Kuidas installida VPN iPhone’i või iPadile

Kuidas installida ja häälestada VPN iOS-i seadmetes nagu iPad või iPhone? Tänu sisseehitatud turvameetmetele, mille Apple on alati oma seadmesse lisanud, on enamik nende iPade ja iPhone’e komplekteeritud juba integreeritud L2TP / IPSeci ja Cisco IPSeci protokollidega. Need võimaldavad teil luua ühenduse ka OpenVPN-võrkude või muude tootjate VPN-ühendustega. Ainuke asi, millega Apple’i kasutajatel oli probleeme enne iOS 8 kasutuselevõttu, oli asjaolu, et iPhones katkestasid unerežiimi minnes automaatselt VPN-id. See probleem lahenes aga pärast nende iOS 8 tarkvaraversiooni väljaandmist. IOS 8 ja uuemates versioonides on VPN-ühenduse loomine teie iPhone’iga üha hõlpsamaks muutunud ja neid on isegi mitu installige VPN iPhone või iPad. Selles juhendis käsitleme mõnda neist meetoditest, millest esimene kasutab VPN-i rakendust.


Kuidas installida VPN iPhone'i või iPadile

Kuidas installida VPN iPhone’i või iPadile

Installige VPN iPhone’i või iPadile VPN-i rakenduse abil

Kõigil, kes soovivad oma turvalisust veebis parandada, on luksus valida paljude pakkujate hulgast. Turu parimatel iOS-i seadmetele mõeldud VPN-pakkujatel on tugevaid külgi, mis panevad nad kasutajatele ainulaadsel viisil meeldima ning see aitab veenduda, et igat tüüpi klientidel on võimalik oma konkreetseid turvanõudeid hästi hooldada. VPN-i installimiseks oma iPhone’is või iPadis toimige järgmiselt.

 1. Registreeruge VPN-teenuse pakkujaga, kes pakub iOS-i jaoks VPN-rakendusi.
 2. Minge üle Apple App Store’i.
 3. Laadige oma VPN-teenuse pakkuja rakendus alla ja installige oma iPhone / iPad.
 4. Käivitage rakendus ja logige sisse oma VPN-i konto abil.
 5. Lõpuks looge rakenduse abil ühendus teie valitud VPN-serveriga.

Parim VPN installimiseks iOS-i

ExpressVPN, näiteks on teada, et sellel on üks lihtsamaid kasutajaliideseid turul, muutes seeläbi VPN-i kasutajatel esmakordselt rakenduses navigeerimise lihtsamaks. Nende klienditeenindus on ka tipptasemel, kuna juhud, kui ilmnevad probleemid, mis teie võimetest puuduvad, on alati toega saadaval. Nende tugev üle 1500 serveri võrk, mis asub enam kui 145 riigis, pakub kindlasti stabiilset ühendust kõigile, kes registreeruvad. Võimalikel kasutajatel on võimalus proovida ExpressVPN-i 30-päevast raha tagastamise garantiid, mis võimaldab neil enne teenuse tellimist otsustada oma teenuse valimise üle..

NordVPN on ka teine ​​hea valik, eriti nende taskukohasuse ja võime tõttu toetada kuni 5 samaaegset seadet. Nende teenus on sisseehitatud Interneti-tapalülitiga ja lisaks pakuvad nad oma kasutaja turvalisuse suurendamiseks ka topelt VPN-i. Teenusel on ka range nullimislogimise poliitika, mille korral ei salvestata ühtegi kasutaja sirvimisajalugu. Fakt, et ettevõtte peakontor asub Panamas, tähendab, et teenus on igasugusest andmete säilitamise jurisdiktsioonist väljas.

Teine pakkuja, keda soovitaksime uurida, on IPVanish. Pakkujana, mis pakub tuge sellistele protokollidele nagu OpenVPN, IPSec, IKEv2, L2TP ja isegi PPTP, saavad kasutajad vabalt valida, kumba protokolli nad ühendavad. Teenus pakub rohkem kui 25 000 IP-d, kusjuures iga server suudab toetada üle 10 IP. Nende AES-256 krüptitud VPN-teenus tagab, et kogu teie isiklik teave jääb võimalike häkkerite ja rämpspostitajate eest varjatuks, pakkudes samal ajal anonüümsust ja võimalust blokeerida geograafiliselt piiravad saidid..

