Kas ProtonVPN on tegelikult ohutu kasutada?

Ehkki ProtonVPN on VPN-stseenis suhteliselt uus, jätab see viimasel ajal üsna mulje. Kui aga vaatate selle ülevaateid veebis läbi, saate natuke segase pildi. Mõned inimesed armastavad ProtonVPN-i ja peavad selle sisselogimisreegleid uue privaatsusstandardina, samas kui teised usuvad, et see pole nii selge, kui seda reklaamitakse. Asjade selgitamiseks testisin VPN-i, et vastata küsimusele „Kas ProtonVPN on ohutu?“


Kas ProtonVPN on ohutu kasutada?

Kas ProtonVPN on ohutu kasutada?

Kas ProtonVPN on ohutu – privaatsuseeskirjad

Esimene asi, mida peaksite VPN-i ohutuse kontrollimisel uurima, on privaatsuseeskirjad. Nüüd on ProtonVPN-il teadaolevalt nn läbipaistvat privaatsuspoliitikat. See tähendab, et eeskirjad ütlevad selgelt, mida nad kasutaja andmetega teevad. Protokolli No-Logs nõude kohta kehtivad eeskirjad, mida poliitika ütleb järgmist:

“Kui kasutate ProtonVPN, siis me EI tee järgmist:

  • Logige kasutajate liiklust või mis tahes suhtluse sisu
  • Seadmete, protokollide või rakenduste diskrimineerimine
  • Segage oma Interneti-ühendust ”

Siiani nii hea, eks?

Nad väidavad, et logivad sisse teie e-posti (või ProtonID, kui olete ProtonMaili kasutaja), toetavad pileteid, makse üksikasju (täpsemalt teie nimi ja krediitkaardinumbri neli viimast numbrit).

ProtonVPN logib ka ajatemplit iga kord, kui teenust kasutate, tähtajatult. Nende sõnul ajatempl “kirjutatakse üle iga kord, kui olete edukalt sisse loginud” ja võite paluda ProtonVPNil see kustutada, kui otsustate teenusega enam mitte jätkata..

Niisiis, kas ProtonVPN on ohutu? Kui vaatate privaatsuseeskirju, kaldute ütlema jah.

Kuid isiklikult leian, et selle teabega on probleeme. Las ma selgitan.

4 erinevat teenust?

ProtonVPN pakub erinevaid teenuseid erinevatasemelistele kasutajatele. Siin on 4 tüüpi kontosid ja nende hinnad:

  • Tasuta: juurdepääs 3 riigi serveritele. 1 seade ühenduse kohta. Madal kiirus.
  • Põhiline: 4 dollarit kuus. Juurdepääs kõigile riikidele. 2 seadet ühenduse kohta. Suured kiirused. P2P.
  • Pluss: 8 dollarit kuus. Juurdepääs kõigile riikidele. 5 seadet. Kiire. P2P. Juurdepääs Plus-serveritele, Secure Core-serveritele ja VPN-ile üle Tor-serverite. Turvaline voogesitus.
  • Nägija: 24 dollarit kuus. Juurdepääs Plus-serveritele, Secure Core-serveritele ja VPN-ile üle Tor-serverite. Turvaline voogesitus. Kaasas ProtonMail Visionary.

Pakkumisi vaadates näete, et saadaolevate erinevat tüüpi kontode vahel on suur erinevus. Lisaks on ProtonVPN-l (nagu kõigil VPN-del) piirangud, kui palju seadmeid saate oma kontot korraga kasutada.

ProtonVPN andmetel ei vaja see protsess aga logisid. Nad väidavad, et näevad reaalajas, kui palju seadmeid kasutaja on ühendatud. Iga kord, kui kasutaja proovib ühendust luua, kontrollib ProtonVPN, mitu ühendust neil on ja kui need on limiidi ületanud, lubab VPN-teenus uue ühenduse loomise.

Järgmine asi, mida tuleks vaadata, on asjaolu, et erinevatel kontotüüpidel on erinev juurdepääs VPN-i pakutavatele teenustele.

Kontoplaan on seotud loodud kasutajanimega. Seda ei seostata mitte mingisuguse logiga.

ProtonVPN – kas see on šveitslane või ameeriklane?

Järgmisena vaatame, kus ProtonVPN töötab.

