Google Play poe pahavara? Pool miljonit Androidi kasutajat ütlevad jah.

Hoolimata Google’i katsetest minimeerida Play poest leitud pahatahtlikke rakendusi, näib, et mõned neist ohtlikest rakendustest libisevad endiselt Google’i kaitsevõimaluste kaudu. Järjekordne rühm pahavaraga nakatunud rakendusi on avastatud, tuues veelgi välja pahavara tegelikkuse Google Play poes. Loe edasi kogu loo kohta.


Google Play poe pahavara? Pool miljonit Androidi kasutajat ütlevad jah.

Google Play poe pahavara? Pool miljonit Androidi kasutajat ütlevad jah.

Pahavara Google Play poes – täielik lugu

ESETi turvateadur Lukas Stefanko säutsus hiljuti järgmist:

Ärge installige neid rakendusi Google Playst – see on pahavara.

detailid:
-13 rakendust
-kokku 560 000+ installimist
-pärast käivitamist peida ennast ikoon
-laadib alla täiendava APK ja laseb kasutajal selle installida (pole praegu saadaval)
-2 rakendust on #Trendivad
-puudub õigustatud funktsionaalsus
-teatas pic.twitter.com/1WDqrCPWFo

– Lukas Stefanko (@LukasStefanko) 19. november 2018

Stefanko sõnul lõppesid säutsudes mainitud sõidu mänge alla laadida soovivad Androidi kasutajad tõsise pahavaraga. Kui kasutaja laadib alla ühe neist mängudest, installib rakendus kulisside taha pahavara ja kustutab seejärel rakenduse ikooni. Piiksumise ajal oli rakendused juba alla laadinud üle poole miljoni kasutaja. Ilmselt on enamiku nende rakenduste taga arendaja “Luiz O Pinto”.

Kahjuks ei tea me endiselt päriselt, millist tüüpi pahavara neis rakendustes leitakse. Kuid me teame, et rakendus laadib nimikoormuse Istanbuli rakenduse arendajale registreeritud domeenilt.

Mida me teame, on see, et rakendusi ise tegelikult ei avata. Tegelikult krahhuvad rakendused iga kord, kui kasutaja proovib neile juurde pääseda. Selle lisamiseks käivitatakse rakendustes olev pahavara iga kord, kui seade sisse lülitatakse. Lisaks on pahavaral täielik juurdepääs seadme võrguliiklusele, mis annab kõnealusele häkkerile juurdepääsu kasutaja isiklikule teabele.

Praegu ei leita rakendusi enam Play poest. Tegelikult kinnitas Google’i pressiesindaja, et kõnealused rakendused rikuvad Google’i eeskirju ja on „Play poest eemaldatud”. Vaatamata sellele on mure Play Play rakenduseeskirjade pärast endiselt suur. Kuigi Google on täiustanud reegleid, mida ta kolmanda osapoole rakenduste suhtes täidab, on see kindlasti veel pikk tee minna, eriti kui vaadata Apple’i piiranguid kolmanda osapoole rakendustele.

Kuidas hoida oma Android-seadet ohtlike rakenduste eest kaitstuna

Google töötab kindlasti selle nimel, et muuta nende Play pood kõigi kasutajate jaoks turvalisemaks. Sellegipoolest ei tundu väga tõenäoline, et Play pood suudaks kunagi 100% -liselt mingit pahavara tagada. Sel põhjusel peab Androidi kasutaja olema rakenduste allalaadimisel pisut ettevaatlikum ja ennetavam. Siin on mõned asjad, mida saate teha, et vähendada oma võimalusi õelvaraga nakatunud rakenduste allalaadimiseks:

 1. Hoiduge kolmanda osapoole rakenduste poodidest. Kui te rakendust Google Play poest ei leia, siis ärge seda alla laadige. Kolmanda osapoole rakendustepoed on ohtlikud, kuna neil on harva saadavalolevate rakenduste suhtes mingeid eeskirju. Ainus kord, kui rakenduse allalaadimine väljaspool Play poodi on sobilik, on ametlik rakendus, mis asub selle ametlikul veebisaidil.
 2.  Kontrollige rakenduse mandaati. Teisisõnu, tehke oma uurimistöö. Vaadake Play poe arendaja ajalugu, kas neil on veel muid rakendusi, mis kinnitavad arendaja usaldusväärsust? Milline on rakenduse hinnang? Kas inimesed on rakenduse kohta arvustusi kirjutanud? Enamasti näete, kas rakendus on väärt allalaadimist.
 3. Laadige alla ja installige oma Android-seadmesse pahavaravastane rakendus. Võite vaadata meie loendit parimate pahavaravastaste rakenduste kohta ja veenduda, et saate parimat teenust. Ründevaratõrje pole enam ühegi Interneti-ühendusega seadme valik ja see on teie peamine vahend kahtlaste programmide ja rakenduste vastu võitlemiseks.

Sellest artiklist saate lugeda Androidi rakenduste turvalisuse kohta põhjalikumat selgitust. Isiklikult soovitan teil järgida võimalikult paljusid olemasolevaid ohutusnõuandeid, kuna pahavara juurdepääsu teie seadmele on alati lihtsam kui nakatunud failide otsimist ja eemaldamist.

Pahavara Google Play poes – lõplikud mõtted

Igaüks kasutab apps, see on lihtsalt fakt meie tänapäeva elu. Vaatamata nende silmapaistvusele meie elus, ei mõtle me tegelikult nakatunud rakenduse allalaadimise tagajärgedele. Tegelikult ei mõtle me tegelikult nii palju pahavara kui peaksime, eriti pahavara Google Play poes. Hea uudis on see, et turvateadlased, nagu Stefanko, hoiavad aktiivselt Google’i ja selle kolleegid, kes vastutavad oma turvalisuse kaotamise eest. Sellegipoolest on pahatahtlike rakenduste ohtudest teadlik üksikkasutaja. Peaksime kõik võtma tarvitusele ettevaatusabinõud, et hoida oma seadmeid ja isiklikku teavet turvalisena ja privaatsena.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map