Mis on topelt VPN?

Kogu VPN-i maailmas uustulnukuna või isegi kogenud võrguturbeeksperdina olete ilmselt kuulnud topelt VPN-i kohta mõnda asja. See on turvafunktsioon, mida mitte nii paljud VPN-firmad ei paku, ja vähesed, mis seda pakuvad, on nende parimate funktsioonide loendis siiski mõttekas öelda. Seda peamiselt seetõttu, et see funktsioon võimaldab pakkujatel pakkuda kaitsetaseme, mida tavaline krüptimine ei suuda tagada. Topeltkrüptimisega VPN-ühenduse saamiseks on häkkerite jaoks palju keerulisem, kuna sellisel juhul on häkkimiseks vajalik kannatlikkuse ja täpsuse tase peaaegu kättesaamatu. Nii kõrge kaitse tase suudab tagada, et kasutajad hoitakse lahti kõigist võimalustest, mis võivad nende isiklikku teavet ohustada.


Mis on topelt VPN?

Mis on topelt VPN?

Kuna on võimalik, et paljud inimesed ei pruugi olla nii tuttavad, kuidas topelt VPN töötab, proovime selles juhendis kontseptsiooni natuke lihtsamaks mõista ja vaatame ka sellise funktsiooni kasutamise plussid ja miinused.

Kuidas topelt VPN töötab?

Pole üllatav eeldada, et mõned meie lugejad võisid arvata, et mõiste „topeltkrüptimine” tähendab, et tavaline krüptimise tase, mis on AES 256-bitine krüptimine, muutub siis AES-512. Tegelikult on see oletus, mis pole kaubamärgist nii kaugel, sest ainus tähendus on see, et krüptimist rakendatakse samal tasemel, kuid seda tehakse kaks korda.

Paremaks illustreerimiseks eeldame, et meil on töötav VPN-ühendus, mis suunatakse läbi krüpteeritud tunneli serverisse, mis asub teie valitud riigis. Krüptimise tavaline vorm kasutusel oleks AES-256 bitine. Kui segule on lisatud selline funktsioon nagu topelt VPN, suunatakse algse serveri liiklus teisele, mis ei pea tingimata asuma samas linnas või riigis.

See tähendaks juba krüptitud andmete uuesti krüptimist, mis suurendaks kõigi kolmandate osapoolte, nagu näiteks teie Interneti-teenuse pakkuja, raskusi dekrüpteerimiseks. Selle tulemuseks on ka väga kõrge anonüümsus, kuna keegi ei saaks hõlpsalt jälgida, kuhu oleksite saanud ühenduse luua.

Eelised & Puudused

Topelt VPN võib olla äärmiselt kasulik, eriti inimestele, kes leiavad, et vajavad tõsist Interneti-tsensuuri. Inimestele, nagu ajakirjanikud ja poliitilised aktivistid, oleks selle funktsiooni kasutamisest tohutult kasu, kuna autoritaarsed režiimid, mida tavaliselt üritatakse alistada, kasutavad teadaolevalt palju jõudu oma hääle vaigistamiseks, eriti veebis.

Tavalist VPN-teenust kasutades pole sellised inimesed täielikult kaitstud selliste VPN-i tõrgete eest nagu IP ja DNS-lekked. Kahekordse VPN-iga selliseid tõrkeid juhtuda ei saa ja juhtumi korral, kui see juhtus, viitavad lahtihaaratud liikluse bitid ainult esimese serveri asukohale, jättes teise varjama teie tegelikku asukohta.

Kuivõrd topelt VPN pakub nii kõrgetasemelist kõrgendatud turvalisust, on sellel kaks konkreetset puudust, mis kipuvad paljude klientide välja lülitama. Üks on asjaolu, et see funktsioon sisaldub tavaliselt ainult pakutavate pakettide ülaosas, mis tähendab, et selle omamine on üsna kallis. Teine ja ilmselt kõige kahetsusväärsem probleem on asjaolu, et nii tugeva krüptimistasemega kipub teie ühenduse kiirus palju kannatama. Mõnel juhul on see teadaolevalt piisavalt aeglane, et kasutajaid nurjata, kui nad ootavad filmi või otseülekande puhverdamist. Muidugi sõltub see ISP pakkuja kiirusest, kuid pole vaja öelda, et parem oleks, kui enne kahekordsele VPN-ile üleminekut oleksite kindel, et teil on suur ribalaius.

Kasutajate jaoks lihtsamaks muutmiseks on mitmeid pakkujaid, kes pakuvad topelt VPN-ühendust vaike VPN-ist eraldi, nii et viimasele tuleb üle minna ainult hädavajalike turvavajaduste korral..

Kust saada topelt VPN-i

Üks tipptasemel pakkuja, kes teadaolevalt pakub topelt VPN-i NordVPN. Nagu meie NordVPN-i ülevaates mainiti, on see funktsioon, mis tõepoolest tõstab võrgus kaitsmise taset, ja see on teadaolevalt olnud isegi teenusepakkuja jaoks üsna kallis. Sellegipoolest hõlmab NordVPN teenust paljude teiste oma mainekate funktsioonide hulgas, näiteks oma Interneti-väljalülituslüliti abil ning suudab toetada kuni 5 samaaegset VPN-ühendust kasutaja kohta. Teenus toetab ka sibulat VPN-i kaudu, mis võimaldab teil ühendada Tor-brauseri anonüümsust NordVPN-i sõjaväelise krüptimisega. NordVPN-i nullloogimisfunktsioon tagab, et ühtegi nende sirvimisajaloo kasutajat ei salvestata ning tõsiasi, et nende peakorter asub Panamas, raskendab andmete säilitamise ametnikke teenusepakkuja alistamist.

NordVPN pakub ka DNS-i lekkekaitset, see tähendab, et teenuses on kasutusele võetud meetmed, et takistada liikluse mis tahes vormi “lekkimist” VPN-i tunnelist ja vaikimisi kasutatavate DNS-serverite läbimist. Sellise rikke korral oleks teie Interneti-teenuse pakkuja teadlik, milliseid saite te vaatate. Viimaseks pakub NordVPN spetsiaalseid servereid, mis võimaldavad teil VPN-teenuse toimivust optimeerida vastavalt teie kasutusotstarbele ning toetab P2P-failide ühiskasutust ja torrentimist neile, kelle esmane töö hõlmab suure mahu failide vahetamist.

Wrap Up to Double VPN

Topelt VPN-i kasutamine muudab kasutaja andmete tungimise kindlasti võimatuks. Saak on aga see, et see võib olla kallim, kui arvata võis, ja see võib teie ühendust tõesti aeglustada. Sellised põhjused dikteerivad ainult seda, et sellise ühenduse olemasolu peaks olema abinõu, kuhu pöördutakse alles siis, kui see on tingimata vajalik. Enne kui tellite topelt VPN-i pakkuja kaudu, on kõige parem veenduda, et teie ühendus on vaikimisi piisavalt kiire, et see ei aeglustaks punkti, mis muutub uue funktsiooni juurutamisel pettumuseks..  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map