SOCKS5 puhverserver vs VPN – mis vahe on sellel?

SOCKS5 puhverserver vs VPN? Mis vahe on? Kui rääkida torrentide anonüümsest allalaadimisest, kasutab enamik inimesi SOCKS5 või virtuaalseid privaatvõrke. Igal meetodil on oma plussid ja miinused. Selles juhendis võrdlen neid kahte ja loodetavasti aitan teil otsustada, milline lahendus on parim saavutada anonüümsus veebis ja mööda minna geopiirangutest.


SOCKS5 vs VPN - mis vahe on sellel?

SOCKS5 puhverserver vs VPN – milles erinevus?

Kodi parim VPN

Mis on SOCKS5?

Socket Secure, teise nimega SOCKS, on puhverserverite jaoks spetsiaalselt kasutatav protokoll. SOCKS5 on põhimõtteliselt SOCKS-protokolli mitmekülgne laiendus, mis toetab arenenud võrgutehnoloogiaid, näiteks UDP-protokolli ja IPv6-d. See on võimeline edastama enamiku tüüpi andmepakette ja protokolle. SOCKS5 puhverserver varjab teie IP-aadressi, et kõrvale hoida geograafilise asukoha piirangutest ja piiravatest tulemüüridest. See suunab konkreetse programmi või rakenduse Interneti-liikluse läbi kolmanda osapoole puhverserveri. See protsess võimaldab teil muuta selle programmi avalikku IP-aadressi, milles olete SOCKS5-i seadistanud. Juurdepääs sellele puhverserverile nõuab autentimist, st neile serveritele pääsevad juurde ainult autentitud kasutajad.

Mis on VPN?

VPN tähistab virtuaalset privaatvõrku. Kui ühendate VPN-serveriga, läbib kogu Interneti-liiklus turvalist kaugserverit. Seejärel krüpteerib see server kogu teie liikluse. Teie IP-aadress on ka protsessis maskeeritud. Võrgu anonüümsuse ja privaatsuse osas pole paremaid alternatiive, millele ma mõelda saaksin. Võib-olla on VPN-i ainus tõeline negatiivne külg see, et teie liikluse krüptimine võib teie Interneti-kiirust pisut vähendada. Erinevalt SOCKS5 puhverserveritest, kus teie liiklus on ainult osaliselt krüptitud, kaitseb VPN kogu teie Interneti-ühendust võimalike pealtkuulajate eest.

SOCKS5 puhverserver vs VPN

Nii VPN kui ka SOCKS5 puhverserver saavad teie IP-aadressi peita. Kuid erinevalt VPN-ist, puhverserver ei paku teie liikluse krüptimist. See on peamine põhjus, miks SOCKS5 puhverserverit peetakse kiiremaks kui VPN-i. Kuna nad ei pea liikluse krüptimiseks ressursse kulutama, on kiirem allalaadimise / üleslaadimise kiirus kui tugeva krüptimisega VPN-ühenduse korral. Põhimõtteliselt on VPN ja SOCK5 vahel valimine kompromiss privaatsuse ja kiiruse vahel.

Päeva lõpus pakub VPN teile palju suuremat turvalisust ja anonüümsust. Krüptimine otsest lõpuni takistab Interneti-teenuse pakkujaid, reklaamijaid, valitsusasutusi, küberkurjategijaid ja kõiki vahepealseid teie veebitegevuse jälgimist. SOCKS5 lihtsalt varjab teie veebidentiteeti.

 • Nii SOCKS5 kui ka VPN saavad teie IP-aadressi peita ja võrgus oma identiteeti varjata.
 • Kuigi VPN krüpteerib teie liikluse, SOCK5 seda ei tee.
 • SOCKS5 puhverserveri kasutamine uTorrent või muu P2P rakenduse jaoks võimaldab teil VPN-iga võrreldes paremat allalaadimis- / üleslaadimiskiirust saavutada.
 • Võimalik, et teie Interneti-teenuse pakkuja saab endiselt allalaadimistegevusi jälgida, kui kasutate SOCKS5. Ainult VPN pakub täielikku anonüümsust.
 • SOCKS5 saab kasutada ainult konkreetsetes rakendustes, näiteks uTorrent
 • Teisalt krüpteerib VPN kogu teie liikluse, sõltumata sellest, mida teete võrgus.
 • Geopiirangutest möödahiilimisel on parem alternatiiv VPN.
 • Mõnel juhul võivad puhverserverid logisid pidada. See tähendab, et kui keegi suudab neid servereid häkkida, saab ta hankida teie võrgutegevuste logisid.
 • VPN-teenused nagu IPVanish, võrdluseks pidage sirvimistegevuse nullist logisid.

SOCKS5 vs VPN – kumba valida?

Noh, te ei pea tegema kompromissi. On teatud VPN-teenuseid, mis pakuvad oma kasutajatele nii VPN-i kui ka SOCK5 puhverserverit. IPVanish ja NordVPN on mõlemad head näited. Te ei pea lisatasusid maksma, kui soovite oma SOCKS5 puhverserverid oma uTorrenti seadistada.

Isiklikult eelistan VPN-i. Kui kasutate õiget VPN-teenust ja ühendate serveriga, mis pole kaugel, on kiiruse erinevus peaaegu märkamatu. Rääkimata sellest, et SOCKS5 on võrgus anonüümsuse osas halvem kui VPN. Kui olete Interneti-kiiruse suhtes eriti nukker, saate SOCKS 5-d kasutada kõigi oma P2P-toimingute jaoks.

Aga nutikad DNS-puhverserverid?

Nutikad DNS puhverserveri teenused nagu Unlocator on suurepärane võimalus, kui soovite vaid voogesituse kanalite blokeeringu tühistada, mis pole teie piirkonnas saadaval. Sel konkreetsel juhul suunatakse ümber ainult liiklus, mis näitab teie asukoha konkreetsele saidile, mille soovite blokeerida.

Nutikas DNS ei krüpteeri aga teie liiklust üldse. Teie ISP ja autoriõiguse trollid saavad teie allalaadimistegevusi endiselt jälgida, isegi kui teie seadmes on nutikad DNS-puhverserverid häälestatud.

SOCKS5 vs VPN – järeldus

Lõpuks taandub see kõik teie isiklikele eelistustele. Isiklikult arvan, et te ei saa oma veebipõhise privaatsuse suhtes kunagi liiga ettevaatlik olla. Sellepärast soovitan tungivalt kasutada SOCKS5 puhverserverite asemel VPN-i, kui hindate torrentite allalaadimisel oma privaatsust ja turvalisust.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map