Kui teate midagi ProtonMaili (ProtonVPN emaettevõtte) kohta, siis teate, et selle koostas väidetavalt kamp teadlasi, kes töötasid suure hadronite põrkeseadme peal. See ei tundu olevat tõsi ja idee, et ProtonMail sündis “CERNi kohvikus”, ei vasta päris tõsiasjale, et seda tegelikult “nõustas MIT Venture mentoriteenistus ja seda arendatakse osaliselt MIT-is. ”

See ei tähenda, et ProtonVPN ei töötaks Šveitsist välja, kuna see töötab (ja see on hea asi). Osa selle meeskonnast asub aga San Fransiscos, mis asub USA-s (mitte eriti hea asi).

ProtonVPN-i andmetel töötab ProtonMail / VPN-is üle 100 inimese. VPN-teenuse kohaselt on nad multikultuurne ettevõte, millel on rohkem kui 30 erinevat rahvust mitmes kohas: Genfis (HQ), Leedus, Makedoonias, Tšehhi Vabariigis ja USA-s (San Fransisco).

Põhimõtteliselt on see, et osa ProtonVPN meeskonnast elab riigis, kus kehtivad ranged andmete säilitamise seadused, ja elavad USA jurisdiktsiooni all..

Kas see vastus on “ProtonVPN ohutu”? Veel mitte, kuid see kallutab riba rohkem „ei”Poolel.

Kas ProtonVPN on ohutu – turvafunktsioonid

Nüüd, kui oleme katnud VPN-i privaatsuse aspekti, liigume edasi turvalisuse juurde.

ProtonVPN kasutab tööstusstandardi AES 256-bitist krüptimist, mis on üsna kindel. Mis puutub VPN-protokollidesse, siis pakub see ainult OpenVPN-i ja IKEv2 / IPSec-i, mis ei ole küll kopsakaid protokolle, kuid on enam kui piisav, kuna OpenVPN on üsna turvaline.

Nad pakuvad ka “Tor over VPN” ja “Secure Core” servereid. Nüüd näevad nad välja, nagu näeksid, et turvalise sisuga serverid on VPN-i maailmas täiesti uus edasiminek ja et ükski teine ​​VPN ei tee sama, kuid see pole täiesti tõsi. See tähendab lihtsalt seda, et valitud arv servereid pakub topelt VPN-i (või VPN-i hüppeid, kui soovite), mis on suurepärane funktsioon, kuid see pole kindlasti ainulaadne.

ProtonVPN on nende turvalise põhiosa kohta järgmine:

ProtonVPNi turvalise tuuma arhitektuur pakub meie turvalisele VPN-i teenusele ainulaadne võime kaitsta võrgupõhiste rünnakute eest

Ma ei lisanud sellesse lausesse paksus kirjas nägu, see on täpselt nii, nagu see on kirjutatud ProtonVPN veebisaidil. Tõde on see, et see pole tegelikult ainulaadne.

See on suurepärane turvaelement, kuid kindlasti on see midagi sellist, millega ProtonVPN ei tulnud välja. Nii et ei, see pole ainulaadne.

Kui vaatate ainult ProtonVPN turvafunktsioone, on teie vastus küsimusele “kas ProtonVPN on ohutu?” tuleks nagu Jah.

Kas ProtonVPN on ohutu – lõplik kohtuotsus

Milline on viimane otsus? Tutvustagem seda, mida me eespool arutasime. Esiteks väidab ProtonVPN, et sellel on logimisreeglid, kuid ma kahtlen selle läbipaistvuses, kuna teenuse kohta on liiga palju spetsifikatsioone, mille haldamiseks on vaja mingisugust andmelogisid. Järgnevalt vaatasime ProtonVPN-i väidet, et see tegutseb puhtalt Šveitsist, ja nägime, et kuigi see on tõsi, on puudu teave. Fakt, et osa töötajatest asub USA-s, ei pane mind selle VPN-i turvalisuse osas eriti turvaliselt tundma. Lõpuks vaatasime ProtonVPN turvafunktsioone, mis, pean tunnistama, on üsna head. Tundub siiski, et ProtonVPN kipub oma ainulaadsusega liialdama, eriti kuna väidetakse, et sellel on ekslikult funktsioon, mida ühelgi teisel VPN-il pole.

Kui seostada seda kõrgete hindade ja tõsiasjaga, et muud alternatiivsed VPN-id pakuvad palju rohkem funktsioone, ei näe ma ProtonVPN-i minu jaoks kindla valikuna. Kas ProtonVPN on ohutu? Ütleksin ei, lihtsalt põhineb asjaolul, et see pole oma kasutajaskonnaga tegelikult nii läbipaistev.