Ühendamine OpenVPN VPN-iga

OpenVPN-i tuge pole iOS-i veel lisatud, kuid selleks pole vaja muretseda. App Store’is on palju kolmanda osapoole rakendusi, mis võimaldavad hõlbustada ühenduse loomist teie iPhone’i või iPadi ja OpenVPN vahel. OpenVPN-il on isegi ametlik rakendus OpenVPN Connection, mida saate kasutada nende VPN-iga ühenduse loomiseks.

Kui olete oma konto seadistanud, konfigureerige järgmine samm VPN-serverit, millega soovite ühenduse luua. Võite selle käsitsi teha, kui ühendate oma iPadi või iPhone’i arvutiga, käivitate iTunes’i ja valite ühendatud seadme. Peaksite saama .ovpn-faili ja muid sellega seotud sertifikaatide ja võtmefaile kopeerida OpenVPN-i rakendusse ja see peaks VPN-ühenduse loomise hõlpsamaks tegema..

Hea oleks märkida, et OpenVPN-i ühendamise rakendus ja muud sarnased rakendused pole lihtsalt teie kasutatavad rakendused, kuna need pakuvad süsteemitasandil VPN-ühendust, et kõik teie seadme rakendused saaksid Interneti-ühenduse..

Ühendamine IKEv2, L2TP / IPSec ja Cisco IPSec VPN-idega

Eeldusel, et eelistate kasutada muid protokolle kui OpenVPN või kui teie valitud VPN ei paku iOS-i rakendust, saate VPN-i siiski seadistada, tehes mõned muudatused iOS-i seadetes. Selleks toimige järgmiselt.

 1. Liikuge oma iPhone’is või iPadis rakendusele Seaded.
 2. Puudutage kategooriat Üldine,
 3. Seejärel koputage loendi allosas VPN-i.
 4. Näete loendi allosas nuppu „Lisa VPN-i konfiguratsioon”.
 5. Puudutage seda, seejärel valige kas IKEv2, IPSec või L2TP vastavalt VPN-i protokollile, millega soovite ühenduse luua.
 6. Sel hetkel peate vaid sisestama VPN-i ühenduse üksikasjad ühenduse loomiseks. Kahjuks langes PPP VPN-ide tugi iOS 10-st, kuna juhtub, et PPTP on vana ebaturvaline protokoll.

Kui juhtub, et teie installiprotseduur nõuab VPN-iga ühenduse loomiseks sertifikaadifaile, peate need enne kogu protsessi alustamist importima. Kui saate sertifikaadi meili teel, peate vaid importima selle. Nii iPhone kui iPads saavad töötada sertifikaatidega PKCS # 1 (.cer, .crt, .der) või PKCS # 12 (.p12, .pfx) vormingus.

Ühendamine & VPN-ist lahti ühendamine

Pärast VPN-i seadistamist saate avada ka seadete akna, et liigutada VPN-liugurit VPN-iga ühenduse loomiseks ja ühenduse katkestamiseks. Kui juhtub, et olete iPadi või iPhone’i seadistanud mitu VPN-i, siis on lihtsam nende vahel edasi-tagasi liikuda, sirvides seadetes, seejärel jaotises Üldine ja seejärel VPN-i samal ekraanil, kuhu need VPN-id lisasite..

Järeldus – kuidas installida VPN iPhone või iPad

Nagu nägite, on teie iPhone’ist VPN-iga ühenduse loomiseks mitmeid usaldusväärseid viise ja enamikul neist kulub valmistamiseks vähem kui 5 minutit. Seetõttu pole mingit põhjust jätta end haavatavaks küberkurjategijate ees, kes plaanivad teie andmeid varastada või teie veebikontodele juurde pääseda. Hankige VPN, & ole kaitstud.