Kuidas kaitsta oma nutitelerit

Digitaaltelerite uus laine on pannud kõik liikuma tavapäraselt tasulise kaabeltelevisiooni meetodil, Interneti kaudu voogesituse ja otseülekande juurde, kuna need kaks on osutunud palju odavamaks meelelahutusvormiks. Aja jooksul oleme näinud, et sellised suurtähed nagu Netflix on ennast kindlalt televisioonisisu (nt filmid ja seriaalid) allikaks pakkunud ning nende vaatajaskond ainult kasvab, kuna inimesed kogu maailmast lähevad järk-järgult veebisisu poole. Kuid ka uuel tehnoloogial on alati oma varjuküljed. Nutitelerite puhul on alati võimalus, et mõni küberkurjategija tungib teie nutitelefoni, et kahjustada teie privaatsust ja turvalisust. Seda silmas pidades on oluline oma nutiteleri turvamine.


Kuidas kaitsta oma nutitelerit

Kuidas kaitsta oma nutitelerit

Kui plaanite peatselt osta uut elektroonikakomplekti, pole paremat aega, kui soovite tagada, et saate nutiteleri oma koduse meelelahutuse süsteemi täienduseks. Kui see võib-olla pole üks teie loendis sisalduvatest elementidest, siis võib-olla võiks nutika teleri kast olla meelepärasem lahendus. Kõige populaarsemad neist on Android TV karbid. Selle põhjuseks on peamiselt Kodi rakendus, et saaksite seda käivitada ja pääseda juurde maailma ühele suurimale sisukogudele.

Teletehnoloogia uute edusammude korral on paar ohtu, eriti seetõttu, et turvamata Interneti-ühendus.

Teie nutitelerit saab häkkida

Teie nutiteleri Interneti-ühendus muudab selle enamiku võrgus leiduvate viiruste ja kahjulike programmide suhtes sama haavatavaks kui mis tahes muu Interneti-lingiga seade. Nutiteleritele saab juurde pääseda ka kaugjuhitavalt ja häkkida. Häkkerid varastavad erinevatele rakendustele, veebisaitidele ja teenustele teavet, näiteks teie sisselogimisandmeid, eriti kui kipute oma Smart TV brauseri kaudu oma kontodele sisse logima.

Mitte nii kaua aega tagasi avastati paljudes Samsungi telerites mitmeid haavatavusi, mis muutsid need veebiründajate jaoks vastuvõtlikuks. Teadlased olid šokeeritud, kui said teada, kui kaua häkker suudab säilitada nutiteleri juurdepääsu ilma kasutaja tuvastamata. Vähem varjatud häkkerid on isegi piisavalt julged, et oma nutiteleri üle kontrolli saada, tehes näiteks järgmist:

 • Veebikaamera sisselülitamine ja teie luuramine.
 • Juurdepääs teleriga ühendatud mälupulgale salvestatud andmetele.
 • Juurdepääs oma paroolidele ja konto infole.
 • Salvestatud teabe varastamine installitud rakendustes.
 • Pärast teleri lukustamist küsitakse lunaraha.
 • Teleri kaugjuhtimine.
 • Mikrofoni sisselülitamine ja vestluste pealtkuulamine.

Nende ja muude stsenaariumide vältimiseks on paar asja, mida peate teadma küberturvalisuse osas, ning ka seda, kuidas kõige paremini oma nutitelerit turvalisena hoida. Üks asi, mida inimesed saavad teha oma turvalisuse parandamiseks, oleks tagada, et ükski nende seade pole ühendatud. Te ei soovi, et keegi saaks nutiteleri kaudu juurdepääsu teie sülearvutile või mobiilseadmele.

Veel üks asi, mida inimesed peaksid meeles pidama, on nutiteleri kasti jaoks vajalik hoolduse tase. Tuginedes Interneti-ühenduse loomise võimalusele, saab nutiteleri kaste kasutada ka teie otstarbel põhineva teabe salaküttimiseks. Pidage meeles, et nendel seadmetel on rakenduste pood, mis võimaldab kasutajatel alla laadida ja installida nutitelefonides leiduvaid rakendusi.

Kuidas kaitsta oma nutitelerit

Nutika teleri kaitsmiseks on mitmeid otseseid samme, mida saate teadmiseks võtta ja rakendada. Mõned neist hõlmavad:

 • Kasutage VPN-i oma nutiteleris: Virtuaalne privaatvõrk võimaldab teil kogu oma Interneti-liikluse krüptida ja avalikku IP-aadressi Internetis peita. Nutitelevisioonis VPN-i seadistamine on võimalik, kui teie teler põhineb Androidil. Kui ei, siis peate selle asemel konfigureerima ruuteri VPN-ühenduse. Ehkki VPN-i installimine nutitelerile võib alguses osutuda pisut keeruliseks, on sellel loendamatuid eeliseid. See lisab teie nutitelerile täiendava turvakihi ja võimaldab teil isegi mööda minna piirkondlikest piirangutest, et pääseda juurde voogesitavatele rakendustele, mis tavaliselt pole teie piirkonnas saadaval. Vaadake meie nutiteleri parimate VPN-ide loendit.
 • Turvalisuse suurendamine tarkvara abil: Kui kasutate nutiteleri kasti, on tõenäoliselt mitmeid viirusetõrjerakendusi, mille saate rakenduste poes valida. Need rakendused peaksid võimaldama teil rakendada turvameetmeid, mis on mõeldud teie võrgu turvalisuse suurendamiseks.
 • Rakenduste installimisel olge ettevaatlik: Tõsi on see, et ükskõik kus te oma rakendusi hankite, võib seal olla pahatahtliku tarkvara (õelvara) vorme, mis on maskeerunud selliseks, nagu nad pole. Enne selle allalaadimist uurige teiste kasutajate arvustusi rakenduse kohta, et veenduda rakenduse usaldusväärsuses.
 • Piirake oma kasutamist, kui väliseid salvestusruume ajab: Teadaolevalt edastatakse enamik viirusi ja pahavaraprogramme väliste mälupulkade kaudu. Nutiteleri nakatumise vältimiseks on parem kasutada ühte määratud välkmälu, mida saate alati skannida ja puhastada.
 • Ühendage Smart TV lahti: Alati, kui te oma nutitelerit ei kasuta, on parem lõpetada selle Interneti-ühendus või lülitada see täielikult välja.
 • Ärge tehke kõike oma nutiteleri kaudu: Isegi kui saate nutiteleri kaudu Internetti sirvida, ei tohiks te tegelikult teha tundlikku tööd, näiteks oma pangakontole sisse logida või selle kaudu veebiostuid teha. Saate seda teha isiklikumate seadmetega, näiteks sülearvuti või nutitelefoniga.

Lõppsõna selle kohta, kuidas nutitelerit turvalisena hoida

Paljud inimesed pole siiani teadlikud paljudest rünnakuvõimalustest, mis nende nutitelerite kaudu olemas on. Teadlikuma lugejana teate nüüd, mida on vaja enda kaitsmiseks igasuguse turvaaukude eest, ja ka seda, kuidas kasutada oma nutitelerit viisil, mis ei võimalda selle häkkimist.