2020. aasta parim krüptitud hääle- ja videorakendus

Hiljutiste Cambridge Analytica uudistega Facebooki ja teiste ettevõtete veebiandmete rikkumiste kohta on muutunud kohustuslikuks kasutada ainult turvalisi rakendusi. Hääl- ja videosõnumite saatmiseks ja vastuvõtmiseks kasutage ainult krüptitud sõnumsiderakendusi.


Parim 2019. aasta krüptitud hääle- ja videorakendus

2020. aasta parim krüptitud hääle- ja videorakendus

Alates telekommunikatsiooniettevõtetest kuni häkkerite, kurjategijate ja reklaamijateni ning lõpetades valitsustega, tegelevad kõik andmete kaevandamisega. Kõik meie tundlikud andmed on ohus ja neid võib valedesse kätesse sattudes väärkasutada. Meie elu on nüüd Internetiga nii takerdunud, et me ei suuda ette kujutada, et loobuksid digitaalsetest rakendustest. Sellises olukorras on täiesti õiglane, et hakkasite suhtlemiseks otsima kõige tõhusamaid krüpteeritud sõnumitoojaid. Siin on teile kõige paremini krüptitud rakenduste lihtsustatud juhend. Kuid kõigepealt vaatame, miks on otspunktkrüptimine oluline.

Krüptimine otsast lõpuni

Krüptimine on krüptograafilise süsteemi abil sõnumi või teksti kodeerimine ja dekodeerimine. Seda on juba pikka aega kasutatud konfidentsiaalsete andmete edastamiseks. Kuid otspunktkrüptimine lisab tavapärasele krüptimisele täiendava kaitsekihi.

Krüptitud kiri ei ole midagi muud kui algse sõnumi šifrit, mille saab dešifreerida, kui saaja selle kätte saab. Siin šifreerimise ja dešifreerimise kood on sama ning seda teavad ainult saatja ja saaja. Probleem on aga selles, et see üldine kood võib olla teada kolmandale isikule, kes võiks sõnumi lahti võtta ja seda vastavalt soovile kasutada. See on koht, kus lõplik krüptimine võidab.

Siin on saatjal avalik võti, mis kuulub saajale. Ta krüpteerib sõnumi avaliku võtmega ja saadab selle adressaadile. Vastuvõtjal on seevastu tema jaoks ainuomane privaatvõti. Selle abil saab ta saadud sõnumi dekrüpteerida.

Kuidas on otsene krüptimine oluline?

Krüptimine otspunktist lõpuni annab täiendava turvataseme, kuna see muudab suhtluse kolmandale osapoolele loetamatuks. Selle eeliseks on see, et isegi kui keegi saab krüptitud kommunikatsiooni kätte, pole mingil juhul võimalik seda privaatse võtmeta dekrüpteerida..

Seega, kui suhtlete rakenduse kaudu kahes või enamas seadmes, on krüptitud teave salajane kood. Seega hoitakse nuhkimisagentuure, Interneti-teenuse pakkujaid, rakenduse arendajat või isegi valitsusi teie isiklikest andmetest eemal. Seda seetõttu, et sõnum ei ole lihttekst; andmeid ei saa manipuleerida ja võite olla jälgimisvaba.

Transiidil oleva krüptimise korral on teenusepakkuja lõpus võimalus häkkimisrünnakuks. Samuti on tõsine võimalus siseringi poolt kompromissiks või korruptsiooniks. Igal põhjusel võib esineda andmete rikkumisi ja teave võib lekkida. Selle asemel, et teenusepakkuja krüpteeriks kommunikatsiooni, toimub otspunktkrüpteerimine saatja ja saaja lõpus. Avalik võti on kõigile nähtav ja salvestatud serverisse, privaatne võti aga jääb adressaadile ja seda hoitakse kohapeal.

2020. aasta parimad sõnumitoojad

Siin pakume teile 2020. aasta parimaid hääl- ja videotransportööre. Nad pakuvad otspunktkrüptimist ja hoiavad teie andmeid turvalisena.

1. Signaal

Signaal saab kogu maailmast üksmeelseid hinnanguid, kuna see on parim isikliku sõnumivahetuse rakendus. See pakub tugevat ja tõelist otsast krüptimist, muutes sõnumid häkkeritele ja isegi Signaalile loetamatuks. See on disainilt lihtne, tasuta ja seda saab kasutada kõigil mobiiliplatvormidel. Sellel sõnumsiderakendusel on spetsiaalne töölaua installiprogramm, kui peaksite seda oma arvutis kasutama.

