Kuidas VPN-i Windows 10 käsitsi installida

Tänapäeval on üha enam veebikasutajaid pöördunud VPN-teenuste poole, et pääseda juurde ja kasutada veebit. See pole kindlasti ilma mõjuvate põhjusteta. VPN-i kasutamine annab teile palju eeliseid. Saate mööda minna teatud tüüpi veebisisu juurde pääsemise piirangutest, jääda võrgus olles anonüümseks ja vahetada teavet krüptimiskattega. Kuid VPN-i seadistamine pole nii tüütu, kui seni olete võinud arvata. Kui kasutate uusimate opsüsteemidega arvutit, on see veelgi lihtsam. Windows 10, Microsofti uusimas OS-is on VPN-i jaoks suurepärane tugi. Kui teil on Windows 10 personaalarvuti, on selle VPN-i seadistamine üsna lihtne. Enamik VPN-teenuse pakkujaid pakub oma kasutajatele rakendusi, mis muudavad kogu protsessi üsna sirgjooneliseks. Siiski on mõned, kes eelistavad VPN-i installida Windows 10-le käsitsi. Kui olete nendest inimestest kohal, on see juhend teile!


Kuidas VPN-i Windows 10 käsitsi installida

Kuidas VPN-i Windows 10 käsitsi installida

VPN-i installimise juhend Windows 10-s

Enne kui alustate VPN-i seadistamist arvutis, kus töötab Windows 10, veenduge, et teil on õiged mandaadid. Allpool on loetletud Windows 10 VPN-i seadistamiseks vajalikud sammud:

 1. Alguses logige arvutisse administraatori kontoga sisse.
 2. Kui arvuti käivitub ja protsess on lõpule jõudnud, klõpsake nuppu Start, mis asub ekraani vasakus alanurgas. Nüüd saate valida jaotise Seadistused või Juhtpaneel. Windows 10 tahvelarvutite jaoks sobib kõige paremini sätete valimine.
 3. Klõpsake järgmisel valikul Seaded ja valige Võrk ja Internet. Ilmub ekraan.
 4. Nüüd peate akna vasakus paanis klõpsama VPN-i.
 5. Seejärel valige Lisa VPN-ühendus.

VPN-i seadistamiseks Windows 10 arvutis vajate allpool loetletud teavet:

 • Valige VPN-i pakkuja alt Windowsi vaikimisi.
 • Ühenduse nime all peate nimetama VPN-ühenduse. Kui VPN-teenuseid on rohkem kui üks, kasutage neid mugavuse huvides korralikult.
 • Kasutage VPN-i teenuse olemi antud IP-aadressi serveri nime / aadressi all.
 • VPN-tüübi all võite vajutada PPTP kui protokolli nuppu, kuid seda ei peeta tänapäeval kõige turvalisemaks. Võite selle asemel valida OpenVPN või L2TP. Mõlemad on turvalisemad VPN-protokollid.
 • Parool ja kasutajanimi. Windows saab seda mäletada.
 • VPN-puhverserveri sätted (vajadusel, kuid te ei vaja neid enamasti).

Pärast seda salvestab OS teie VPN-i sisselogimisteabe. Nüüd saate VPN-serveriga hõlpsalt ühenduse luua. Loodud VPN-i link näitab pärast sellel klõpsamist kolme varianti: Ühenda, Eemalda ja Täpsem (ei, vorstikeste tellimise võimalus pole üks neist!). Hiljem saate oma loodud VPN-ühenduse omadusi muuta.

Seal on ka täpsem nupp. Sellel klõpsamisel kuvatakse sätted, mida saab muuta. Kuid enamikus olukordades ei pea te neid sätteid kontrollima ja need on kõige parem reserveerida arvuti tuumikprofiilidele ja võrguadministraatoritele. Vaikimisi valitakse VPN puhverserveri sätete alt automaatsed väärtused.

Ühendamine VPN-iga Windows 10-s

Teie enda loodud VPN-ühenduse loomiseks peab teil olema toimiv Interneti-ühendus. Pidage meeles, et VPN on tööriist arvuti tegeliku IP-aadressi varjamiseks ja see ei võimalda teil Interneti-ühendust, millest on lahutatud aktiivne Interneti-ühendus.

Tegelikult ei pea VPN-i seadistamise teenuse kasutamiseks alati kasutama Windows 10 jaotist Seaded. Kui VPN on loodud, pääsete sellele juurde otse tegumiribalt. Windows 10 teatiste jaotis sisaldab ikooni nimega Etherneti ühendus. Seda kuvatakse tegumiribal isegi siis, kui kasutate veebiühenduseks traadita ühendust.

Selle põhjuseks on asjaolu, et VPN-id teevad töömehhanismis virtuaalse Etherneti kaardi. Ikoonile klõpsates ilmub teie poolt konfigureeritud VPN-ide loend. Seejärel peate klõpsama VPN-i, millele soovite juurde pääseda, ja seejärel klõpsake nuppu Ühenda. Tegelikult on see üsna lihtne. Kui olete tööga lõpule jõudnud, klõpsake uuesti seda Etherneti ikooni ja seejärel nuppu Katkesta ühendus.

Parim VPN Windows 10 jaoks

Kui otsite oma Windows 10 arvutis seadistamiseks premium-VPN-teenust, on neid seal palju. Ehkki soovitame ExpressVPN-i, võite valida ka mõne allpool loetletud peamise VPN-i.

VPN-i installimine Windows 10-le käsitsi – lõplikud mõtted

Niisiis, näete, et VPN-ühenduse loomine Windows 10-põhises arvutis ei ole üldse keeruline. Selle seadistamise lõpuleviimiseks vajate administraatoriõigusi ja VPN-teenuse pakkuja pakutavat sisselogimisteavet.

Kui olete veendunud, et need on olemas, võite installida samm-sammult. Vaikimisi sätted oleksid enamuse kasutajate jaoks piisavalt tähelised, kuid Windows 10-l on ka sätted edasijõudnutele, kes armastavad tarkvarafunktsioonide näppimist..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map