Hiina blokeerib volitamata VPN-i pakkujad selle aasta aprillis

Me kõik teame Hiina suurest tulemüürist, kus Interneti-kasutajatel on juurdepääs ainult neile valitsuse poolt heaks kiidetud lehtedele. Hiina pole ainus riik, kus sellised piirangud kehtivad. Mitmed teised rõhuva režiimiga riigid reguleerivad sisu, millele nende kodanikud saavad juurdepääsu Interneti kaudu. See tähendab, et suur osa elanikkonnast jääb ilma sisust, mida ülejäänud maailm naudib. Sellistes rõhuvates režiimides elavad inimesed on leidnud võimaluse blokeeritud sisule juurde pääseda. Hiina blokeeritud sisule juurdepääsu saamiseks on Hiinas Interneti-kasutajate seas kõige populaarsemad virtuaalsed privaatvõrgud (VPN). VPN-ide populaarsust arvestades on Hiinas mitu pakkujat, kes tegutsevad ilma valitsuse litsentsita ja võimaldavad Interneti-kasutajatel juurdepääsu kogu blokeeritud sisule. Hiina valitsuse sammuga selline volitamata VPN-id blokeeritakse selle aasta aprillis.


Hiina blokeerib volitamata VPN-i pakkujad selle aasta aprillis

Hiina blokeerib volitamata VPN-i pakkujad selle aasta aprillis

Vabadus vs valitsuse kontroll

Hiina tööstus- ja infotehnoloogiaministeerium teatas 2017. aasta jaanuaris, et alustab 14-kuulist kampaaniat volitamata Interneti-platvormide väljaselgitamiseks. Hiina rõhutab, et ta soovib, et Internet oleks õiglane ja tervislik, ning seetõttu on ülitähtis korralik reguleerimine.  

Seetõttu on olemas suur tulemüür. Ütlematagi selge, et selle haarangu üks suuremaid sihtmärke on olnud volitamata VPN-teenused. Hiina on öelnud, et Interneti-teenuste õiglase ja tervisliku seisundi hoidmiseks peab ta tsenseerima sisu ja reguleerima Interneti-platvormide kasvu “korratu” moodi.

Hiina valitsus on nimetanud seda Interneti-võrgu juurdepääsu puhastamiseks, kus kõiki, kes ei tegutse valitsuse litsentsiga, mitte ainult ei blokeerita, vaid neile antakse ka karmid karistused. Karistuste hulka kuulub kuni kümme aastat trellide taga.

Pärast selle sõidu väljakuulutamist on palju juhtunud. Apple on oma rakenduste poest lahti võtnud mitu VPN-i rakendust, mitmed volitamata VPN-i pakkujad pandi vangi ning Hiina teatas, et alates 31. märtsist peavad kõik riigis tegutsevad riiklikud ja välismaised ettevõtted järgima valitsuse eeskirju piiriülese tegevuse korraldamiseks.

Tööstus- ja infotehnoloogiaministeeriumi peainsener Zhang Feng kinnitas volitatud VPN-i pakkujatele, et nad jätkavad tegevust nagu praegu. Ta lisas, et sellised telekommunikatsioonioperaatorid nagu China Telecom, China Mobile ja China Unicom on mõned riigis volitatud teenusepakkujad ning neile on antud korraldus mitte lubada oma abonentidel VPN-idega blokeeritud sisule juurde pääseda..

See tähendab, et need, kes kasutavad volitatud VPN-e, pääsevad juurde ainult valitsuse kinnitatud sisule. Kui soovite Hiinas VPN-i kaudu sisule juurde pääseda, pole suurest tulemüürist mööda pääseda.

Arvestades VPN-de piiratud kasutamist, kerkib alati üles andmeturbe küsimus. Sellega seoses on Zhang öelnud, et inimeste Interneti-andmeid ei kaitsta mingil viisil. Volitatud VPN-ide kasutamisel ei tohi keegi – isegi valitsus – võrguturvet rikkuda.

Ta kordas, et neil, kes kasutavad Interneti-platvorme koos korraliku valitsuse määrusega, pole millegi pärast muretseda. Blokeeritakse ainult volitamata platvormid.

Rohkem reegleid Hiina kodanike jaoks

Hiina kodanikel ei näi olevat mingit võimalust pääseda riigis blokeeritud sisule juurde, arvestades valitsuse koostatavaid uusi reegleid. Reeglid ei puuduta ainult kodanikke, vaid ka neid, kes külastavad rahvast teistest riikidest. Kui sisu on rangelt piiratud, mõjutavad kõik meelelahutust, teavet, haridust ja suhtlemist. Suuremad saidid, nagu Facebook, Twitter, Instagram ja sõnumsiderakendus WhatsApp, on kõik Hiinas blokeeritud.

Enamik Hiinas asuvaid VPN-i kasutajaid kasutab privaatvõrku mitte ainult tsensuurist kõrvalehoidmiseks, vaid ka selleks, et kaitsta end valitsuse eest, kes nende andmeid nuhkib. On üldteada, et Hiina valitsus jälgib iga Interneti-kasutaja liiklust. Kui pääsete juurde mis tahes sisule, mis on Hiina seaduste kohaselt taunitav, karistatakse teid. Hiinas elavad tavalised inimesed pidevas hirmus, ilma igasuguse vabaduseta.

Hiina armastab suurt valitsust

Isegi kui nad väidavad, et riiklikult kinnitatud VPN-i kasutamine kaitseb kasutajaid andmete varguse eest, on alati võimalik, et volitatud VPN-id on valitsus moodustanud selleks, et luurata kodanike Interneti-liiklust. Kuna riigis on blokeeritud suur arv VPN-e, on Hiina kodanikud kaotanud kõik vähese Interneti-vabaduse, mida nad varem nautisid.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map