Saate saata ja vastu võtta teksti, dokumente, pilte, hääl- ja videosõnumeid. Sellel on atraktiivsed funktsioonid, kus saate otsustada, kas soovite sõnumid kaduda. Selles ei kuvata reklaame ja see on avatud lähtekoodiga platvorm, kus saate seda tõrgete osas testida. Ainus puudus on see, et see ei toeta animeeritud emotikone.

2. Telegramm

See pilvepõhine messenger hoiab teie sidet turvalisena, nii et te ei saa neid kunagi kaotada. Sellel on keeruline otsast lõpuni krüpteerimine, muutes andmed arendaja jaoks ka määratlematuks. Sarnaselt Signaaliga on Telegramil hävitavaid teateid, mis kaovad pärast kasutaja valitud ajaperioodi. Saadaval mitmetel platvormidel on sellel ka topelt linnukese funktsioon loetud sõnumite jaoks. See toetab teksti-, hääle- ja videovestlusi.

Selle kasutajasõbralikku ja avatud lähtekoodiga platvormi hinnatakse kõrgelt, samas kui suurimat puudust võib pidada tema enda standardset krüptimist.

3. Viber

See tasuta sõnumsiderakendus takistab kedagi isiklikesse vestlustesse uppumast. Standardne krüptimine kaitseb kõiki vestlusi ja kõnesid, olgu need siis üks-ühele, grupisõnumid, hääl või video. Viber pakub vaikimisi otsast krüptimist ja isegi rakendus ei saa teie andmeid lugeda.

See pakub ka täiendavat privaatsust oma “salajaste vestluste” valikus ja võimaldab sõnumeid taimeriga ise hävitada. See rakendus muudab privaatse vestluse nauditavaks tänu oma tipptasemel helistamiskogemusele.

4. Kolmik

Nautige Threema täielikku privaatsust, kuna rakendus ei salvesta isegi teie kontaktide loendit, rääkimata teie sõnumitest. Teie kirjad kustutatakse serverist viivitamatult kohe, kui nad on sihtkohta jõudnud. Seetõttu pole vaja muretseda, et teie metaandmed satuvad haavatavustesse.

Saate saata faile, teksti-, hääl-, asukoha- ja rühmasõnumeid, pakkudes otsest krüptimist isegi teie olekusõnumites. Teil on võimalus küsitluste loomiseks või konkreetsete vestluste peitmiseks. Kui soovite, võib see teie sõnumite jaoks isegi paroolikaitset kasutada. Muud funktsioonid hõlmavad tekstisõnumite vormindamist ja nende vestlustele meeldimist / mitte meeldimist.

Selle pika nimekirja parim omadus on see, et saate Threema ID, mis on ainulaadne 8-kohaline juhuslik arv. Saate seda kasutada kogu oma suhtluse jaoks, välistades vajaduse jagada isegi oma telefoninumbrit. Kuidas see täielik anonüümsus on! Enne nendega vestlust peate kontakti kinnitama, kasutades üksikuid klahve ja QR-koodi. Ainus puudus on see, et see on premium-rakendus. Selliste kasutajasõbralike funktsioonide ja turvalisusega pole ime, et selle kasutajaskond kasvab.

VPN-i lisamine võrrandisse

Sõltumata sellest, kui turvaline teie sõnumsiderakendus on, on mitmesuguste ohtude jaoks alati ruumi. Video- ja häälkõnede turvalisuse tagamiseks on alati kõige parem ühendada kõigepealt VPN-serveriga. Virtuaalne privaatvõrk võimaldab teil krüptida kogu väljuva ja sissetuleva Interneti-liikluse; keelata võimalikel pealtkuulajatel teie vestlusi luurata.

VPN-i rakendused ühilduvad Windows PC, Mac, Android ja iOS-i seadmetega. Siin on nimekiri meie kõige soovitatud VPN -idest turvaliste VoIP-kõnede jaoks.

Järeldus

Nendel päevadel, kus küberturvalisust ähvardab üha suurem oht, otsivad ettevõtted, tarbijad ja arendajad võimalusi oma andmete tõhusamaks kaitsmiseks. Krüpteerimisrakendused on muutunud tavalisemaks, kuid selles valikute ookeanis võib teie vajadustele vastava valiku valimine olla keeruline. Just seetõttu vajate seda juhendit oma sidepidamise tagamiseks.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map