu alguses teatas sotsiaalvõrgustiku hiiglane oma mälestusteenuste muudatustest. Nüüd on uus austuste jaotis – eraldi sakk kõigile teie surnud sõpradele. Aprillis andis ettevõte välja veel pärandkontaktide funktsiooni juhtnupud. Surma korral pärib teie konto teie isik, kellele andsite oma digitaalse. See tähendab, et peate oma digitaalse jäänuse jääma sõbrale või lähedasele. Selle inimese enda otsustada, kas mäletada või mitte Kustuta see.

Kommentaar Facebooki kalmistul

Facebooki COO Sheryl Sandberg kirjutas ettevõtte ajaveebipostituses nende uute võimaluste ja austusavalduse kohta: “Üle 30 miljoni inimese vaatab iga kuu mälestusprofiile, et postitada lugusid, mälestada verstaposte ja mäletada neid, kes on surnud.” 

Juhiautor Carl Öhman, Oxfordi Interneti-instituudi doktorant, nimetab digitaalset jääki „osaks meie globaalsest digitaalsest pärandist“. Ta ütles pressiteates: „See statistika tekitab uusi ja keerulisi küsimusi selle kohta, kellel on õigus kõigile neile andmetele, kuidas peaks seda haldama surnu perekondade ja sõprade huvides ning kuidas seda tulevased ajaloolased peaksid kasutama? mõista minevikku. ”

Austusavalduste sektsiooni kohta

Ehkki mälestuskontode vaatamise protsent on kõrge, üritab Facebook ikkagi välja selgitada, kuidas arvestada oma kasutajabaasi suremusega. Facebooki juhtorganisatsiooni Sheryl Sandberg tabati valvurist, kui juhtmega intervjueerija küsis, mis juhtub, kui kaks inimest, kes on üksteise pärandkontaktid, surevad samal ajal. “Oi jumal, see on nii huvitav ja ma mõtlen, kas meil peaks mõni sekund olema;” oli tema vastus.

Digitaalne surm

Kellegi lähedase kaotamine võib tulla välja tohutu šokina. Ei teie ega lahkunu pole selliseks leinaajaks valmistunud. Kui füüsilises maailmas hoolitsetakse muude säilmete eest, on võrgus digitaalseid säilmeid, mis ootavad, et keegi neid koguks. Sa ei saa midagi parata, kui imestad, mis tunne oleks surra ja jätta oma sotsiaalkontod järelevalveta. Probleem on selles, et teie konto oleks endiselt aktiivne kahel põhjusel. Kellelgi pole teie kontole juurdepääsu volitusi. Teine põhjus on see, et suhtlusvõrgustike veebisaidid pole veel välja pakkunud plaani, mis kipub juhtuma surmaga seotud juhtumitega. Selle asemel, et sattuda piinavatesse olukordadesse, näiteks võtta ühendust kasutajaga, kelle hiljem avastad, et ta on surnud, saate valmistuda digitaalsurmaks. Uskuge või mitte, inimesed võivad oma digitaalse identiteedi eemaldada, kustutada või mälestuseks jätta. Kuid see on võimalik ainult siis, kui nad kavandavad selle enne surma.

Meeldib see teile või mitte, isegi kui te pole enam füüsilise maailma osa, jäävad teie digitaalsed kontod tahaplaanile. Mõnel juhul võib nende kontode desaktiveerimiseks olla teie perekonnal vaja tugiteenusega ühendust võtta. Te peaksite teadma, et saaksite seda vältida, tehes seda eelnevalt. Sellegipoolest sõltub see teie kontode üle tegelikult teostatava kontrolli ulatusest. Lisaks pole see protseduur universaalne. Pidage meeles, et igal platvormil on kasutaja surmaga toimetulemiseks oma seaded. Mõnikord ei pruugi te oma sisu üldse omada. Kontole registreerumisel nõustute teenusetingimustega. See on keeruline leping ja enamik meist otsustab selle vastu võtta, isegi ilma seda hoolikalt läbi lugemata.

Facebookist saab 50 aasta pärast digitaalne surnuaed – järeldus

Kuidas inimene ennast selleks ette valmistab? digitaalne surm? Kuidas on lood digitaalsete jäänustega? Peame veel ootama ja vaatama, kuidas suhtlusvõrgustiku hiiglane oma surnud liikmetega hakkama saab. Huvitav on näha, kuidas arhivaarid, ajaloolased ja tehnoloogiaeetikud kavatsevad oma äsjaloodud lähenemisviisiga päästa kasutajate ühise digitaalajaloo kasumit taotlevalt ettevõttelt. See võib anda teile ülevaate sellest, kuidas me saame arvestada digitaalsete päranditega kogu Internetis. Kõik eelnev põhineb eeldusel, et Facebook eksisteerib 50 aasta pärast. Ükskõik, kas see toimub või mitte, on see mõlemal juhul hukule määratud digitaalsesse matmispaika.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map